Gaziantep'te icradan 3.9 milyon TL'ye satılık arsa!

Gaziantep'te icradan 3.9 milyon TL'ye satılık arsa! Gaziantep'te icradan 3.9 milyon TL'ye satılık arsa!

Gaziantep 1. Satış Memurluğu, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde bulunan 7.864,33 metrekare yüzölçümlü arsayı satışa çıkardı. Söz konusu arsanın satış bedeli 3 milyon 932 bin 165 TL olarak belirlendi.GAZİANTEP 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 


2015/10 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 


1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Kahvelipınar mahallesi, 2784 Ada, 45 Parsel sayılı taşınmaz şehrin eski yerleşim bölgelerinden Kahvelipınar mahallesinde bulunmaktadır. Söz konusu yerde kentsel dönüşüm çalışmaları başlatıldığında çarpık yapılaşmış çoğu yapı yıkılarak modern yapılara dönüştürülmektedir. Söz konusu yer cadde üzerinde ve yenilenen imar planına göre 8 katlı konut yapı adasına denk gelmektedir. Taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup, üzerinde bir yapı bulunmamaktadır. Boş arazi konumundadır.


Yüzölçümü: 7.864,33 m2. 

İmar Durumu: İmar planına göre "taks:025 Kaks:1.50 konut yapı adasına" gelmektedir.

Kıymeti:3.932.165,00 TL 

KDV Oranı :%18 

Kaydındaki Şerhler: Dosyasında.

1. Satış Günü: 17/11/2015 günü 10:00-10:10 arası 

2. Satış Günü: 17/12/2015 günü 10:00-10:10 arası 

Satış Yeri: GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU -


Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, İkinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana İhale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair oian iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 Üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/09/2015