Arap Körfezi projeler

Arap Körfezi projeler

Dünyanın en zengin bölgelerinden biri olan Arap Körfezi’nde dev projeler birer birer durdu...

Konut yatırımında hedef Arap yatırımcılar!

Büyüme hedefini Körfez ülkelerinde belirleyen Beytürk İnşaat  İstanbul, Bursa ve Yalova'da gerçekleştirdiği projeler özellikle Arap konut alıcıları tarafından yoğun talep görüyor. 

Edirne Saros Körfezi için firmalara işletme ruhsatı veriliyor!

Edirne'de ‘Turizm Koruma ve Gelişme Bölgesi” ilan edilen Saros Körfezi'nde projeler çoğaldı. Bölgede birçok taş ocağına işletme ruhsatı veriliyor.

Edremit Körfezi'ne 200 milyon TL'lik yatırım!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, belediye bünyesindeki ilgili daire başkanlarıyla birlikte Edremit Körfezi’nde yer alan İvrindi, Havran, Edremit ve Ayvalık ilçelerindeki projeler ile altyapı yatırımlarının inşaatlarını denetledi.

İzmit Körfezi bariyer sitemiyle atıklardan korunuyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Körfezi’nin korunması için yeni projeler geliştiriyor. Körfeze dökülen akarsularla taşınan atıklar, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın yeni bir uygulaması ile toplanarak bertaraf ediliyor.

Yeşil Bursa'yı yaşatacak projeler hazırlanmalı!

Bursa Beton'un Genel Müdürü Fatih Vardar, Kentsel dönüşüm kapsamında projeler hazırlanırken Bursa'nın "Yeşil" simgesinin yaşatılmasına özen gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti. Vardar, projelerde dikkatli adımlar atılmasının gerekliliğinin altını çizdi.

Amasya'da tarihi estetik yapıyı bozmayacak projeler hazırlanmalı!

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, İş Bankası'nın kentsel dönüşüm çalışmalarının finansmanına yönelik olarak hazırladığı projenin tanıtım toplantısında, Amasya'nın tarihi estetik dokusunu bozmayacak projeler hazırlanması gerektiğini söyledi..

Çevresel etki değerlendirmesine tabi projeler nelerdir?

Gerçekleştirilmesi planlanan projelerin çevreye olabilecek olumlu ve olumsuz etkilerinin belirlenmesi için yapılan çevresel etki değerlendirmesi çalışmaları yapılıyor. Buna göre çevresel etki değerlendirmesine tabi projeler nelerdir?

Çevresel Etki Değerlendirmesi Uygulanacak Projeler Listesi!

Çevresel Etki Değerlendirmesi Uygulanacak Projeler Listesi, 17 Temmuz 2008 tarihinde Perşembe günü 26939 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği kapsamında yer alıyor...

2013 Ekim’de yeni satışa çıkacak projeler!

Ekim ayında İstanbul’un farklı semtlerinde farklı konseptte ve farklı bütçelere hitap eden 12 yeni konut projesi görücüye çıkmaya hazırlanıyor. İşte lansmana özel fiyatlarla 2013 Ekim’de yeni satışa çıkacak projeler 2013…

Birleşik Arap Emirlikleri yol-köprü projelerine 58 milyar dolar harcayacak!

Küresel araştırma şirketi Ventures Ortadoğu’nun son raporuna göre, yol kalitesinde dünyada ikinci sırada yer alan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nde yol-köprü projelerine 58 milyar dolar harcanacak...

Arap yatırımcılar Başiskeleye termal otel yapacak!

Arap sermayesi, Başiskele'ye termal otel yapma kararı aldı. The Ness Otel'in yanındaki 20 bin metrekarelik bir alana yapılacak otelin hayata geçirilmesi için önümüzdeki günlerde imzaların atılması bekleniyor...

Rus ve Arap iş adamları Her Mevsim Karadeniz projesine ilgi gösteriyor!

Rus ve Arap iş adamlarının Ovit Dağı ile Trabzon'daki Uzungöl beldesi arasında oteller ve kayak tesislerini de kapsayan 170 milyon avroluk "Her Mevsim Karadeniz" projesine ilgi gösterdiği bildirildi.

Aliağa’da gençler sosyal projeler için çalışıyor!

Dünya’nın çeşitli ülkelerinden Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı için Aliağa’da buluşan gençler Aliağa Belediyesi tarafından yapılacak sosyal projeler için kolları sıvadı. Dünya gençleri eğitim projeleri için çalışıyor...

Arap Körfezi projeler

Arap Körfezi projeler Arap Körfezi projeler

Dünyanın en zengin bölgeleri arasında yer alan Arap Körfezi’nde corona virüsü salgınının etkisi sert oldu. Son senelerde Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Bahreyn ve Umman’ın büyük projeleri ve yüksek maaşlar, batılı uzmanlar için cazibe merkezi olmalarını sağlamıştı. Fakat koronavirüs salgınının ekonomiyi vurmasıyla da her şey durdu. Göçmen işçilerin birer birer ülkelerine dönmesi sebebiyle Körfez ülkelerinin nüfusunda yüzde 10’a ulaşan düşüşler bekleniyor.

DEV PROJELER BİRER BİRER DURDU


Bloomberg'de yer alan habere göre, Körfez ülkeleri için işler tersine dönüyor. Avrupa'nın önde gelen analiz kuruluşları arasında yer alan Oxford Ekonomi'nin hazırladığı raporda, petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte bu ülkelerdeki dev projelerin birer birer durduğu belirtildi. Bunun sonucu olarak da yüksek maaşlarla Körfez ülkelerine gelen batılı uzmanlar birer birer buralardan ayrılmaya...