06 / 02 / 2023

abd birinci el konut satışları arttı mı

abd birinci el konut satışları arttı mı

ABD Ticaret Bakanlığı'nın bugün açıkladığı verilere göre, 1. el konut satışları ağustosta, önceki aya kıyasla yüzde 5,7 artışla 552 bine yükseldi. Satışlara yönelik piyasa yönelik piyasa beklentisi, 515 bin ya da yüzde 1.6 artış olarak öngörülmüştü.

ABD'de 1. el konut satışları beklentiyi aştı!

ABD Ticaret Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre, 1. el konut satışlan ağustosta, önceki aya kıyasla yüzde 5,7 artışla 552 bine yükseldi.

ABD'de birinci el konut satışları Temmuz'da 507 bine ulaştı!

ABD Ticaret Bakanlığı'nın bugün açıkladığı verilere göre, 1. el konut satışları önceki aya kıyasla yüzde 5,4 artarak 507 bine ulaştı. Bu sonuçla, temmuz ayında 510 bine ulaşması beklenen 1. el konut satışları beklentilerin altında kaldı.

ABD'de 1'inci el konut satışları yüzde 6,8 arttı!

ABD'de 1. el konut satışları, nisan ayında yüzde 6,8 artışla beklentinin üzerinde gerçekleşti. ABD Ticaret Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre, 1. el konut satışları nisanda, önceki aya kıyasla yüzde 6,8 artarak 571 bine ulaştı.

Orta gelir grubu konut kampanyası ile konut üretimi artacak! Yeni Evim, birinci el konutu destekleyecek! 

Sosyal Konut Projesi sonrası orta gelir grubu konut kampanyası için de tüm ayrıntılar dün bir bir açıklandı. GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kalyoncu, kampanya ve detayları ile ilgili açıklamalarda bulundu ve konut üretiminin artacağına dikkat çekti. İşte ayrıntılar...

KONUTDER: Birinci el satışlarda kredi kısıtlamaları acil olarak kaldırılmalı!

KONUTDER Başkanı Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas birinci el konut satışlarında kredi kısıtlamalarının acil olarak kaldırılması gerektiğini söyledi.

ABD'de ikinci el konut satışlarında düşüş devam ediyor!

ABD'de ikinci el konut satışları sekizinci ayda da düşüşünü sürdürdü.

ABD'de ikinci el konut satışları son 2 yılın en düşük seviyesinde!

Açıklanan resmi rakamlara göre, ABD'de 2. el konut satışları, Haziran ayında aylık bazda yüzde 5,4 azalma gösterdi ve Haziran 2020 tarihinden bu yana en düşük seviyeye geriledi.

ABD'de ikinci el konutları pandemi ve savaş vurdu

ABD ekonomisinde beklenen resesyon ikinci el konut piyasasını da etkiledi. Konut satışları Haziran 2020 yılından bu yana en düşük seviyeden işlem gördü. Uzmanlar konut satışlarındaki düşüşün nedeni olarak iki faktöre dikkat çekti.

ABD'de ikinci el konut satışları 2 yılın en düşük seviyesinde!

Açıklanan resmi rakamlara göre, ABD'de konut fiyatlarının rekor seviyelere çıkması ve son zamanlarda sık sık gündeme gelen mortgage faiz oranlarının artmasıyla ikinci el konut satışları Mayıs ayında aylık bazda yüzde 3,4 düştü.

ABD'de ikinci el konut satışları Mart 2022'de de düştü!

Açıklanan resmi rakamlara göre, ABD'de ikinci el konut piyasasında medyan konut fiyatları Mart 2022'de 375 bin 300 dolarla rekor seviyeyi gördü. 

ABD'de ikinci el konut satışlarında 6 ayın en düşük seviyesi!

Açıklanan resmi rakamlara göre, ABD'de ikinci el konut satışları Şubat 2022'de 6 ayın en düşük seviyesini gördü ve yüzde 7.2 geriledi. 

ABD'de ikinci el konut satışları yüzde 6,7 arttı!

National Association of Realtors (NAR) ABD'deki ikinci el konutlarının verilerini açıkladı. Açıklanan verilerde ocak ayında ikinci el konutlarda artış yaşandığı göründü.

ABD'de ikinci el konut satışları yeni yıla artışla başladı!

Açıklanan resmi rakamlara göre, ABD'de ikinci el konut satışları Ocak 2022'de arttı ve öngörülerin tersine artış sergiledi. 

ABD'de 2. el konut satışları Ekim ayında beklentilerin aksine arttı!

Açıklanan resmi rakamlara göre, ABD'de ikinci el konut satışları Ekim ayında beklentilerin aksine artış gösterdi.

Birinci el konutlar için kampanya talebi!

Kamu bankalarının faiz kararı indirimi sonrasında konut sektöründe hareketlilik bekleniyor. Konut satışlarının artacağını düşünen temsilciler birinci el konutlar için kampanya yapılmasını talep ediyor.

ABD'de ikinci el konut satışları 8 ayın en yükseğinde!

ABD'de ikinci el konut satışları 8 ayın en yükseğinde kaydedildi. Buna göre, ülkede ikinci el konut satışlarının Eylül ayında aylık bazda yüzde 7 yükseldiği açıklandı.

abd birinci el konut satışları arttı mı Haberi

abd birinci el konut satışları arttı mı

ABD'de 1. el konut satışları, ağustosta yüzde 5,7 artarak beklentilerin üzerinde gerçekleşti. 


ABD Ticaret Bakanlığı'nın bugün açıkladığı verilere göre, 1. el konut satışları ağustosta, önceki aya kıyasla yüzde 5,7 artışla 552 bine yükseldi. Satışlara yönelik piyasa yönelik piyasa beklentisi, 515 bin ya da yüzde 1.6 artış olarak öngörülmüştü.


Bu arada temmuz ayına ilişkin 1. el konut satışları 507 binden 522 bine revize edildi. 


Veriler, ayrıca 1. el konut satışlarının geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 21,6 artığını ortaya koydu. Yeni konut satışları. Ağustos 2014'te 454 bin seviyesinde gerçekleşmişti. 


Ekonomistler, hazirandaki zayıf performansın ardından temmuz ve ağustosta yükselen 1. el konut satışlarını, sektörün toparlanma sinyalleri verdiği şeklinde değerlendirdi. Yeni konut satışları, haziranda 482 binle son 7 ayın en düşük seviyesini kaydetmişti. 


Yedigün...