adli para cezası

adli para cezası

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'nda değişiklik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Değişiklikle, kültür ve tabiat varlıklarını yurt dışına kaçırmaya çalışanlara verilecek cezalar da arttırılıyor

Arnavutköy'de bodrum katları daireye çeviren kooperatif başkanına 7 yıl hapis!

İstanbul Arnavutköy'de 1080 daireli bir kooperatifin sığınak ve depo alanlarını meskene çevirerek sattığı sebebiyle hakkında dolandırıcılık suçundan dava açılan kooperatif başkanı Mehmet Ş., 7 yıl 3 ay 15 gün hapis cezası ve 87 bin TL adli para cezası aldı. 

Antalya Üçağız Yarımadası'ndaki villa için yıkım ve para cezası kararı!

Antalya'nın Demre ilçesine bağlı 'Kekova' olarak da adlandırılan bölgedeki Üçağız Yarımadası'nda bulunan kaçak villa için, belediye tarafından yıkım ve 63 bin TL'ye yakın para cezası kararı alındı.

Hobi bahçesini kiralayana para cezası geliyor!

Koronavirüs süreci boyunca rekor talep artışının yaşandığı hobi bahçeleri hakkında yeni bir ceza daha geliyor. Tarım arazilerini hobi bahçesine dönüştürerek pazarlayanlara 5 ya da 10 katı para cezası verilecek.

Engin Yeşil'in imzasını taşıdı, 15 yıl hapsi istendi!

Engin Yeşil'in başka bir belgedeki imzasını taşıma yoluyla kullanıp 3 milyon dolarlık senetle icra takibi başlattığı ileri sürülen Mustafa Akman için,'Resmi belgede sahtecilik' ve 'Nitelikli dolandırıcılık' suçlarından 15 yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adli para cezası istendi.

BDDK'dan 7 bankaya 204 milyon 651 bin TL para cezası!

BDDK, müşteriler tarafından iletilen şikayetlerin incelenmesi sonucunda 7 bankaya 204 milyon 651 bin TL idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Antalya'da arazi yüzünden kavga eden 5 kişiye para cezası!

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle kavga eden 5 kişi hakkında adli işlem yapılırken, sosyal mesafe kuralını ihlal etmek nedeniyle 15 bin 750 lira ceza verildi.

ÇED belgesi almayan şirkete idari para cezası!

Bir şirkete ait inşaat projesinde yapılan denetimde, ÇED belgesi alınmadan inşaata başlandığı tespit edildi. İdari para cezasının verildiği şirket, Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu...

Asılsız 'evim yıkıldı' ihbarına 235 lira idari para cezası!

Elazığ Sivrice merkezli 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında Kahramanmaraş'ta, "evim yıkıldı" diyerek yalan ihbarda bulunan vatandaşa Kabahatler Kanunu'na göre 235 TL para cezası kesildi...

Denge Yatırım Holding'e idari para cezası!

Denge Yatırım Holding'de senarist ve yapımcı Tayyar Raci Şaşmaz'ın hisse satışının ardından yükümlülüklerin yerine getirilmemesi sebebi ile payları satın alan Mustafa Uğur Bayraktar'a idari para cezası verildi.

Komşusunu rahatsız edene hapis ve para cezası!

Avukat Mehmet Aslan, "Komşusunu rahatsız edenleri, 2 bin liraya varan para, 1 yıla uzanan hapis cezası bekliyor" dedi.

Almanya'da dairesini yabancıya kiralamak istemeyen ev sahibine para cezası!

Almanya Augsburg'da bir mahkeme, dairesini yabancı uyruklulara kiralamak istemeyen ev sahibini bin euro para cezası kesti...

Tarım arazileri üzerindeki hobi bahçelerine para cezası!

İzmir Valiliği tarafından Menderes'teki verimli tarım arazileri üzerine kurulan hobi bahçeleriyle ilgili para cezası verildi. Mülk sahipleri, çevresini tel örgülerle örerek, üzerine prefabrik yapı kurduğu tarım alanlarını eski haline getirecek.

Ceyda Sabah'a 'konut dokunulmazlığı ihlali' cezası!

Coşkun Sabah’ın kendisini aldatmasından şüphelendiği için Etiler’de bulunan daireyi çilingirle açtıran Ceyda Sabah, ‘konut dokunulmazlığını ihlal etme’ suçundan yargılandı. Sabah'a ve annesine bin 500’er lira para cezası verildi.

adli para cezası Haberi

adli para cezası

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'nda değişiklik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Düzenlemeyle, sit alanlarının zarar görmesine kasten neden olanlar, 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılacak.


Değişiklikle, kültür ve tabiat varlıklarını yurt dışına kaçırmaya çalışanlara verilecek cezalar da arttırılıyor.


Koruma altına alınan yerlerde, izinsiz tamirat ve tadilat yapanlara ise 6 aydan 3 yıla kadar hapis veya adli para cezası...