Gaziantep Kuzeyşehir ve Güneyşehir projeleri için ön talep toplanıyor!

Gaziantep Kuzeyşehir ve Güneyşehir projeleri için ön talep toplanıyor!Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentte hayata geçireceği 14 bin konutluk proje için ön talep sürecini başlattı. 


Sanayisi, ekonomisi ile büyümeye devam eden Gazientep'te  ortaya çıkan konut ihtiyacını ortadan kaldırmak için harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, “14 Bin Konut Projesi” ni hayata geçiriyor. Gaziantep Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in müjdesini verdiği konut projesinde ön talep başvuruları 15 Eylül Çarşamba Günü ile 1 Kasım Pazartesi Günü arasında alınacak. Başvurular Gazi Konut’un resmi internet sitesi olan “www.gazikonut.com” adresinden ve satış ofisinden yapılabilecek. 300 bin TL’den başlayan fiyatlarla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Gazi Konut tarafından Güneyşehir’de 500, Kuzeyşehir’de 300 olmak üzere toplamda 800 konutun inşa edileceği ilk etap için kuralar ön talep tarihinden 3 ay sonra yapılacak. 

Gaziantep Kuzeyşehir ve Güneyşehir projeleri için ön talep toplanıyor!

Şartlar belirlendi

Vatandaşların uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olmasını hedefleyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, projede, kuralı satış yöntemi ile satış yapacak. Ön talep başvuru tarihleri sona erdikten sonra 2+1 ve 3+1 konutlar için kura ve sözleşme tarihleri Gazi Konut A.Ş. tarafından ilan yoluyla açıklanacak. Başvuru bedelinin bin lira olarak belirlendiği projede ödeme planında yüzde 10 ve yüzde 20 peşinat ödemesi yapılırken kalan tutar peşin ödenebilecek veya anlaşmalı banka kredisi ile 120 aya varan taksit seçeneği sunulacak. Başvuru sahiplerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 20 yaşını doldurmuş olma koşulu aranacak, eşi vefat etmiş çocuklu kadınlarda ise yaş kriteri aranmayacak. Başvuruda hane halkı adına sadece bir başvuru yapabilecek. Kendileri veya eşleri üzerine Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının veya dükkanının bulunmaması şartları aranacak.Başvuru bedelleri Halk Bankası A.Ş. Gaziantep Şubesi TR63 0001 2009 3660 0045 0000 02 iban numarasına yatırılacak. Başvuru bedeli yatırılırken banka dekont açıklama kısmına başvuruyu yapan kişinin T.C. nosu, adı ve soyadı yazılması talep ediliyor. 

Kuzeyşehir’de 10 bin 400, Güneyşehir 2 bin 850 ve Kızılhisar bölgesinde 750 adet konutun inşa edileceği “14 Bin Konut Projesi” ile şehir genelinde çalışan işçi, memur ya da emekli vatandaşlar uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olması amaçlanıyor. İnşa edilecek konutlarda kira ve satış fiyatlarının düşmesini sağlamak için de arsa maliyetlerini Büyükşehir Belediyesi üstlenecek.

Gaziantep'te 14 bin konut projesi hayata geçiyor!