Gaziantep Ahmet Yesevi Sosyal Tesisi açıldı!

Gaziantep Ahmet Yesevi Sosyal Tesisi açıldı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ahmet Yesevi Sosyal Tesisi'ni hizmete açtı.


Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, eğitime yatırım yaparak bireyi üretken kılmak için GASMEK kurslarına yönelik çalışmalarını sürdürdü. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, bu kapsamda Ahmet Yesevi Sosyal Tesisi ve Kurs Merkezi açıldı.

Gerçekleştirilen açılışa; Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ve Müslüm Yüksel,  Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sarı, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şehitkamil ve Şahinbey Belediyesi başkan vekilleri, çok sayıda muhtar ve mahalle temsilcileri de katıldı.

ŞAHİN: AHMET YESEVİ İSMİ ÇOK ÖNEMLİ

Ahmet Yesevi Sosyal Tesisi ve Kurs Merkezi’nin açılış töreninde açıklamalar yapan Başkan Fatma Şahin, "Barış Mahallesi’nin ismi o kadar güzel ki dünyanın barışa ihtiyacı var. Dünyanın kardeşliğe ihtiyacı var. Çok güzel bir söz var, ‘Barış kalpte başlar’ diyor. Bugün hava soğuk ama yüreğinizde büyük bir sıcaklık var. O yüzden siz mahalle sakinlerine çok teşekkür ediyorum. 18 yıl önce yola çıktığımızda, ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedik. Hiçbir mahalleyi birbirinden ayırt etmeyeceğiz. Kadını erkekten ayırt etmeyeceğiz, nerede doğarsa doğsun; Kürt veya Türk olsun, Alevi veyahut Sünni olsun. Her insanı yaratılandan ötürü sevdik. Halka hizmet, hakka hizmet demektir. Vali Davut Gül’ün başkanlığında eğitim seferberliği içindeyiz. Yalnızca Milli Eğitim Bakanlığı’nı bekleyerek yola devam edemeyiz. O nedenle biz de bu yolda desteklerimizi ve hizmetlerimizi gerçekleştirmeliyiz. Gaziantep büyük bir modele sahip. Hep birlikte, ‘Eğitimde önce insan’ dedik. Eğitim olmazsa olmazımızdır.  Evlatlarımızı geleceğe hazırlamak istiyoruz. Ben de bir anneyim. Annelerin hissettiklerini ben de çok iyi biliyorum. Bizlerin istediği tek bir şey var; benimin evladım benden daha iyi yaşasın. Bu anlayışın akabinde fırsat eşitliğinin hayata geçirilmesi gerekiyor. Ahmet Yesevi ismi çok önemli. Yeni Ahmet Yesevi’ler yetiştirmemiz lazım. Bizim medeniyetimiz, sevgi saygı medeniyetidir. Bunu geçmişten bugüne aktaran isimlerden birisi de Hoca Ahmet Yesevi’dir. Bu nedenle bizim bu ismi geleceğe taşımamız elzemdir. İşte o nedenle adını verdiğimiz bu tesisimiz bizim için çok önemlidir” diye konuştu.