30 / 06 / 2022

17 aralık operasyonu ali ağaoğlu

17 aralık operasyonu ali ağaoğlu

Türkiye, 17 Aralık 2013’te bankacılık ve İnşaat sektörüne yapılan sözde bir yolsuzluk operasyonu ile sarsıldı. 17 Aralık 2013 Finans ve Emlak Operasyonu'nda Ali Ağaoğlu’nun yeri neresi?

Manisa Şehzadeler Millet Bahçesi ihalesi 17 Aralık'ta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Manisa Şehzadeler Millet Bahçesi ihalesini 17 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirecek.

Hotel Les Ottomans'ın satış ihalesi 17 Aralık'ta!

Galatasaray eski başkanı Ünal Aysal ile ilgili kulis sayfalarımızda aralıklarla haberler aktarıyoruz. Aysal'ın işeri uzunca bir süredir kötü gidiyor. Bu yılın başında enerji şirketi Yeni Elektrik Üretim A.Ş. iflas etmişti. Aysal'a ait Unit'in bu şirketteki payı yüzde 60'tı.

Aselsan Silah Fabrikası 17 Aralık'ta açılıyor!

Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi'nde inşaatı süren Aselsan Silah Sistemleri Fabrikası'nın yüzde 80'i tamamlandı. Fabrika 17 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle açılacak.

İstanbul Ulaşımını Konuşuyor kongresi 17-18 Aralık'ta!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şehrin en önemli sorunları arasında yer alan alan ulaşım konusunu masaya yatırıyor. ‘İstanbul Ulaşımını Konuşuyor’ temalı kongre 17-18 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Emlak Konut Semt Bahçekent ihalesi 17 Aralık'ta!

Emlak Konut  GYO, İstanbul Esenyurt Hoşdere 6. Etap Projesi İkmal İnşaatı İşi (Semt Bahçekent) ihalesi 17 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşecek.

TOKİ Ardahan 126 konut ihalesi 17 Aralık'ta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ardahan Posof 126 Adet Konut ve 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini 17 Aralık'ta gerçekleştirecek.

TOKİ Elektrik Enerjisi Alım İşi ihalesi 17 Aralık'ta!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Elektrik Enerjisi Alım İşi ihalesi 17 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ Ardahan Posof 126 konut ihalesi 17 Aralık'ta!

Yeni konut yatırımlarına hız kesmeden devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Ardahan Posof projesinin ihalesini 17 Aralık'ta gerçekleştirecek.

Akzirve Challenge heyecanının son ayağı 17 Aralık’ta!

17 Eylül’de ilki, 12 Kasım’da ise ikincisi gerçekleştirilen Akzirve Challenge Off Road etkinliğinin final ayağı 17 Aralık’ta STRADA Bahçeşehir proje arazisinde yapılacak. Bu etap sonunda İstanbul Off Road Şampiyonası birincisi de belli olmuş olacak.

Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temeli 17 Aralık'ta atılacak!

Çarpık ve sağlıksız yapılaşmaya karşı İzmir’in farklı noktalarında kentsel dönüşüm hazırlıkları yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilk temeli 17 Aralık’ta Uzundere’de atacak. İzmir’deki “yerinde ve uzlaşmalı dönüşüm” modeli, Türkiye’deki kentsel dönüşüm çalışmalarında “milat” olacak.

Gezi, 17-25 Aralık ve terörün faturası 80 boğaz köprüsüne bedel!

Gezi parkı eylemleriyle başlayan 17-25 Aralık operasyonları ile devam eden Türkiye ekonomisini krize sokma girişimi ve artan terör saldırılarının faturası, hem ekonomiye hem de vatandaşa çıktı.

Baraj doluluk oranları 17 Aralık son durum!

İSKİ verilerinden derlenen bilgiye göre barajlardaki mevcut su hacmi 17 Aralık 2015 tarihi itibariyle yüzde 60.98 olarak ölçüldü. İşte baraj doluluk oranları 17 Aralık son durum...

İstanbul elektrik kesintisi 17 Aralık 2015 süresi!

17 Aralık 2015 tarihinde " Planlı Elektrik Kesintisi Programı " kapsamında İstanbul'da yer alan bazı ilçelere enerji verilemeyecek. İşte İstanbul elektrik kesintisi 17 Aralık 2015 süresi...

17 aralık operasyonu ali ağaoğlu Haberi

17 aralık operasyonu ali ağaoğlu

Türkiye, 17 Aralık 2013’te bankacılık ve İnşaat sektörüne yapılan sözde bir yolsuzluk operasyonu ile sarsıldı.  Operasyon, bankacılık için “kara para”, İnşaat sektörü için ise “İmar yolsuzluğu” adı altında duyuruldu. Bu operasyon gerçekte “adalet kaygısı” ile mi yapıldı yoksa Türkiye uluslararası bir finans ve emlak operasyonuna mı maruz kaldı?

Kanaatimce, bu operasyon bir yolsuzluk operasyonundan öte, uluslar arası bir finans ve emlak operasyonudur. Operasyonun ana amacının, operasyonu düzenleyen adli memurlar için elbette adalet kaygısıdır. Görevi gereğidir. Ama, perde arkasında oyunu kurgulayanların  “adalet” kaygısı olmadığını peşinen söyleyebilirim. 

Bu operasyon bizim için sürpriz olmadı. Böyle bir operasyonun yapılacağını bekliyorduk. Üstelik, seçime kalan zamanı düşünerek tahminen yılbaşından önce yapılacağını da konuşuyorduk. Sıradan bir vatandaş olarak biz bunu beklerken, Başbakana operasyon  istihbaratının gitmemesi biraz düşündürücü!...  

Bu...