30 / 09 / 2023

Gül Proje 2017’de 6 proje hayata geçirecek!

Gül Proje 2017’de 6 proje hayata geçirecek!

2017’yi yatırım yılı ilan eden Gül inşaat, 3.5 milyarlık 6 projeyi hayata geçirecek. Projelerin toplam inşaat alanı ise 1.5 milyon metrekare.Gül Proje'nin proje atağı tam gaz devam ediyor. Hayata geçirecekleri projelerle 2017 yılını yatırım yılı ilan eden şirket, yatırım değeri 3.5 milyar lirayı aşan 6 projeyi hayata geçirmek için kolları sıvadı. İstanbul Avrupa yakasının en önemli ulaşım akslarının kesişim noktası olan Basın Ekspres Yolu üzerinde inşaatına başlanan Gül Proje Ekspres'i satışa çıkardıklarını söyleyen Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, projeyi kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçireceklerini belirterek, "Projemizin fiyat avantajı çok büyük. Bölgede metrekare satış fiyatları 7-8 bin lira bandında. Biz de ise 4 bin 380 liradan başlıyor" dedi.


1.5 MİLYONLUK ALAN

Ali Gül, Seyrantepe, Beylikdüzü, Sultangazi ve Zeytinburnu'nda yeni projeler hayata geçireceklerini belirterek, toplamda 1 milyon 500 bin metrekare inşaat yapacaklarını söyledi. Gül Proje Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sönmez Aydın ise ülke olarak önemli badireleri atlatılan bir dönemde Türkiye'nin geleceğine güvenerek yatırıma devam ettiklerini dile getirdi. Aydın, "Yaklaşık 100 bin metrekare inşaat alanı üzerinde yükselen, 658 rezidans ile 31 ticari alan şeklinde tasarlanan Gül Proje Express 19 ve 29 katlı iki bloktan oluşuyor" dedi.


İLK 50 KONUT İNDİRİMLİ

Aydın, Aralık 2018'de tamamlanması planlanan projenin E5 ve TEM otoyollarına yakın bir lokasyonda olduğunu, konut fiyatlarının da 244 bin TL'den başladığını ifade etti. Ön satış sürecinde projenin yüzde 20'sini sattıklarını belirten Sönmez Aydın, 50 konut için lasman dönemine özel yüzde 20 indirim yapacaklarını ifade etti. Yenibosna metrobüs istasyonuna komşu olan ve Mahmutbey gişelerine yakınlığıyla dikkat çeken proje, 2019'da devreye girmesi planlanan Ataköyİkitelli metrosunun Basın Ekspres Yolu'ndan geçmesiyle de öne çıkacak.


Sabah


Haber Karar'da şöyle yer aldı


2016’yı proje yılı ilan eden Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, dün tanıtılan ‘Gül Proje Express’ dâhil olmak üzere 4 projenin daha hazırlık aşamasında olduklarını ve bu projelere toplam 3.3 milyar lira yatırım yapacaklarını söyledi.


Gül Proje, Basın Ekspres Yolu üzerindeki yeni yatırımı ‘Gül Proje Express’i hayata geçirmeye hazırlanıyor. Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, bugüne kadar 10 daireli apartmanlardan büyük sitelere, ticari alanlardan dev alışveriş merkezlerine kadar farklı projeler inşa ettiklerini söyledi. ‘Güneşli Park Konut ve AVM’ ile ‘Güneşli Park Gardenya’dan sonra bölgedeki 3’üncü projelerinin ‘Gül Proje Express’ olduğunu söyleyen Gül, bu projenin yatırımcısına yüzde 60 kar olarak geri döneceğinin altını çizdi.

YÜZDE 20’Sİ SATILDI

Ön satış sürecinde projenin yüzde 20’sinin satıldığını belirten Gül Proje Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sönmez Aydın ise bu satıştan son derece memnun olduklarını belirtti. Devam eden proje ve yatırım planlarına ilişkin bilgi veren Aydın şunları söyledi: “Şu anda ‘Gül Proje Express’in yanı sıra ‘Vira İstanbul’ projemizin de inşaatı devam ediyor.

Seyrantepe’de Türk Telekom Arena’nın yanında 36.7 dönümlük arazi üzerine projelendirdiğimiz bir yatırımımız olacak. Gaziosmanpaşa’da TEM’in hemen kenarında yer alacak olan ‘Tempoint’; rezidans, avm ve farklı şekilde değerlendirilebilecek alanların yer aldığı karma bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. ‘Viraİstanbul’, ‘Gül Proje Express’, ‘Tempoint’ ve ‘Seyrantepe’ projelerinin toplam yatırım tutarı ise daha önce açıkladığımız gibi 3.3 milyar TL’yi bulacak.”

1+1 ve 2+1 daire seçeneklerinin bulunduğu projede metrekare fiyatı 4 bin 380 TL’den başlıyor. Yatırım yapılabilecek projelerden olan ‘Gül Proje Express’te 1+1 daire fiyatları peşin 244 bin TL ile 308 bin 500 TL arasında değişiyor.


Karar
Geri Dön