Gerçek bir ev ilk defa NFT dünyasında! 117 bin TL'lik teklif!

Gerçek bir ev ilk defa NFT dünyasında! 117 bin TL'lik teklif!Shane Dulgeroff isimli bir emlak komisyoncusu, NFT heyecanından yararlanma kararı aldı. Kaliforniya, Thousand Oaks'da 221 Dryden adresinde bulunan bir ev, NFT'si ile birlikte satışa çıktı.


Shane Dulgeroff isimli bir emlak komisyoncusu, NFT heyecanından yararlanmak istedi. Kaliforniya, Thousand Oaks'da 221 Dryden adresinde bulunan bir ev, NFT'siyle beraber satışa çıktı.

Sözcü'de yer alan habere göre; sanat eseri ve ev, minimum 48 ETH; neredeyse 117.000 dolar teklif ile OpenSea’da açık artırma usulüyle satışa çıkarıldı. İhaleye henüz kimse teklif vermezken, müzayede yedi gün içinde kapanıyor.

Gerçek bir ev ilk defa NFT dünyasında! 117 bin TL

Dulgeroff, Fast Company’ye şunları söyledi: “Hukuki tarafında, vergi tarafında, transfer tarafında her şeyin doğru yapıldığından emin olmak için gerçekten ilginç bir süreç.” 

Evle beraber satışa çıkarılan sanat eseri Kii Arens tarafından dizayn edildi. Bu, Arens'in ilk NFT'si değil; Arens, daha önce Lady Gaga, The Rolling Stones, Coachella, Dolly Parton, RadioHead gibi isimlere de hizmet vermişti.