Gazze'nin yeniden imarı için destek çağrısı!

Gazze'nin yeniden imarı için destek çağrısı! Gazze'nin yeniden imarı için destek çağrısı!

Gazze Said el-Mishal Kültür ve Sanat Merkezi'nin İsrail tarafından yıkılmasının ardından Kültür merkezi Anka Sanat Topluluğu Koordiantörü Muhammed Abid, dünyaya Gazze'nin yeniden imar edilmesi için destek çağrısında bulundu.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Gazze'nin batısında yer alan Said el-Mishal Kültür ve Sanat Merkezi'nin enkazında merkez çalışanları ve çocuklar ezgiler söylemeye devam ediyor. Sanat grubu, İsrail tarafından yerle bir edilen merkezin yıkıntıları üzerinde sahne aldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Gazzeli Sare Şurfa (11) kültür merkezinin yıkılmasından sonra kendisini mutlu hissedeceği başka bir yer olmadığını söyledi.

Kültür merkezi Anka Sanat Topluluğu Koordiantörü Muhammed Abid ise,  İsrail'in; gençlerin ve çocukların heveslerini yıktığını vurguladı. Dünyaya İsrail'in işlediği suçlar için hesap vermesi ve Gazze'ye kültürel ve yeniden imar konularında destek çıkılması çağrısında bulundu.

Kültür merkezine düzenlenen saldırıda evi zarar gören Enver Haşişe, İsrail'in saldırısında kendi evleri ve çevre binaların zarar gördüğünü anlattı. Haşişe, "İsrail ordusu, ne sivil yerleşim yerlerini, ne kadınları ne çocukları ne de yaşlıları umursuyor." diye konuştu. 

pus