Gaziantep'te ihtiyaç sahibi kadına kiralık ev desteği!

Gaziantep'te ihtiyaç sahibi kadına kiralık ev desteği! Gaziantep'te ihtiyaç sahibi kadına kiralık ev desteği!

Gaziantep'te ihtiyaç sahibi kadın için Şahinbey Kaymakamlığı tarafından kiralık ev bulma çalışması başlatıldı.Gaziantep'te maddi yetersizlikler nedeniyle çocuklarına süt alamadığını dile getiren anneye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gerekli yardım yapıldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, bazı basın-yayın organlarındaki "Çocuklarına süt alamadığı için kaynattığı pirinç suyunu içiriyor." haberleri üzerine Şahinbey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ekipleri anne Ü.K'nin evine gitti.

Yapılan incelemelerde, kadının dini nikahla birlikte yaşadığı A.K'nin yaklaşık 10 ay önce evi terk ettiği, Ü.K'nin iki çocuğu ile bir evin bodrum katında yaşadığı ve 250 TL kira ödediği bildirildi.

Gaziantep'e Aydın'dan geldiği ve yardım için herhangi bir başvurusu olmadığı için kurumda kaydı bulunmadığı belirtilen kadına, Sosyal Ekonomik Destek Paketi (SED) kapsamında bin 386 TL yardım bağlandı.

Diğer bir yandan, evin şartlarının uygun olmaması nedeniyle Şahinbey Kaymakamlığı tarafından kiralık ev bulma çalışması da başlatıldı.