02 / 12 / 2022

adıyaman bozhüyük petrol yatağı

adıyaman bozhüyük petrol yatağı

Turkish Petroleum International Company (TPIC), Adıyaman'da Bozhüyük-5 kuyusunda 26.5 API graviteli petrol keşfi gerçekleştirdi. Önceki ay Batman'da da yeni açılan bir kuyudan petrol çıkmıştı...

Adıyaman Besni'de 8.3 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Besni İcra Dairesi, Adıyaman ili Besni ilçesi Beşyol köyünde bulunan fabrikayı satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkulün satış bedeli 8 milyon 365 bin 968,58 TL olarak belirlendi. 

Adıyaman'da 66 binanın yıkımı için çalışma başlatıldı!

Adıyaman'da kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde ilk olarak toplama 66 binanın yıkımı için çalışmalar başlatıldı.

TOKİ Adıyaman Samsat Hükümet Konağı ihalesi yarın!

Adıyaman İli Samsat İlçesi Hükümet Konağı ve Ek Binası İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E- İHALE) ihalesi yarın saat 14:30'da gerçekleştirilecek.

Adıyaman Samsat Hükümet Konağı ihalesi 13 Ağustos'ta!

Adıyaman İli Samsat İlçesi Hükümet Konağı ve Ek Binası İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E- İHALE) ihalesi 13 Ağustos tarihinde saat 14:30'da yapılacak.

Adıyaman Samsat Hükümet Konağı yarın ihaleye çıkıyor!

Adıyaman İli Samsat İlçesi Hükümet Konağı ve Ek Binası İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi yarın saat 14:00'de yapılacak.

TOKİ Adıyaman Samsat Hükümet Konağı ihalesi 18 Haziran'da!

Adıyaman İli Samsat İlçesi Hükümet Konağı ve Ek Binası İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E- İHALE) ihalesi 18 Haziran 2020 tarihinde saat 14:00'de gerçekleştirilecek.

Alman ihracatında 30 yılın en büyük düşüşü gerçekleşti!

Almanya'nın ihracatı, Kovid-19 salgınının etkisiyle martta yüzde 11,8 geriledi. Bu, Ağustos 1990'da serinin başlangıcından bu yana yaşadığı en büyük düşüş olarak kayıtlara geçti.

Adıyaman Halk Kütüphanesi'nin yıkımı tamam!

Adıyaman'da Kasım 2017 yılında taşınan eski kütüphanenin yerine yenisinin inşa edileceği ve yapının 3 yılda tamamlandığı planlanmıştı ancak yapının yıkım aşaması ancak 3 yıl sonra tamamlanabildi.

Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi 200 şube açacak! 

Ömer Aybak'ın 1990 yılında seyyar satıcılıkla başladığı çiğköfte işi, Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi ismiyle markalaştı. Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi’nin kurucusu Ömer Aybak, "2020 yılında da 200’e yakın şube açmayı ve franchise vermeyi hedefliyoruz" dedi...

Adıyaman Göksu Köprüsü'nün yenilenmesi talebi mecliste!

Adıyaman ilinde bulunan Göksu Köprüsü'nün yenilenmesi talebi meclis gündemine taşındı. CHP'li Tutdere, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Adıyaman Altınlı Köprü'nün restorasyonu meclis gündeminde!

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde bulunan tarihi Altınlı Köprü'nün restorasyonuna ve sular altında kalacak olan tarihi eserler meclis gündemine taşındı. CHP'li Tutdere, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Adıyaman'da 6.2 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Besni İcra Dairesi, Adıyaman ili, Besni ilçe, Beşyol köyü, Karaağaç Mevkii 351 parsel 563.828,54 metrekare arsa nitelikli taşınmazı 6 milyon 171 bin 861,32 TL'ye icradan satıyor...

Adıyaman Altınlı Köprüsü'nün restorasyonu tamamlandı!

Adıyaman'ın Gölbaşı İlçesi'nde, 'Adıyaman- Göksu- Araban Projesi' kapsamında yapımı gerçekleştirilen tarihi Altınlı Köprüsü'nün restorasyon çalışmaları sona erdi.

adıyaman bozhüyük petrol yatağı Haberi

adıyaman bozhüyük petrol yatağı


Edinilen bilgiye göre TPIC, Adıyaman'da yer alan AR/TPI/4468 numaralı arama ruhsatında yer alan ve sondajına 14 Ağustos'ta başladığı Bozhüyük-5 kuyusunda 26.5 API graviteli petrol buldu.


Yetkililer, 22 Ekim'den bu yana Bozhüyük-5 kuyusunda günlük 175 varil test üretiminin devam ettiğini bildirdi.


TPIC, aynı ruhsatta 2009 yılından itibaren yürüttüğü arama faaliyetleri kapsamında günlük yaklaşık 650 varil petrol üretiyordu. Bozhüyük-5 kuyusundaki keşif ile günlük ortalama 825 varil seviyesine çıktı.


Şirket yetkilileri, AR/TPI/4468 ruhsat alanının geliştirilmesine Bozhüyük-2 kuyusunun sondajı ile devam edildiğini, ayrıca ülke genelinde 39 ruhsat alanında da yoğun arama faaliyetleri içerisinde bulunulduğu bildirdi.


Bu yılın ocak ayında Bakanlar Kurulu kararı ile sermayesi artırılarak Boru Hatları Petrol Taşıma AŞ'ye (BOTAŞ) bağlanan TPIC, Kuzey Irak'ta yabancı petrol devleri ile işbirliği içerisinde petrol arama faaliyetleri ile adından sıkça...