ahmet büyükduman yabancıya konut satışı açıklaması

ahmet büyükduman yabancıya konut satışı açıklaması

Eylül 2021'de toplam konut satışları içinde yabancılara gerçekleştirilen konut satışının payı Eylül ayında yüzde 4,5 olarak gerçekleşti. 

Yabancıya konut satışı Ocak-Eylül döneminde rekor kırdı!

Konut satışları, yükselen fiyatlara rağmen senenin en yüksek seviyesine ulaştı. Eylülde 147 binden fazla konut satışı gerçekleşti. Yabancıya konut satışı da aylık bazda 6 bin 630'a yükseldi. Yabancıya satışın 2019 yılında yakalanan 45 bin 483 adetlik zirveyi bu sene aşması öngörülüyor.

Konutta 13 yılın en yüksek günlük satış rakamlarına ulaşıldı!

Emlak uzmanı Dr. Ahmet Büyükduman, konut satışlarını değerlendirdi. "Konut satışlarında güçlü seyir sürüyor" diyen Büyükduman, “Kurban bayramı hariç tutulduğunda aslında son 12-13 yılın en yüksek günlük satışını gördük” ifadelerini kullandı.

Konut sahipliği oranları geriliyor, kiracılık yükselişte!

TÜİK tarafından açıklanan Mayıs 2021 ev satış istatistiklerine göre; Kovid-19 salgınıyla mücadele yılı olan 2020'de ev satışları 2019'la kıyaslandığında yüzde 11,2 artış gösterdi. Ancak aynı dönemlerde konut sahipliği azaldı. Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Dr. Ahmet Büyükduman, konuya ilişkin konuştu.

Konut kredisi faizlerinde yeni kampanya olacak mı?

İstanbul Gayrimenkul Değerleme Yönetici Ortağı Ahmet Büyükduman, bugün TÜİK tarafından açıklanan Nisan ayı konut satış istatistiklerini değerlendirdi. İşte Büyükduman'ın o açıklamaları.

Büyük İstanbul depremi beklenenin üstünde hasara neden olacak!

Beklenen İstanbul depremine ilişkin kısa süre önce yapılan resmi açıklamalar, Türkiye’nin en büyük şehrinde yaşayan milyonlarca insanın tedbir alınmaması sebebiyle yaklaşan bir felaketle karşı karşıya olduğuna dikkat çekiyor. 

Büyük depremler yaşanabilir!

Önceki gün Siirt'te yaşanan deprem sonrasında uzmanlar tarafından uyarılar peş peşe geldi. Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, bölgede daha büyük depremlerin yaşanabileceğini belirtti.

Pandemi nedeniyle ülkelerinin vergi gelirinde büyük düşüş yaşanacak!

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), üye ülkelerde vergi gelirlerinin Kovid-19 salgınından önce düştüğünü hatırlatarak özellikle tüketim vergisi olmak üzere ülkelerin vergi gelirlerinde bu yıl daha büyük düşüşlerin yaşanacağı yönünde uyarıda bulundu.

Yabancıya konut satışı Ekim ayında yüzde 23,1 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Ekim ayında yabancıya konut satışı yüzde 23,1 arttı. Açıklanan verilere göre yabancıların konut alımında tercih ettiği bölgeler İstanbul ve Antalya oldu.

Eşyalarını almak için binaya girdiler, çatırtı sesleri büyük panik yaşattı!

İzmir'de yaşanan deprem sonrasında riskli binalara ev sakinlerinin eşyalarını almak için 15 dakikalığına girmesine izin verildi. Binadan gelen çatırtı sesleri üzerine vatandaşlar büyük panik yaşadı.

İzmir'de son 111 yılda 8 büyük deprem yaşandı!

Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6,6 büyüklüğüne sahip deprem sonucunda sarsılan İzmir ve çevresinde, son 111 yılda 6 ve üzeri büyüklükte 8 deprem meydana geldi.

Yabancıya konut satışı yüzde 26.1 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Eylül ayında yabancıya konut satışı yüzde 26.1 arttı. Açıklanan verilere göre yabancıların konut alımında tercih ettiği bölgeler İstanbul ve Antalya oldu.

Yabancıya konut satışı 4 katına çıkacak!

Gayrimenkul sektöründe yabancı yatırımcı hareketliliği bekleniyor. Dövizde yaşanan yükseliş ile sağlık alanında yürütülen başarılı çalışmaların bunda etkili olacağını dile getiren Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, yabancıya satışın eski rakamların 4 katına çıkacağını belirtti.

Feyzi Bingöl: Van bölgesinde 6'nın üzerinde büyük depremler yaşanabilir!

Jeoloji Profesörü ve Fırat Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, dün Van'ın Özalp ilçesinde meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depreme ilişkin, "an bölgesinde olan Çaldıran fayı tektonik olarak aktif fayların olduğu bir bölge, bu bölgelerde her an 6'nın üzerinde depremler yaşanabilir” dedi

ahmet büyükduman yabancıya konut satışı açıklaması Haberi

ahmet büyükduman yabancıya konut satışı açıklaması

TL dolar karşısında rekor derecede düşerken, yabancılara konut satışında zirve kaydedildi. Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; TÜİK verilerine göre, yabancılara yapılan konut satışları Eylül'de bir önceki senenin aynı ayına göre yüzde 25,8 arttı ve 6 bin 630 olarak kaydedildi. Böylece bütün zamanların aylık rekoru kırıldı. Bir önceki tarihi zirve, Ekim 2018'de 6 bin 276 adet şeklinde kaydedilmişti. 

Toplam konut satışları içinde yabancılara gerçekleştirilen konut satışının payı Eylül ayında yüzde 4,5 olarak gerçekleşti. 

Yabancılara gerçekleştirilen konut satışları ocak-eylül döneminde ise bir önceki senenin aynı dönemine göre yüzde 43,2 arttı ve 37 bin 479 olarak gerçekleşti. 2021'in ilk 9 ayında tarihi zirve kaydedildi.

İLK SIRADA İSTANBUL VAR, EN ÇOK İRANLILAR ALDI

Yabancılara gerçekleştirilen konut satışlarında ilk sırada 2 bin 995 konut satışı ile...