03 / 07 / 2022

Geleceğin mimarları TOBB Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi’nde buluştu!

Geleceğin mimarları TOBB Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi’nde buluştu!

Türkiye’nin dört bir yanından mimarlık öğrencilerini bir araya getiren BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nun 18’incisine katılan 30 öğrenci kapanışta eserlerini sergiledi...Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından, Baştaş & Konya Çimento / Hazır Beton ana desteğiyle gerçekleştirilen BETONART Mimarlık Yaz Okulu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde “Standartlaştırma” temasıyla 27 Temmuz - 5 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Sektör profesyonellerinin, akademisyenlerin ve alanında lider kurumların desteğiyle hayata geçirilen Yaz Okulu’na bugüne kadar 500’e yakın genç katıldı.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilen BETONART Mimarlık Yaz Okulu, 6 atölyede 30 öğrencinin eserlerinin yer aldığı sergiyle tamamlandı. BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nun kapanışında, TÇMB CEO’su İsmail Bulut, Baştaş ve Konya Çimento Genel Müdürü Burak Akın, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nur Çağlar ve Yaz Okulu Küratörü Selda Bancı kapanış konuşması yaptı.

Kapanış töreninde ilk konuşmayı gerçekleştiren TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nur Çağlar, "BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nda farklı şehirlerden gelen öğrencilerle bir arada olmaktan çok mutlu olduk. Bizler TOBB ETÜ kampüsünü çok seviyoruz, sizin eserleriniz de güzel bir dokunuş oldu. Yaz okuluna katılım sağlayan genç meslektaşlarıma, TOBB ETÜ yetkililerine ve Küratörümüz ve koordinasyon ekibimize çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Baştaş ve Konya Çimento A.Ş Genel Müdürü Burak Akın, "BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nun ana destekçisi olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimize, küratörümüze, moderatörlerimize ve ev sahibimize teşekkür ederiz" dedi. 

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) CEO’su İsmail Bulut; "Sektörde sinerji oluşturmak ve gençlerin profesyonel hayata adım atmalarına imkan tanımak adına BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nu 2002 yılından bu yana aynı heyecan ve özveriyle hayata geçiriyoruz. Bu süreçte 500’e yakın genç mimarı, betonla tanıştırdık. TÇMB olarak, ekonomik verilerin, büyüme oranlarının ötesine bakmaya, topluma katkı sağlamaya; enerjileri ve çalışma azimleriyle fark yaratan gençlerin daima yanında olmaya ve onları desteklemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Akademik danışmanlığını Nur Çağlar’ın, küratörlüğünü Selda Bancı’nın, moderatörlüklerini, Refa Emrali, Jorge Mealha, Alper Aksoy, Serkan Karaaslan, Yunus Özmerpenli, Ramazan Avcı, Ozan Gürsoy, Aktan Acar, Murat Sönmez, Aslı Özbek ve Nihat Eyce’nin yaptığı BETONART Mimarlık Yaz Okulu, bu yıl “Standartlaştırma” teması ile gerçekleştirildi. Mimarlık Bölümü’nde 3. sınıfı bitirmiş, 4. sınıfa geçmiş öğrencileri buluşturan ve on gün süren BETONART Mimarlık Yaz Okulu, öğrencilerin eserlerinin yer aldığı sergi ve ardından sertifika töreni ile sona erdi.