2014 emlak satışları

2014 emlak satışları

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com, 2014’ün ilk üç aylık sahibindex “emlak” verilerini açıkladı. Verilere göre yılın ilk çeyreğinde 2 milyon 135 bin 504 adet emlak ilanı verildi...

Samsun'da zirveyi gören emlak satışları durakladı!

Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, konut kredi faizlerinin düşüşüyle zirveyi gören emlak satışlarının kredi faiz oranlarının yükselmesinden sonra duraksamaya girdiğini söyledi.

Koronavirüs salgını emlak sektörünü nasıl etkiledi?

Deloitte Danışmanlık ekibinin hazırladığı “Küresel Covid-19 Salgını’nın Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu”na göre emlak satışları salgından en çok etkilenen sektörler arasında.

Esenler Belediyesi emlak vergisi borçlularını ilanla duyurdu!

Esenler Belediyesi, 2014 Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi'ni ödemeyen vatandaşları gazeteye verdiği ilanla duyurdu. İlanda 2 bin kişiye yakın isim yer aldı.

Antalya'da daire çok, alan yok!

Antalya'da konut satışlarında ciddi bir düşüş başlarken, inşaat sektörü bu durumdan olumsuz etkilendi. Merkezde ve ilçelerde emlak satışları da fiyatları da düştü.

Tahran'da emlak satışları yüzde 60 düştü!

İran Merkez Bankası verilerine göre, Tahran'da emlak fiyatları önceki yıla göre yüzde 59,8 düşüş kaydetti.

Tahran'da emlak satışları yüzde 60 düştü!

İran'ın başkenti Tahran'da emlak satışlarının yaklaşık yüzde 60 gerilediği açıklandı. Tahran'da emlak fiyatları önceki yıla göre yüzde 100'ün üzerinde artış kaydederken satışlar yüzde 59,8 düştü...

Antalya'da yabancıya konut satışı yüzde 47 arttı!

Antalya turizmindeki talep patlamasıyla beraber şehirde yabancıya emlak satışları da arttı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Antalya'da yabancıya konut satışları yüzde 47 arttı.

Evim Türkiye Fuarı emlak satışları ile başladı!

Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı, Türkiye’nin önde gelen 76 gayrimenkul firmasının katılımıyla Almanya’da başladı...

Emlak satışları rekora koşacak!

Konut sektörü ekonominin lokomotifi olmaya devam ediyor. 2017'nin sonunda emlak satışlarında yeni bir rekorun kırılması bekleniyor...

Malatya'da emlak satışları hareketlendi!

Malatya'da emlakçılar, emlak satışlarında hareketlenmenin yaşandığını bunun nedeninin bankaların kredi faizlerinin düşmesiyle yaşandığını söyledi.

Murat Yıldırım: Bartın'da emlak satışları etkilenmedi!

Yıldırım Yapı Emlak sahibi Murat Yıldırım, darbe girişiminin emlak satışlarını etkilemediğini söyledi. Bartın'daki inşaat sektörünün hızlı yükselişinin sürdürdüğünü belirten Yıldırım, yatırımcıların gözdesinin gayrimenkuller olduğunu vurguladı.

Şanlıurfa Ceylanpınar'da emlak satışları durma noktasında!

Suriye’nin sıfır noktasında bulunan Şanlıurfa ilinin Ceylanpınar ilçesinde emlak satışları son zamanlarda artan Suriye’deki savaşın yaşattığı göç ve terör olayları nedeniyle durma noktasına geldi.

Mesut Sancak: 2016'da emlak satışları artacak!

FOLKART Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak inşaat sektöründe güven endeksinin kasım ayında 5 puan arttığını hatırlatarak, "Bu da sektörde hareketliliğin artacağına işaret ediyor" dedi.

2014 emlak satışları Haberi

2014 emlak satışları

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com, 2014’ün ilk üç aylık sahibindex “emlak” verilerini açıkladı. Verilere göre yılın ilk çeyreğinde 2 milyon 135 bin 504 adet emlak ilanı verildi. Üç aylık süreçte satılan ya da kiralanan emlak sayısı 203 bin 964 adet olurken, sahibinden.com aracılığıyla her 38 saniyede 1, saatte 94 ve günde 2 bin 266 adet emlak satıldı ya da kiralandı.Bu yıl da doğalgazlı sıfır binalar tercih edildiSahibindex emlak verilerine göre geçen yıl olduğu gibi 2014’ün ilk üç ayında da doğalgazlı sıfır daireler tüketicilerin ilk tercihi oldu. 3 oda 1 salon, ikinci katta bulunan daireler talep görürken, satılıklarda 100 m2, kiralıklarda ise 90 m2’lik daireler...