2b satışlarından ne kadar gelir elde edildi

2b satışlarından ne kadar gelir elde edildi

Mehmet Şimşek, ülke genelinde 587 bini bulan 2-B taşınmazlarından ancak 61 bininin satılabildiğini bildirdi. Böylece, toplam yüzölçümü 2 milyar 496 milyon 828 bin metrekare olan 2-B’lerin yalnızca 202 milyon 611 bin metrekaresi satılabildi. ..

2B başvuru süresi ne zaman bitiyor 2018?

Hak sahiplerinin 2B arazilerine başvuru süreci devam ediyor. Peki, 2B başvuru süresi ne zaman bitiyor 2018? En son başvuru hangi tarihte alınacak?

2B arazisi başvuruları ne zaman sona erecek?

2B arazileri için başvuru dönemi geçtiğimiz Ekim ayında Bakanlar Kurulu'nun aldığı karar ile uzatılmıştı. Peki, 2B arazisi başvuruları ne zaman sona erecek?

2B arazisi son başvuru tarihi 2017!

2B ve Hazine'ye ait tarım arazileri için başvuru ve ödeme süresi Bakanlık tarafından alınan karar ile uzatılmıştı. Peki, 2B arazisi son başvuru tarihi 2017 ne zaman?

Kandıra'daki 2B araziler ne olacak?

2/B arazilerinin köylüye verilmesi noktasında yaşanan sıkıntılara değinen Kandıra’ya bağlı Seyitaliler Mahallesi Muhtarı Ahmet Balık “Arazilerin ortalama 3/10 bin TL dönüme bedel isteneceği belirtiliyor. Bu bedeli köylü ödeyemez." dedi.

2B inşaat maliyeti 2016!

Mimarlık ve mühendislik hizmet bedellerinin hesabında kullanılacak 2016 yılı yapı yaklaşık birim maliyetleri açıklandı. Peki, 2B inşaat maliyeti 2016 ne kadar?

2b arazileri başvuru bedeli ne kadar?

Orman alanlarının dışına çıkarılmış olan 2b arazilerinin satışı sadece hak sahibi kişilere yapılabiliyor. Hak sahiplerinin Malmüdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekiyor. Peki, 2b arazileri başvuru bedeli ne kadar?

2b arazilerin satışında rayiç bedel ne kadar?

Orman vasfını kaybetmiş hazine araziler 2b arazisi olarak ifade ediliyor. 2b arazilerin satışı rayiç bedelleri üzerinden yapılıyor. Peki, 2b arazilerin satışında rayiç bedel ne kadar?

Gebze'deki 2B arazi sorunu çözülüyor!

2B arazileri sorunun çözülmesi için çalışmalarını sürdüren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden arazilerin devrine ilişkin belgeleri Gebze İlçe Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne teslim etti.

Kepez Fevzi Çakmak Mahallesi'nin 2B tapuları dağıtılıyor!

Antalya'nın Kepez ilçesi'ne bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi'nde, 2B tapuları hak sahiplerine verilmeye başlandı. Hakan Tütüncü, 6 yılda 23 bin hak sahibine tapu vererek Kepez'in tapu probleminin çözümünde önemli mesafe kat ettiklerini söyledi.

2B arazi satışlarından 2 yılda 7 milyar TL gelir elde edildi!

2013 yılında çıkarılan orman vasfını kaybetmiş arazilerin satışına ilişkin başlatılan uygulamada 7 milyar liralık satış gerçekleştirildiği açıklandı. Maliye Bakanı Şimşek, 2B satışında hedeflerin yakalandığını söyledi.

İmara açılması beklenen tapulu, 2B’li, tapu tahsisli araziler!

Vatandaşlarımız özellikle imara açılması beklenen alanlardaki gelişmeleri merakla takip etmekteler. Avukat Kadir Kurtuluş’a yeni dönemde 2B’li, tapu tahsisli, tapulu ancak imara açılması beklenen arazilerde inşaata ne zaman başlanabileceğini sorduk.

İmara açılması beklenen 2B’li, tapu tahsisli, tapulu arazilerde inşaata ne zaman başlanabilecek?

Vatandaşlarımız özellikle imara açılması beklenen alanlardaki gelişmeleri merakla takip etmekteler. Avukat Kadir Kurtuluş’a yeni dönemde 2B’li, tapu tahsisli, tapulu ancak imara açılması beklenen arazilerde inşaata ne zaman başlanabileceğini sorduk.

2B arazi satışlarından 3.2 milyon TL gelir elde edildi!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2002-2014 yıllarında 1 milyar 12 milyon metrekare Hazine arazisi satışından 5 milyar 119 milyon 2B arazisi satışından 3.2 milyar lira gelir elde edildiğini bildirdi.

2b satışlarından ne kadar gelir elde edildi

2b satışlarından ne kadar gelir elde edildi 2b satışlarından ne kadar gelir elde edildi


Hükümet, 9.8 milyar lira gelir beklediği 2-B satışlarından 169 milyon 705 bin lira gelir elde edebildi. MHP’li Alim Aşık’ın soru önergesine verdiği yanıtta 2-B sürecine ilişkin bilgiler veren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ülke genelinde 587 bini bulan 2-B taşınmazlarından ancak 61 bininin satılabildiğini bildirdi. Böylece, toplam yüzölçümü 2 milyar 496 milyon 828 bin metrekare olan 2-B’lerin yalnızca 202 milyon 611 bin metrekaresi satılabildi. 2-B taşınmazlarının kıymet takdiri yapılırken; ziraat, ticaret, sanayi odalarıyla, Tarım İl Müdürlükleri, muhtarlıklar, bilirkişiler ve emlakçıların görüşünün alındığını kaydeden Şimşek, şu açıklamayı yaptı: “Vatandaşların mağduriyet yaşamaması amacıyla tespit edilen bedeller, çeşitli açılardan kontrol ve test edildi. Bu kapsamda emsal rayiç bedellerin karşılaştırılması amacıyla elektronik ortamda kontrol çalışmaları yapıldı. Ayrıca mahalline gidilerek bedellerin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı ve...