antalyada turist sayısı ne kadar düştü

antalyada turist sayısı ne kadar düştü

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜFOFED) Başkanı Osman Ayık. bu ay ve sonrasında turizmde iç pazarda yaşanacak artışın, yabancı turist sayısındaki kayıpları kapatmasının imkânsız olduğunu söyledi.

Galataport, İstanbul'un kruvaziyer turist sayısını 20 binden 1,5 milyona çıkaracak!

Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nizam Hışım yaptığı açıklamada, ilk geminin Nisan 2020'de yanaşacağı Galataport İstanbul'un, şehrin 20 bine kadar gerileyen kruvaziyer turist sayısını eski günlerinden daha ihtişamlı hale getireceğini söyledi.

Eskişehir’e gelen turist sayısı azaldı!

Eskişehir’in 2015 turizm sezonunun başarılı geçirdiğine dikkat çeken Şaban Billor, 2016 yılının ilk çeyreğinin ise geçmiş yıllara oranla daha az turist sayısıyla tamamlandığını belirtti ve çeşitli önerilerde bulundu.

İzmir'e gelen turist sayısı yüzde 8,6 azaldı!

İzmir'e bu yılın üçüncü çeyreği itibarıyla gelen turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,6 geriledi.

Kapadokya'daki turist sayısı ilk 7 ayda yüzde 12 düştü!

Kapadokya Temsilciliği'nin yapmış olduğu ve 2015 yılının ilk 7 ayının değerlendirildiği çalışmanın ikinci bölümü yayınlandı. 2015 yılının ilk 7 ayında bölgede konaklayan yabancı turist sayısı, bir önceki yıla göre %18,3 düştü.

İzmir'e gelen turist sayısı yüzde 9.94 azaldı!

İzmir'e yılın ilk 7 ajanda gelen turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,94 düştü. Söz konusu dönemde İzmir'e 643 bin 463 turist geldi.

Almanya'dan gelen turist sayısı yüzde 11 arttı!

Rusya'dan gelen turist sayısında yaşanan yüzde 25'lik azalmaya karşın, aynı dönemde Almanya`dan gelenlerin sayısında yüzde 11'lik artış oldu.

Antalya'ya havalimanlarından gelen turist sayısı azaldı!

Bu yıl turist sayısı gerileyen Antalya’ya, hava yoluyla gelen yolcu da azaldı. Havalimanlarından kente giren turist sayısı yüzde 6.3 azalışla 6.2 milyona geriledi.

2015'in ilk yarısında İstanbul'a gelen turist sayısı yüzde 5.5 arttı!

İstanbul’a Ocak-Haziran 2015 döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre gelen turist sayısında %5.5 artış gerçekleşti. Orta Doğu ülkelerinden gelen turistler bu yıl, Tarihi Yarımada’ya yoğun ilgi göstermeye başladı.

Batılı turist sayısında düşüş yaşanıyor!

Küçük Oteller Derneği; üyelerinin değerlendirmesiyle 2015 yılının ilk 6 ayı (Ocak- Haziran 2015) anket raporu sonuçlarını açıkladı.Küçük Oteller Derneği üyesi 75 otelin katıldığı ankette batılı turist sayısında ciddi bir düşüş yaşandığı belirtildi.

Abdurrahman Arıcı: Turist sayısı geçen yıllara yakın olacak!

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Rusya, Ukrayna, Suriye ve Avrupa'da yaşanan negatif gelişmelere karşı bu sene Türkiye'ye gelen turist sayısının, geçen yıllara yakın olacağını belirtti.

Çinli turist sayısı 2 yılda 106 bine ulaştı!

Türkiye'ye gelen Çinli turist sayısı son 2 yılda 50 binden 106 bine çıktı. Kapadokya'ya beklenen 1-2 grup daşında otel rezervasyonlarında iptal yaşanmadı. Türkiye'ye gelişlerin sürmesi bekleniyor.

Antalya'ya gelen yabancı turist sayısı yüzde 9,4 azaldı!

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) verilerine göre, Antalya'yı bu yılın Ocak-Haziran döneminde ziyaret eden yabancı turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,4 azaldı.

Mehmet Korkmaz: Pamukkale'de yabancı turist sayısı azaldı!

Denizli'nin dünyaca ünlü turizm cenneti Pamukkale'ye yılın ilk 6 ayında 700 bin kişinin giriş yaptığı açıklandı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz "Yabancı turist sayısında ciddi azalma var'' dedi.

antalyada turist sayısı ne kadar düştü Haberi

antalyada turist sayısı ne kadar düştü

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜFOFED) Başkanı Osman Ayık. bu ay ve sonrasında turizmde iç pazarda yaşanacak artışın, yabancı turist sayısındaki kayıpları kapatmasının imkânsız olduğunu söyledi. Sabah'a konuşan Ayık, bugün Antalya'da turizmin gelecek vizyonuna ilişkin önemli konu başlıklarını gündeme getirecekleri bir toplantı düzenyeceklerini belirtti. Ayık, turizmciler olarak yeni hükümetten beklentilerini açıklayacaklarını ifade etti. Turizmde kötü geçen bir sezonla sıkıntıların kısa vadede çözülmesinin çok zor olduğunu vurgulayan Ayık. "Antalya bu ay itibarıyla yabancı turist sayısında 130 bin ekside. Bu ay da böyle devam ederse iç pazarda yaşanacak artış turizmcileri kurtaramaz. Sadece Antalya değil kıyıların tümünde sıkıntı var" diye konuştu. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın vabancı ziyaretçi giriş-çıkış verilerine göre, Antalya'ya gelen yabancı turist sayısı Ocak-Mayıs 2015 döneminde bir önceki yıla göre 272 bin...