Çukurova Balkon

Gölcük'te kentsel dönüşümden kimse mağdur olmayacak!

Gölcük'te kentsel dönüşümden kimse mağdur olmayacak! Gölcük'te kentsel dönüşümden kimse mağdur olmayacak!

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'in büyük önem verdiği kentsel dönüşüm projesi ile ilgili olarak önceki gün önemli bir toplantı yapıldı. Başkan Ellibeş bu konuda kimsenin mağdur olmayacağını söyledi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'in büyük önem verdiği kentsel dönüşüm projesi ile ilgili olarak önceki gün önemli bir toplantı yapıldı. Proje ile ilgili kurumların yöneticilerinin katıldığı toplantıda yapılacak çalışmalar tüm detayları ile birlikte ele alındı. İlçenin üç bölgesinde uygulanacak olan projeyle ilgili bir de önemli müjde verildi. 


"KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK!"


Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Birimler ve firmalar vatandaşlarla parasal konuları görüşmek üzere çalışmalara başlayacağı, bu konudaki sorunların çözüleceği belirtildi. 

Yapılacak olan kentsel dönüşüm, Merkez, Sanayi Çarşısı ve Denizevler mevkilerinde hayata geçirilecek. 

Parasal konuların görüşülecek olması süreci bu haftadan itibaren başlayacak, Başkan Ellibeş bu konuda kimsenin mağdur olmayacağını söyledi. 


KocaeliHaber Yeni Gölcük Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


AK Parti 77. İlçe Danışma toplantısını Aşiyan tesislerinde yaptı.  Toplantının gündem maddesi Kentsel dönüşüm oldu. belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Halk bunun için bize yüzde elli beş oy verdi insanlar bize tarihte görülmemiş bir oy. Biz sorumluluğumuzu bilincinde dedik. Seçim beyannamemizde açık açık Kentsel dönüşümü yazdık. Üç bölgeyi ilk etapta belirttik. Denizevler, sanayi kent merkezini  dönüştüreceğiz dedik. Gizli saklı hiç bir şeyimiz yok. Bir gece karar verip de sabahleyin yapacağız demedik. Rantsal dönüşüm diyorlar ya. Biz rantsal dönüşümü düşünseydik seçim beyannamemize bölgeleri ile yazmazdık.  Yakınlarımıza yerleri ucuza aldırırdık. Bu da yapılırdı zor bir şey değil.   Yandaşlarımıza toplayın derdik. Bize yakışı rmı o karaktersizlik ?“dedi.

 

AK Parti 77. daraltılmış İlçe Danışma meclisini Aşiyan tesislerine yaptı. Toplantıya AK parti İlçe Başkanı İdris Alp, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,  Belediye genel Koordinatörü Nihat Abiş, Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Beleidye Meclis üyeleri, Ana kademe yöneticileri, Gençlik Kolları Başkanı Murat Uzuner ve Yönetimi. Kadın Kolları başkanı Emel Kasapoğlu ve yönetim, ile mahalle başkanları katıldı.


ÜLKE İÇİN BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIZ

AK Parti İlçe Başkanı idris Alp “Bu Ülke için bedel ödemeye hazırız. Gerekirce cepheye de gitmeye hazırız. Tüm Dünya duysun ki bu Ülkeyi kimseye feda etmeyeceğiz. Gölcük’ün gündemi kentsel dönüşüm. Kentsel dönüşümle ilgili soru işaretlerimiz vardı. Belediye Başkanımız ve ekibi kentsel dönüşümle ilgili bize ön bilgi verecek. Bizde sokakta karşılaştığımız sorulara cevap vereceğiz. 1 Kasım’da milletimiz bize yetkiyi verdi. Gölcük’te yüzde Ellibeş oy aldık. İki kişiden biri Gölcük’te bize oy verdi. Bundan sonra bizim görevimiz hakkı teslim etmek.  Farklı fikirde de olsa farklı düşünse de de olsa 1 kasım memleket meselesi dedi bize oy verdi. Bizim bundan sonraki görevimiz Bundan sonra projelerimizi yapıp sözümüzü tutmak. 13 Yıldır verdiğimiz sözleri tuttuk bundan sonrada tutacağız. Partililerimizin boynunu büktürmeyeceğiz.


YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ 

Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “AK Parti öncesi Türkiyem. 7 Haziran sürecinde bir Türkiyem. 7 Harian sonrası Türkiye ve 1 Kasım sonrası Türkiye. Çok kolay geçmedi. Bu güne çok kolay gelmedik. Cumhurbaşkanlığımızı önderliğinde çıktığımız yolda hiç es vermeden büyük fedakarlıkla yürüyoruz. Yürümeyede devam edeceğiz Allah’ın izniyle“ şeklinde konuştu.


SÖZ VERDİK SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Başkan Ellibeş “Bize yorgunluk, bıkkınlık, karamsarlık dinlenmek yok.  Biz durmak yok yola devam sloganımızla çalışmamızı yapacağız. Herkes kendi üzerine düşen sorumluluğu yapacak. Bize de düşen  yerel yönetimler olarak. Belediye olarak halkımıza seçim meydanlarında kapı kapı dolaşarak her yere ulaşarak seçim beyannamemizi dağıttık. Her haneye ulaştık. Bundan önce nasıl sözümüzü tutuk ve yaptık. Verilen sözün karşılığını aldık yine artan oyla seçildik. Şimdi vatandaş ne yaptın diye hesap soruyor. Şimdiye kadar yüzde yetmiş vaadimizi yaptık. İnanmayan seçim beyannamesine tek tek baksınlar. Yoksa ellerinde beyannameyi ben vereyim. Baksınlar. İki yıl dolmadan yüzde yetmişi yaptık. 2019’a kadarda tamamını hatta fazlasını yapacağız. Niye bu kadar eminsin başkanım derseniz çalışmalarımızı vaatlerimiz hazırlarken tek tek inceledik. Hesap ettik. Yapabileceğimizi vaad ettik. Bize yakışan bu“dedi.


KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNEMLİ

Ellibeş “Bu vaatlerimizin arasında en önemli olanlardan bir Kentsel dönüşüm. Biz 1999’da asrın felaketini birlikte yaşadık. Felaketin faturasını çok ağır ödedik. Maddi faturayı elimin tersi ile itiyorum gitsin önemli değil. Altı bine yakın şehidimiz var. Allah rahmet eylesin. Böyle kentin bireyiyiz her birimiz. Felaketten sonra hızla yeniden yapılanma süreci içerisinde alt yapısı üst yapısı sosyal yapısı kültürel, sağlık eğitim tesisleri ile kaybettiklerinin çok fazlasıyla geri kazandırdık. Tesisler ortada. Kayıplarımızı daha fazlası ile geri döndürdük. Son çatıyı örteme noktasına geldi. O da dönüşüm“dedi.


KORKUYORUM

Ellibeş “Deprem sonrası yıkılmayan yada orta hasarlı güçlendirilen binalardan ben korkuyorum. Olası depremde neyle karşılaşacağımı bilmiyorum. Bu binalar bizim için tabuttu yoksa yaşanacak ev mi? Bu iki soru arasında gidip geliyorum. Maalesef ilk şık daha ağır basıyor. Bu yorgun binaların olasığ depremde ciddi tehdit. Depremden 16 yıl geçti. Ufak, ufak sallanmaya başladık. Ülkemizin her noktasında sallantı var. Bilim adamları o gün yaptığı açıklamada Gölcük bi daha böyle depremle karşı karşıya kalmaz  dedi ama olmayacağını bilemeyiz“şeklinde konuştu. 


iSTESEYDİK RANTA DÖNÜŞTÜRÜRDÜK

Ellibeş “Halk bunun için bize yüzde elli beş oy verdi insanlar bize tarihte görülmemiş bir oy. Biz sorumluluğumuzu bilincinde dedik. Seçim beyannamemizde açık açık Kentsel dönüşümü yazdık. Üç bölgeyi ilk etapta belirttik. Denizevler, sanayi kent merkezini  dönüştüreceğiz dedik. Gizli saklı hiç bir şeyimiz yok. Bir gece karar verip de sabahleyin yapacağız demedik. Rantsal dönüşüm diyorlar ya. Biz rantsal dönüşümü düşünseydik seçim beyannamemize bölgeleri ile yazmazdık. Yakınlarımıza yerleri ucuza aldırırdık. Bu da yapılırdı zor bir şey değil.   Yandaşlarımıza toplayın derdi ki. Bize yakışırmı o karaktersizlik. Biz adam gibi her şeyi paylaştık. Tüm siyasi partileri arkadaşlarımla tek, tek ziyaret ettim. Böyle birşey ilk defa oluyor. Gitik anlattık her şeyi. Her gelişmeyi de kamuoyu ile paylaştık. Kentsel dönüşümde vatandaşın mutluluğu önemli. Vatandaşın maddi kaybı az olsun istedik. Her dönüşüm sancılıdır. Kolay değil. Her sancıyı dindirecek ağırı kesici var. Her sorunu çözecek anahtar var cebimizde. Arkamızda güçlü bir iktidar hükümet var. Tıkandığımız yerde her zamanki gibi bize destek olacaklar. AKP nin ilkeli duruşundan bize oy veriyor halkımız. Kimse kara gözümüze kara kaşımıza oy vermedi. 2 kasım sabahı sokağa çıktım herkes mutlu. Bize oy verende vermeyende. Ben gördüğünü iyi yorumlayan birisiyim. Oy versin vermesin çok önemli değil ama mutluydu. Niye önünü görebiliyordu. 7 Haziran sonrası karamsar tablo dağılmış. "


Yeni Gölcük