Adana-Karataş yolu son durumu

Adana-Karataş yolu son durumu

Adana-Karataş yolu meclis gündemine taşındı. Konuya ilişkin soru önergesi hazırlayan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, sorularının Bakan Turhan tarafından yanıtlandırılmasını istedi..

Adana Karataş'taki bazı bölgeler kesin korunacak hassas alan ilan edildi!

Adana İli, Karataş ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı bölgelerin kesin korunacak hassas alan olarak ilan edilmesi hakkında karar bugünkü 31256 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

TOKİ Adana Buruk orta gelir grubu son başvuru tarihi bugün!

TOKİ Adana Buruk orta gelir grubu projesinde yer alan 21 adet konut için son başvuru tarihi bugün olarak belirlendi.

TOKİ 50 bin konut Adana Sarıçam son başvuru tarihi!

TOKİ 50 bin konut Adana Sarıçam son başvuru tarihi haberimizde yer alıyor. Projede 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konut tiplerine yer veriliyor.

Adana Stadı inşaatında son durum!

İnşaat çalışmaları devam eden Adana Stadı'nda incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu,Adana Stadı'nın çok ileri bir seviyeye geldiğini söyledi...

TOKİ Adana Ceyhan son başvuru tarihi!

TOKİ Adana Ceyhan son başvuru tarihi haberimizde yer alıyor. Projede 2 oda 1 salon konutlar bulunuyor.

Adana-Karataş yoluna ilişkin 8 soru mecliste!

Adana-Karataş yolu meclis gündemine taşındı. Konuya ilişkin soru önergesi hazırlayan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, sorularının Bakan Turhan tarafından yanıtlandırılmasını istedi..

Adana Karataş'ta acele kamulaştırma kararı!

Mersin İli, Tarsus İlçesinde Tesis Edilecek Doğal Gaz Depolama Tesisi İçin Adana Karataş'ta acele kamulaştırma kararı alındı..

TOKİ Adana Seyhan son başvuru günü!

TOKİ Adana Seyhan projesinde toplamda 1103 konut yer alıyor. Peki TOKİ Adana Seyhan son başvuru günü ne zaman?

Adana Karataş'a engelsiz yaşam merkezi!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Vali Mahmut Demirtaş ile birlikte Karataş’ta hayata geçirilen Engelsiz Yaşam Merkezi’ni inceledi.

Kahramanmaraş Kuzey Çevre Yolu'nda son durum ne?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Kuzey Çevre Yolu’nda yol yapım ve zemin sağlamlaştırma çalışmaları son sürat sürüyor.

TOKİ Adana Yüreğir son sözleşme tarihi!

TOKİ Adana Yüreğir son sözleşme tarihi bugün olarak belirlendi. Projede 412 adet konut yer alıyor.

Adana-Mersin yolu meclis gündemine taşındı!

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Adana-Mersin yolu başta olmak üzere hükûmetin devam eden inşaatlara bir an önce artı ödenek göndererek bu projelerin tamamlanmasını talep etti..

Adana Büyükşehir’den Karataş’a mezarlık kompleksi!

Adana Büyükşehir Belediyesi, mezarlık ve cenaze hizmetlerinin daha iyi şartlarda yürütülmesi amacıyla Karataş ilçesine idari bina, gasilhane, namazgah, abdesthane ve bekleme salonu inşa etti.

Adana-Karataş yolu son durumu

Adana-Karataş yolu son durumu Adana-Karataş yolu son durumu

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana-Karataş yolunun tamamlanmasına ilişkin soru önergesi ahzırladı. Barut sorularının Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.

CHP'li Barut önergesinde "Adana kent merkezinden Karataş ilçe merkezi istikametinde kullanılan ve özellikle Havutlu, Doğankent, Solaklı Mahallelerini kapsayan yol çalışmaları uzun yıllardır sürüyor. Yapımı yılan hikayesine dönen yolda maalesef neredeyse her gün acı trafik kazaları yaşanmaktadır. Bitmek bilmeyen yol yapımı sürerken, haklı olarak korku yaşayıp endişelenen yurttaşlarımız bu yolu 'Ölüm Yolu’ olarak adlandırmaktadır." dedi.

"İki şerit halinde süren yol yapım çalışmaları esnasında özensizlik ve dikkatsizlik de gözlenmektedir. Özellikle Doğankent ve Solaklı Mahallelerimizde yolun her iki tarafında yükselti farkları hiçe sayılarak bazı yurttaşlarımızın olası bir yağış durumunda ev ve işyerleri su altında kalacaktır. Yerleşim alanları içinden geçen...