Gerede Belediyesi Kent Ormanı'na kafeterya yapacak!

Gerede Belediyesi Kent Ormanı'na kafeterya yapacak!Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Kavacuğun Düzü olarak bilinen Kent Ormanı'na, yaz aylarında 50 metre karelik çay ocağı yapılacak. Vatandaşlara, Gerede'de yeşili ve çam ormanları semaverde çay vermeye hazırlanıyor.


Gerede Belediyesi'nin 2014 yılının sonbahar aylarında yaptığı hummalı çalışmalar neticesinde 13 kamelya, 4 adet seyir tepesi, 12 metre boyunda 3 katlı ahşap kule, 2 adet çocuklar için oyun grubu, 1 adet mescit, 1 adet güvenlik kulesi, 1100 metre ahşaptan yapılan yürüyüş patikası yapmıştı. 2015 yaz ayında ise bu çalışmalara birde 50 metre karelik çay ocağı eklenecek. 


Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kent Ormanı Kavacuğun Düzü Orman ve Su şleri Bakanlığı'ndan bütçe alınarak daha önceki çalışmalarda 100 bin TL'nin üzerinde bir çalışma yapıldığını hatırlattı. 


AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü'nün destekleri ile 100 Bin TL daha ödenek alındığını kaydeden Allar, "Orman Bakanımızdan 100 Bin TL daha ödenek aktarıldı. Orada yapılan ödeneklerle teras, mescit, çardak ve bekçi kulesi yaptık. Yaz aylarında 50 metre karelik çay ve kuru gıdanın olacağı bir mekan yapılacak. Onu da işletmeciye vereceğiz. Böylelikle hem muhafaza edecek hem de güvenliğini sağlayacak. Oraya giden vatandaşlarımızın oksijeni bol olan mekanda bir bardak çay içmesini sağlayacağız. Orman ve Su şleri Bakanı Veysel Eroğlu talebimizi geri çevirmediği için çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 


Bolu Takip Gazetesi