15 / 08 / 2022

Adana deprem önlemi

Adana deprem önlemi

Adana ilinde yaşanacak olası bir depreme karşı kamu binalarında alınan önlemler meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Koncuk, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Müzeyyen Şevkin'den deprem ve kentsel dönüşüm açıklaması!

CHP Adana Milletvekili, TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Üyesi ve Jeoloji Yüksek Mühendisi Müzeyyen Şevkin, "Hemen, acilen bir Afet Bakanlığı kurulmalı" dedi ve Türkiye'nin deprem riskine ilişkin konuştu.

Müzeyyen Şevkin'den fay yasası ve deprem önlemleri açıklaması!

"Yapı denetimlerinin, zemin etütlerinin mutlaka kontrol edilmesi; zemin temel yapı tasarımının çok iyi irdelenmesi gerekiyor" diyen CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 36 milyar dolarlık deprem parasıyla birlikte ‘İmar Affı’ için 23.5 milyar TL para toplandığını belirtti...

Adana'da korkutan deprem uyarısı! Birçok bina yıkılacak!

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, 1998 Ceyhan depreminin ardından Adana'nın 1'inci derece deprem bölgesi olduğu gerçeğinin ortaya çıktığını sözlerine ekledi. Bölgede 7 büyüklüğüne yakın bir depremde tamamına yakının yıkılabileceğini söyledi.

Adana'daki kamu binalarının depreme karşı dayanıklılığı TBMM'de!

Adana'daki kamu binalarının depreme karşı dayanıklılığı ve deprem risk haritasının yenilenmesi çalışmaları meclis gündemine taşındı. CHP'li Şevkin, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Müzeyyen Şevkin: 18 il ve 80 ilçe deprem riski altında!

TBMM’de görüşülen torba yasa kapsamında gündeme gelen depremle ilgili açıklamalarda bulunan CHP Adana Milletvekili Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Müzeyyen Şevkin, nüfusunun yüzde 92’sinin deprem kuşağında olduğuna dikkat çekti.

Adana'daki deprem toplanma alanlarına ilişkin soru önergesi hazırlandı!

CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Adana'daki deprem toplanma alanlarına ve olası bir depreme yönelik olarak alınan tedbirlerine ilişkin soru önergesi hazırladı..

Adana Büyükşehir'den kentsel dönüşüm atağı!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, deprem riski yüksek gecekonduların ve çarpık yapıların bulunduğu merkez Çukurova İlçesi Göl Mahallesi ile Yüreğir İlçesi Sinanpaşa Mahallesi’nde planlanan kentsel dönüşüm konusunda Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan ile görüştü.

Mehmet Tatar: Deprem zararını azaltma çalışmalarına hazırız!

Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar, Her yıl tekrarlanmakta olan "Deprem Haftası" deprem başta olmak üzere tüm afetler konusunda toplumsal bilinçlenmeyi ve kamusal örgütlenmeyi hedeflediğini ancak; bu amacın ne kadar gerçe

Adana Kiza Kurumsal İş Merkezi sağlam temellerle yükseliyor!

Adana’nın vizyon projeleri arasında gösterilen Kiza Kurumsal İş Merkezi, deprem güvenliği konusunda da en yeni teknoloji kullanımı ve uygulamalarıyla güven veriyor.

Adana'da 4 büyüklüğünde deprem!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı'nın verilerine göre saat 04.57'de merkez üssü Adana Kozan olan 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Adana'da deprem riski en aza indiriliyor!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 27 Haziran 1998’de yaşanan Adana-Ceyhan depreminin üzerinden 17 yıl geçtiğini hatırlatarak, kentte riski azaltma etkinlikleri çevresinde çalışmalar yapıldığını açıkladı

Nazım Biçer: Adana'nın konut envanteri yok!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Nazım Biçer, deprem kuşağı üzerinde yer alan Adana’nın her an meydana gelebilecek bir depreme karşı hazırlıklı olmadığını bildirdi.

Ulaş Çetinkaya: Deprem anında toplanma yerleri oluşturulmalı!

CHP Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Yüksek Şehir Plancısı Ulaş Çetinkaya, 'Deprem anında toplanma yerleri oluşturulmalı. Yapılacak imar planlarında ve alınacak kararlarda bu yaklaşımın süreceğine inanıyorum' dedi.

Adana deprem önlemi Haberi

Adana deprem önlemi

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Adana ilinde yaşanacak olası bir depreme karşı kamu binalarında alınan önlemlere ilişkin soru önergesi hazırladı. Koncuk, sorusunun Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

İYİ Parti'li Koncuk, ''Yaşadığımız üzücü Elazığ depremi sonrasında Türkiye'de deprem gerçeği yeniden gündeme geldi. Ülkemizde 3 fay hattı grubunun bulunduğu ve bir deprem ülkesi olduğumuz gerçeği kabul edip, Bakanlık olarak 2. ve 3. deprem kuşağında bulunan Adana ilimiz için diğer bölgelerle birlikte iyileştirmeler yapılması gerekmektedir'' diye konuştu. 

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk'un soruları:
1- Adana ilimizde, ''2018 deprem yönetmeliğinin 1/1/2019 tarihinde yürürlüğe girmesinin ardından'' şehrimizde bulunan resmi kurumlarda bu yönetmeliğe göre fizibilite çalışması yapılmış mıdır?
2- Adana ilimizde bulunan resmi kurumlarda fizibilite çalışması yapılmış ise yıkılması veya güçlendirme...