10 / 12 / 2023

Goldman Sachs'tan Bitcoin tahmini!

Goldman Sachs'tan Bitcoin tahmini!

Kripto para borsalarında durgun seyir devam ediyor. ABD'li dev banka Goldman Sachs, Bitcoin için yeni hedef tahminini açıkladı. Kripto Para piyasalarında yatay seyir devam ediyor. Hürriyet'ten Burak Taşçı'nın haberine göre; uzun zamandır beklenen yükseliş göstermeyen kripto paralarda bekleyiş sürüyor. Geçtiğimiz Kasım ayında ralli yapan kripto para piyasaları durgun seyre yönelince yatırımcılar da uzaklaştı. 

Bitcoin'in dominansı yüzde 39 seviyelerinde olurken analistler yükselişin meydana gelmesi için yüzde 42'nin üzerine çıkılması gerektiğini belirtiyorlar.

Goldman Sachs tan Bitcoin tahmini!

100 BİN DOLAR TAHMİNİ

ABD'li dev banka Goldman Sachs ise Bitcoin'in bu yıl 100 bin doları göreceğine yönelik bir rapor yayımladı. Goldman Sachs, 2021 yılındaki performansını sergilemesi durumunda Bitcoin'in 100 bin dolara ulaşabileceğini ve altının piyasa hakimiyetini de elinden alacağını dile getirdi. 

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin'e yatırımları artırmasının yükseliş için öncü gösterge olacağını belirten Goldman Sachs, 2021 senesinde Bitcoin'in yüzde 60 getiri, altının ise sadece yüzde 4 getiri sağladığını belirtti. Genç neslin altından giderek uzaklaştığını belirten Goldman Sachs, gençlerin dijital Altın olarak gördükleri Bitcoin'e ilgi duyduklarını da notları arasında yer verdi. 

ENGELLEMELER DEVAM EDİYOR

Kripto paralara karşı devletlerin engelleri ise sürüyor. Çin'in kripto paralara karşı sert tutumu, İran'ın kripto para madenciliğini enerji ihtiyacı sebebiyle bir süreliğine yasaklaması, AB ülkelerinin regülasyon çalışmaları kripto para birimlerine olan güveni bir nebze olumsuz etkiledi. Ayrıca küresel enflasyon sebebiyle merkez bankalarının faiz yükseltmesi de kripto para birimlerine olan ilgiyi azalttı.

BITCOIN YATAY SEYREDİYOR

Lider kripto para birimi Bitcoin güne 46 bin 253 dolardan başladı. Gün içinde en düşük 45 bin 762 Dolar, en yüksek de 46 bin 535 dolar seviyesini gördü. Saat 08:44 itibarıyla Bitcoin 46 bin 261 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

ETHEREUM DA ZAYIF SEYREDİYOR

Ethereum fiyatları da 4 bin doların altında dengede tutunmaya çalışıyor. Ethereum güne 3816 dolardan başladı. Gün içinde en düşük 3767 dolar, en yüksek de 3831 dolar seviyesini gördü. Saat 08:44 itibarıyla Ethereum 3798 dolar civarında işlem görüyor.

ŞAKA COINLER DE KIPIRDAMIYOR

Şaka olarak piyasaya sürülen ardından finansal değere ulaşan Dogecoin ve Shiba Inu de stabil duruşlarını koruyorlar. Dogecoin 08:44 itibarıyla 0.1694 dolar, Shiba Inu ise 0.00003262 dolar seviyesinde bulunuyor.

 Goldman Sachs tan Bitcoin tahmini!

EN ÇOK YÜKSELENLER

Kripto para piyasalarında en çok yükselenler arasında yine altcoinler yer alıyor. ICP yüzde 25 oranında yükselişle 35.63 dolar, C98 yüzde 17 yükselişle 2.85 dolar, HNT yüzde 163 yükselişle 43.79 dolar seviyesinde işlem görüyor.

EN ÇOK DÜŞENLER

En çok düşen coinler arasında BNX yüzde 11 kayıpla 51.1 dolar, HIGH yüzde 7 oranında düşüşle 10.53 dolar, RNDR yüzde 7 oranında düşüşle 4.87 dolardan alıcı buluyor.

Kripto paralarda risk azaltılabilir mi?

Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön