AFAD kars projesi

AFAD kars projesi

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Yukarı Karagünen'de meydana gelen heyelan sonrası AFAD’ın verdiği ücretsiz konut sözü buhar oldu.

Kars Bedesten Projesi'nin inşaatı tamamlanıyor!

Kars'ta Türk mimarisine uygun olarak hayata geçirilen Bedesten Projesi'nin yaklaşık olarak yüzde 75'i tamamlandı.

TOKİ Kars Sarıkamış 1. Etap başvuruları bugün sona eriyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın  Kars Sarıkamış Erenler-Tepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi 1. Etap projesi başvuruları bugün sona eriyor.

TOKİ Kars Sarıkamış 1. Etap başvuruları yarın sona eriyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın  Kars Sarıkamış Erenler-Tepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi 1. Etap projesi için son başvuru tarihi yarın olarak belirlendi.

TOKİ Kars Sarıkamış 1. Etap başvuruları başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Kars Sarıkamış Erenler-Tepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi 1. Etap için başvurular yarın başlıyor.

TOKİ Kars Sarıkamış 1. Etap başvuruları yarın başlıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Kars Sarıkamış Erenler-Tepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi 1. Etap için başvurular yarın başlıyor.

TOKİ Kars Sarıkamış 3. Etap kuraları bugün çekiliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 100 bin konut projesi kapsamında inşa edilecek olan Kars Sarıkamış 3. Etap projesinin hak sahipleri bugün belli oluyor...

TOKİ'den Kars'a millet bahçesi müjdesi!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Kars Millet Bahçesi projesi için düğmeye bastı. Projenin ihalesi 16 Mart 2020 tarihinde yapılacak.

TOKİ Kars Sarıkamış 316 konut ihalesi bugün!

Kars Sarıkamış Erenler-Tepe Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etap 316 Adet Konut, 1 Adet Cami ve 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İşi ihalesi bugün saat 15:00'de yapılacak.

TOKİ Kars Sarıkamış Erenler başvuruları bugün sona eriyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Kars Sarıkamış Erenler projesi için başvuru dönemi bugün sona eriyor.

AFAD'dan flaş Kanal İstanbul açıklaması!

AFAD, Kanal İstanbul Projesi'nin depremle ilişkilendirilmesine yönelik, "Kanal İstanbul ve deprem ilişkisine atfedilen deprem tehlike ve riskleri doğru değildir" açıklamasını yaptı...

TOKİ'den Kars Sarıkamış'a 316 yeni konut!

Kars İli Sarıkamış İlçesi Erenler-Tepe Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etap 316 Adet Konut, 1 Adet Cami ve 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İşi ihalesi 15 Ocak 2020 tarihinde yapılacak.

Kars Mazlumağa Hamamı restorasyon çalışmaları tam gaz!

Tarihi Dokunun Korunması Projesi kapsamında Kars'taki Mazlumağa Hamamı’nın 3’üncü etap restorasyon çalışmaları başladı. 

TOKİ Kars Sarıkamış 2019 projesi satışa çıktı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Kars Sarıkamış projesi için başvuru dönemi bugün itibariyle başladı.

AFAD kars projesi

AFAD kars projesi AFAD kars projesi

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Yukarı Karagünen 2006 yılında meydana gelen ve biri kadın 3’ü çocuk 4 kişinin yaşamını yitirdiği heyelanın ardından AFAD’ın verdiği ücretsiz konut sözü buhar oldu. 65 aile için köyün bir kilometre uzağında yapılan konut başına 65 bin lira istenince evler boş kaldı. Köylüler ise heyelan bölgesinde ölüm korkusuyla yaşamaya devam ediyor.


65 BİN LİRA İSTEDİLER 

Köyde 18 Mayıs 2006 yılında meydana gelen biri kadın 3’ü çocuk 4 kişinin yaşamını yitirdiği heyelanın yarattığı mağduriyet yıllardır sürüyor. Onlarca evin yıkıldığı, 500 civarında küçükbaş hayvanın öldüğü köyde heyelanın ardından evleri zarar gören ailelere yardım sözü veren valilik, aradan 10 yıl geçmesine rağmen sözünü yerine getirmedi. Olaydan bir yıl sonra Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) 65 aile için köyün yaklaşık...