Gaziosmanpaşa Sarıgöl 1.Etap Kentsel Dönüşüm Projesi ne zaman teslim edilecek?

Gaziosmanpaşa Sarıgöl 1.Etap Kentsel Dönüşüm Projesi ne zaman teslim edilecek?Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi’nde 796 konut, 13 dükkân, 1.039 araç kapasiteli kapalı otopark ve yeşil alanlardan meydana gelen kentsel dönüşüm projesi, 2020 yılının ikinci yarısında hak sahiplerine teslim edilecek.


Gaziosmanpaşa’da riskli alan ilan edilen bölgelerde kentsel dönüşüm çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından etaplar şeklinde tamamlanıyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde yer alan habere göre, bu kapsamda 796 konut, 13 dükkân ve 1.039 araç kapasiteli kapalı otoparktan oluşan Sarıgöl Mahallesi 12B 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 2020 yılının ikinci yarısında hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Sarıgöl Mahallesi 12B 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 521 adet 2 oda 1 salon, 271 adet 3 oda 1 salon, 4 adet de 4 oda 1 salon daire inşa edildi. Cephe tasarımlarında modern mimari anlayışının hâkim kılındığı Sarıgöl Konutları'nın 15 bin metrekaresi yeşil alan ve peyzaj düzenlemelerine ayrıldı. Proje tamamlandığında, deprem riski taşıyan ve yeterli sosyal donatı olmayan alanda, “yerinde dönüşüm” ile hak sahiplerine güvenli, parkı, yeşil alanları, sosyal donatısı olan çağdaş standartlarda bir yaşam alanı sunulacak.