ABD mekez bankası

ABD mekez bankası

Bu açıklamayı dünya finans çevrelerinin çok önemsediği ABD Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke yaptı. Bernanke ABD'deki konut stoğunun 56.2 trilyon dolar olduğunu hatırlattı.

Fed'den ikinci kez acil faiz indirimi!

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faiz oranını yüzde 0-0,25 aralığına çekti ve 700 milyar dolarlık parasal genişleme başlattı.

Fed: Konut yatırımları artıyor!

ABD Merkez Bankası Fed tarafından yılda iki kez hazırlan yarıyıllık Para Politikası Raporu'nun şubat sayısı yayımlandı. Rapor'da son birkaç yıl arasındaki konut satışlarına ilişkin değerlendirmeler yer aldı...

Fed faiz oranını sabit tuttu!

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini değiştirmeyerek yüzde 1,50-1,75 aralığında sabit bıraktı.

Fed: Trump’ın ticaret savaşları ABD’yi vurdu!

ABD Merkez Bankası (Fed) araştırmasında, ABD Başkanı Trump’ın yerli sanayiyi koruma adına getirdiği yeni tarifelerin ABD’de iş kaybına ve yüksek fiyatlara sebep olduğu tespitinde bulunuldu.

Fed faiz oranını sabit tuttu!

ABD Merkez Bankası, beklentiler doğrultusunda politika faizini değiştirmeyerek yüzde 1,50-1,75 aralığında sabit bıraktı.

Küresel piyasalar Fed'e odaklandı!

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu akşamki faiz kararı ve sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamaları bekliyor.

ABD Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini 25 baz puan indirerek yüzde 1,75 - 2,00 aralığına çektiğini duyurdu.

İnşaat sektöründe işçi eksiliği yaşanıyor!

ABD Merkez Bankası (Fed) "Bej Kitap" raporunun Temmuz 2018 sayısını yayımladı. Raporda, inşaat işçileri ve bilgi teknolojileri teknisyenleri gibi meslek kollarında büyük arz eksikliği yaşandığı açıklandı.

Asya Kalkınma Bankası'ndan Sincan'a yatırım!

Asya Kalkınma Bankası (ADB), Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'ne 150 milyon ABD Doları yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Fed faiz oranını değiştirmedi!

ABD Merkez Bankası (Fed) politika faizini beklendiği gibi sabit tuttuğunu ve bilançosunu küçültmeye "görece yakında" başlamayı planladığını bildirdi.

Fed faiz kararını açıkladı!

ABD Merkez Bankası (Fed) politika faizini yüzde 0,75-1,00 aralığında sabit tutma kararını netleştirdi ve açıkladı.

Janet Yellen: 2017 için faiz artışı planlanıyor!

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, bu yıl için faiz artışı planlandığını belirtti. Yellen, "Bundan bir fazla veya bir az faiz artırımı da olabilir" dedi.

Janet Yellen: Faizler artacak!

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, enflasyon ve istihdam verilerinin beklenen gibi olması takdirde Federal Açık Piyasa Komitesi'nde faiz artırılmasının uygun olacağını belirtti.

ABD mekez bankası

ABD mekez bankası ABD mekez bankası

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke dün riskli mortgage piyasasındaki kayıpların 100 milyar doları bulabileceğini ve tüketici harcamalarını olumsuz etkileyebileceğini söyledi. Bernanke bu kapsamda FED'in, borç verme yönetmeliklerini güçlendirmek için hızlı bir şekilde çalıştığının da teminatını verdi.

"Riskli (mortgage) ile ilişkili kredi kayıpları ortaya çıktı ve bunlar oldukça önemli. Bazı tahminlere göre riskli kredi sorunları ile ilişkili kayıpları 50 milyar dolar ve 100 milyar dolar arasında olabilir" dilen Bernanke konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Bu rakam büyük görünebilir ancak ABD'nin net konut değeri olan 56.2 trilyon dolara kıyasla küçük bir miktar. Bununla birlikte çok sayıda yatırımcı riskli mortgage sektöründeki sorunların diğer kredi piyasalarına sıçramasından kaygı duyuyor.

...