10 / 08 / 2022

Girne-Çatalköy imar planına destek!

Girne-Çatalköy imar planına destek!

Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi, Şehir Plancıları Odası’nın Cuma günkü açıklamasına destek verdi. İnisiyatif, Girne-Çatalköy imar planına aykırı bir gelişmesine izin vermeyeceklerini ifade etti.Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi, Şehir Plancıları Odası’nın Cuma günkü açıklamasına destek vererek, Girne-Çatalköy İmar Planına aykırı bir gelişmesine izin vermeyeceklerini kaydetti.

Yeni Düzen'de yer alan habere göre; Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi, her kurumu, her kuruluşu, siyasi partileri, sivil toplum örgütlerini yasa konusunda göreve davet edip,  İmar Planına sahip çıkmanın bir yurtseverlik görevi olduğundan bahsetti. Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi yaptığı yazılı açıklamada, yapılan aykırı gelişmelerin takipçisi olduklarını ifade ederek, “Biz bu plana sahibiz, herkesin de bu duyarlılığı göstermesini bekliyoruz” diye konuştu.

Pandemi sürecinin ardından doğaya verilen tahribatın ne kadar büyük boyutlara ulaştığının herkes tarafından bir kez daha görüldüğünden bahseden İnisiyatif, bu sebeple yeşili korumak, dağlara ve denizlere sahip çıkmanın her bireyin, her kuruluşun asli görevi olması gerektiğinden bahsetti.Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi şu şekilde:

“Bu sorumluluk bilinciyle, özelliklede Sivil toplum hareketlerine büyük görevler düştüğünü, İmar planına sahip çıkar, uygulatırsak ancak çocuklarımıza ait olan bu değerleri koruyabiliriz. Gelecek nesillerden borç aldığımız bu mirası alnımızın akıyla devretmek istiyorsak yurtseverlik görevlerimizi layıkıyla yapmalıyız. Kaynak: 'İmar planına sahip çıkıyoruz.''