Gaziantep'te gazeteciler için toplu konut yapılacak!

Gaziantep'te gazeteciler için toplu konut yapılacak! Gaziantep'te gazeteciler için toplu konut yapılacak!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Mehmet Ergün Turan, Gaziantep'te basın mensupları için yapılacak 350 konutluk projenin kentin özelliklerini taşıyan bir yaşam alanı olacağını bildirdi.


Gaziantep Gazeteciler Cemiyetinden (GGC) yapılan yazılı açıklamaya göre, GGC ile  TOKİ  ortaklaşa Gaziantep'te gazeteciler için hayata geçirilecek toplu konut projesinin protokolü, Turan'ın makamında düzenlenen törenle imzalandı. İmza törenine, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Canan Candemir Çelik, Ahmet Uzer ile CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ katıldı.


Açıklamada görüşlerine yer verilen TOKİ Başkanı Turan, evleri 2017 yılında teslim etmeyi planladıklarını belirtti.


Konutların satışında peşinat ve vade konusunda gerekli kolaylığı sağlayacaklarını vurgulayan Turan, basın çalışanlarına yönelik yapılacak konutların bölgenin mimari durumu düşünülerek planlandığını aktardı.


Turan, şunları kaydetti:


"TOKİ olarak son yıllarda yaptığımız projelerde o bölgenin mimarı yapısı ve çevre koşullarını düşünerek özel tasarımlar hazırlıyoruz. Gaziantep'te hayata geçireceğimiz basın sitesinde de bu detaylar düşünüldü. Evlerin dış cephelerinde Gaziantep'e özgü taşlar kullanılacak. Balkonlar yine kent kültürüne özgü olarak planlandı. Gaziantep'te basın mensupları için yapılacak 350 konutluk proje, kentin özelliklerini taşıyan bir yaşam alanı olacak."


GGC Başkanı Ay ise uzun süredir üzerinde çalıştıkları projenin protokolünü imzalamanın haklı gururu ve sevincini yaşadıklarını vurguladı.


Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Sekreteri Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TOKİ Başkanı Turan, Gaziantep milletvekilleri ve emeği geçenlere teşekkür eden Ay, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü öncesi tüm arkadaşlarımıza güzel bir müjde oldu" ifadelerini kullandı.


Sabah Haber Gaziantep Olay Gazetesi'nde şöyle yer aldı;Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Gaziantep'te gazeteciler için hayata geçirilecek Toplu Konut Projesi'nin resmi protokolünü imzaladı. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turaıı'ın makamında gerçekleştirilen imza töreni öncesinde GGC Başkanı İbrahim Ay, konutlar hakkındaki taleplerini detaylı olarak anlattı. 


TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ise projenin bu ay içinde ihaleye çıkartılacağını, 2016 yılında ise konutların kaba inşaatını tamamlayarak, 2017 yılında evleri teslim etmeyi planladıklarını söyledi. Turan, konutların satışında peşinat ve vade konusunda da gerekli kolaylığı sağlayacaklarını dile getirdi. 


Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'nin uzun süredir üzerine çalıştığı Toplu Konul Projesi'nin resmi protokolü Ankara'da imzalandı. 


TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın makamında g'erçekleştirilen imza törenine Ak Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, Ak Parii Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Canan Candemir Çelik, Ahmet Üzer, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ ve İbrahim Ay Başkanlığı'ndaki GGC heyeti kadidi. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve GGC Başkanı İbrahim Ay 250 adet 3+1, 100 adet 2+1 olmak üzere toplam 350 adei konuttan oluşan Gaziantep Gazeteciler Basın Sitesi'nin resmi protokolünü imzaladılar. 


TOKİ BAŞKANI TURAN DETAYLARI AÇIKLADI 

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan imza töreninde Gaziantep'te basın çalışanlarına yönelik hayata geçirilecek konut projesinin detaylarını anlattı. Proje çizimlerinin tamamlandığını ve sürecin hızla ilerlediğini dile getiren Turan, "GGC Başkanı İbrahim Ay ile protokolünü imzaladığımız basın sitesi konutlarını Ocak 2016 içerisinde ihaleye çıkartacağız. 


Mayıs veya Haziran ayı içerisinde ise temel atma töreni ile inşaata başlayacağız. Konutların kaba inşaatının 2016 yılı sonunda tamamlanacaktır. 2017 yılı içerisinde ise tüm konutları teslim edeceğiz. 

Konutlar ihale bedeli ile satışa çıkartılacak. Bu aşamada peşinat ve vade konusunda da elimizden gelen tüm kolaylığı sağlayacağız' dedi. 


GAZİANTEP'E ÖZEL TASARIM 

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Gaziantep'te basın çalışanlarına yönelik yapılacak olan konutların bölgenin mimari durumu düşünülerek planlandığını belirterek şunları söyledi: "TOKİ olarak son yıllarda yaptığımız projelerde o bölgenin mimarı yapısı ve çevre koşullarını düşünerek özel tasarımlar hazırlıyoruz. Gaziantep'te hayata geçireceğimiz basın sitesinde de bu detaylar düşünüldü. Evlerin dış cephelerinde Gaziantep'e özgü taşlar kullanılacak. Balkonlar yine kent kültürüne özgü olarak planlandı. Kısacası her açıdan Gaziantep'in özelliklerini taşıyan bir yaşam alanı olacak. Gaziantep basın çalışanlarına hayırlı olsun" ifadelerinde bulundu. 


HAYALLERİMİZİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜREN İMZA 

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ise, yönetim olarak uzun süredir üzerinde çalıştıkları Toplu Konut Projesi'nde TOKi ile resmi protokolü imzalamanın haklı gururu ve sevincini yaşadıklarını söyledi. GGC heyeti olarak Ankara'dan tüm basın çalışanlarını sevdiren bir müjde ile döndüklerini dile getiren kan Ay, "Yönetim olarak bu proje bizim için hayati önem taşıyordu. Sonunda Gaziantep'te yıllardır özlemle anılan Toplu Konut Projesi'ni gerçekleştireceğiz. Bu projede bizlere destek olan Başbakan Yardımcımız ve Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Şiınşek'e, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül'e, Biiyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve Gaziantep nıilletvekillerimize tüm meslektaşlarım adına yürekten teşekkür ediyorum. 'Gazeteciler Cemiyeti Basın Sitesi' Gaziantep'e hayırlı olsun. 

Konut projesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde tüm emekçi arkadaşlarımıza güzel bir müjde oldu. Bu vesileyle tüm çalışan basın mensubu arkadaşlarımın bu önemli gününü kutluyor ve sosyal yaşamlarını iyileştirecek projeleri hayata geçirmek için çalışacağımızı bilmelerini istiyorum" şeklinde konuştu. 


BAŞKAN AY'I TEBRİK ETTİLER 

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın makamında yapılan görüşmeler ve resmi imza töreninin ardından Ak Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Canan Candemir Çelik, Nejat Koçer, Ahmet Üzer, Mehmet Erdoğan, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ GGC Başkanı İbrahim Ay'ı tebrik ederek, Gazeteciler Cemiyeti Basın Sitesi'nin tüm çalışan gazetecilere hayırlı olmasını dilediler. Büyiikşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, telefonla tebriklerini iletirken, çalışan gazeteciler adına büyük sevinç duyduğunu belirtti. 


Gaziantep Olay GazetesiHaber Ege Haber Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Mehmet Ergün Turan, Gaziantep'te basın mensupları için yapılacak 350 konutluk projenin kentin özelliklerini taşıyan bir yaşam alanı olacağını bildirdi. Açıklamada görüşlerine yer verilen TOKİ Başkanı Turan, evleri 2017 yılında teslim etmeyi planladıklarını belirtti. 


BÖLGEYE UYGUN 

Konutların satışında peşinat ve vade konusunda gerekli kolaylığı sağlayacaklarını vurgulayan Turan, basın çalışanlarına yönelik yapılacak konutların bölgenin mimari durumu düşünülerek planlandığını aktardı. Turan, "TOKİ olarak son yıllarda yaptığımız projelerde o bölgenin mimarı yapısı ve çevre koşullarını düşünerek özel tasarımlar hazırlıyoruz. Gaziantep'te hayata geçireceğimiz basın sitesinde de bu detaylar düşünüldü" dedi. Ege Haber 
Haber Sabah Güney Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


GGC'nin girişimiyle TOKİ tarafından Gaziantep'te gazeteciler için yapılacak 350 konutluk basın sitesinin protokolü imzalandı GAZİANTEP Gazeteciler Cemiyeti'nin toplu konut projesinin resmi protokolü Ankara'da imzalandı. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan'm makamında gerçekleştirilen imza törenine AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Canan Can demir Çelik, Ahmet Üzer, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ ve GGC Başkanı İbrahim Ay ile Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Proje çizimlerinin tamamlandığını ve sürecin hızla ilerlediğini dile getiren TOKİ Başkanı Turan, "GGC basın sitesi konutlarını bu ay içinde ihaleye çıkaracağız. Mayıs veya haziran ayı içerisinde ise temel atma töreni ile inşaata başlayacağız. Konutların kaba inşaatı 2016 yılı sonunda tamamlanacak. 2017 yılı içerisinde ise tüm konutları teslim edeceğiz. Konutlar ihale bedeli ile satışa çıkarılacak. Bu aşamada peşinat ve vade konusunda da elimizden gelen tüm kolaylığı sağlayacağız" dedi. TOKİ ile resmi protokolü imzalamanın sevincini yaşadıklarını vurgulayan GGC Başkam İbrahim Ay ise, "Yönetim olarak bu proje bizim için hayati önem taşıyordu. Sonunda Gaziantep'te yıllardır özlemle anılan projeyi gerçekleştireceğiz. Bu projede bizlere destek olan Başbakan Yardımcımız ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek'e, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül'e, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve Gaziantep milletvekillerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu. Mehmet BONCUK/Sabah Güney