Gebze Sporcu Eğitim Merkezi için çalışmalar başladı!

Gebze Sporcu Eğitim Merkezi için çalışmalar başladı! Gebze Sporcu Eğitim Merkezi için çalışmalar başladı!

Kentteki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Sporcu Eğitim Merkezi için çalışmalara başladı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

 

Yatırımlarına devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze’ye sporcu eğitim merkezi inşa ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, yüklenici firmaya yer tesliminin ardından inşa çalışmaları başlayan proje, pek çok spor dalında sporcu yetişmesine imkân sağlayacak. Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nin (SEKASEM) ardından Gebze’deki proje ikinci eğitim merkezi projesi olacak. Çalışmalara başlanan yapı, Gebze bölgesinde yaşayan sporcuların antrenman yapacakları ve eğitim görecekleri modern bir spor merkezi olacak.


Gebze Hacı Halil Mahallesi’nde inşa edilecek olan tesis toplam 15 bin 590 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Şantiye kurulumu tamamlanan projede temel kazı çalışmaları devam ediyor.. Gebze D-100 yan yol kenarında yükselecek olan yapıya ulaşım da rahat olacak.


15 BİN 590 METREKARE İNŞAAT ALANI

Bodrum kat, alt zemin, zemin ve bir kat şeklinde yapılacak olan eğitim merkezi projesi pek çok branşta eğitim verecek. Yapının alt zemin katı 3 bin 752 metrekare kullanım alanına da sahip olacak. Bu bölümde kat fuayesi, güreş salonu, judo salonu, karate ve okçuluk salonu bulunacak. Her branş için ayrı soyunma ve duş alanları yer alacak. Antrenör odaları ve 210 kişilik seminer salonu ise bu katın bölümlerinden olacak.

ÇOCUK BAKIM ALANI

Yapının üst zemin katı ise 3 bin 730 metrekare ölçülerinde tasarlandı. Bu bölümde giriş fuayesi, jimnastik salonu, eskrim salonu, masa tenisi salonu, bayanlar fitness salonu, bayanlar plates salonu yer alacak. Her branş için soyunma ve duş alanları ile gündüz bakım ve çocuk oyun alanı ile kafeterya bulunacak.

138 ARAÇLIK OTOPARK

Merkezin 2 bin 502 metrekarelik birinci katında da boks salonu, taekwondo salonu, rezerv spor salonu, soyunma ve duş alanları yer alacak. Bu bölüm ise idari birimler toplantı odası ve 120 kişilik seyirci tribününü barındıracak. Bodrum kat mahallerinde ise ısıtma ve soğutma sistemleri bulunacak. Merkezin ayrıca 138 araçlık bir de açık otoparkı bulunacak.

pus