Gölcük eski sanayi sitesindeki dükkanlar yıkılıyor!

Gölcük eski sanayi sitesindeki dükkanlar yıkılıyor! Gölcük eski sanayi sitesindeki dükkanlar yıkılıyor!

Gölcük Yeni Sanayi Sitesi'ni tamamlayan Gölcük Belediyesi, eski sanayi sitesindeki dükkanların yıkımını sürdürüyor. 

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Gölcük Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirdiği Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Hisareyn Karaköprü Mahallesinde yapılan Gölcük Yeni Sanayi Sitesi'nin tamamlanması ile beraber eski sanayideki esnaflar Yeni Sanayi Çarşısındaki dükkanlarına yerleşirken diğer yandan eski dükkanların yıkımı da sürüyor.


ESKİ SANAYİ YIKIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Gölcük Belediyesi'nde yer alan habere göre, Gölcük Kavaklı Mahallesi’nde hizmet veren Gölcük Sanayi Çarşısı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Gölcük Belediyesi Yeni Sanayi Sitesi yapımına karar vererek yaklaşık iki sene önce Gölcük Hisareyn Mevkii üzerinde yeni ve modern Sanayi Sitesi inşaatına başlanmıştı. Çalışmalar neticesinde inşaatı tamamlanan Gölcük Yeni Sanayi Sitesi, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş tarafından geçtiğimiz 2018'de hak sahiplerine anahtar teslimini yaptı. Yapılan anahtar tesliminin ardından eski sanayi çarşısında hizmet veren sanayi esnaflarının Yeni Sanayi Sitesi’ne taşınma işlemleri sona erdi. Yeni yerlerine geçen sanayi esnafından sonra boşalan eski sanayideki işyerleri Gölcük Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından ve Zabıta ekipleri gözetiminde yıkımlara devam ediyor.

YENİ SANAYİ HİZMETE BAŞLADI

Yeni Sanayi Sitesi 100 bin metre karelik çok büyük bir alan üzerine kurulan,  416 sanayi esnafının hizmet üretebileceği dükkandan meydana gelen, sosyal yaşam alanları ve ibadet alanları ile büyük bir kompleks, Gölcük esnafına ve halkına kazandırıldı. 

HAYALLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş konuyla ilgili olarak, “ Gölcük Yeni Sanayi Sitemizin yapımını tamamladık ve işyeri sahiplerine anahtarlarını teslim ettik. Sanayi esnafımız dükkanlarını taşıyarak çalışmalarına başladılar. Bu proje için, bizim hayalimizdi ve çok şükür biz bu hayalimizi gerçekleştirdik, Türkiye’de örnek olacak bir projeyi hayata geçirdik, ben Gölcük Belediye başkanı olarak doğduğum, büyüdüğüm, yaşamaktan her zaman mutlu olduğum şehrim için kurduğum bu hayalimi gerçekleştirdim. Gölcük artık daha modern ve çağdaş bir sanayi sitesi ile bölgenin taleplerine karşılık verecek. Sanayi esnafımıza hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum” şeklinde konuştu.