arsa dolandırıcıları

arsa dolandırıcıları

3. köprü bağlantı yolları ile Kuzey Marmara Otoyolu'nun geçtiği bu bölgedeki Hazine, Orman Bakanlığı, resmi kurumlar, şirket ve şahıslara ait tapulu arazileri parsel parsel satmışlar. Konuyla ilgili 390 kişi hakkında dava açıldı. 

Arsa dolandırıcılarına dikkat!

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun geçmesiyle değerlenen Orhangazi arsaları için yatırımcılara yetkililerden dolandırıcılara karşı uyarı geldi.

İzmir Torbalı’da arsa sahipleri dolandırıldı!

Arsa sahiplerini tuzağa düşüren dolandırıcılar, Torbalı’da büyük vurgun yaptı. Sabri Aslan da daire hayali kurarken 80 bin lirasından ve aracından oldu.

Kırıkkale arsa dolandırıcıları yakalandı!

Kırıkkale Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, ülke genelinde arsa dolandırıcılığı suçuna karışan biri kadın 2 kişi yakalandı.

Arsa yatırımında dikkat edilecek 4 hukuki incelik!

Arsa yatırımlarında dikkat edilmesi gereken hukuki incelikler neler? “Arsa”, “arazi”, “tarla” gayrimenkul hukuku bakımından aynı şeyler mi? Arsa, sit alanı olarak kamu adına tescil edilebilir bir yerde midir? Tapu kayıtlarındaki ince detaylar.

Tekirdağ'da satılık 2 arsa

Tekirdağ Çerkezköy ilçesi, Kapaklı Belediyesine ait 2 adet arsa satılacak

Milli Emlak İstanbul'da arsa ve bağ yeri satacak

İstanbul Defterdarlığı Kartal Emlak Müdürlüğü Tuzla Merkez ve Tepeören Mahallesi'nde bulunan arsa ve bağ yerini satışa çıkardı.

Kadıköy Belediyesi arsa satacak

İstanbul Kadıköy Belediyesine ait 391 metrekare yüzölçümlü arsa satışa çıkarıldı.

Ankara'da satılık arsa

Ankara İl Özel İdaresi İl Encümeni, Yenimahalle ve Sincan'da bulunan arsa ve harmanyerini satacak

Yatırımcı İskenderun'da arsa arıyor

Atakaş Şirketler Grubu Başkanı Recep Atakaş, İskenderun bölgesinde yatırımcıların arsa bulmakta zorlandıklarını belirterek, sanayici için arsa üretilmesini istedi.

'İskenderun'da arsa bulunmuyor'

Atakaş Başkanı, yörede yatırımcıların arsa sıkıntısının giderilemediğini söyledi.

Edirne Belediyesi 2 arsa satacak

Edirne Keşan Belediyesine bağlı Yukarı Zaferiye Mahallesi'nde 2 adet arsa kapalı teklif ile satılacak

Arsa yatırımının 10 püf noktası

Türkiye'nin 1 numaralı emlak uzmanı Tebernüş Kireçci arsa yatırımcıları için kaleme aldı.

Konya Belediyesi arsa satacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı 20 milyon YTL muhammen bedelle arsa satacak.

Aydın Valiliği arsa satacak

Aydın Valiliği İl Encümeni Başkanlığı arsa satacak

Kazan Belediyesi arsa satacak

Ankara İline bağlı Kazan Belediyesi arsa satacak

arsa dolandırıcıları

arsa dolandırıcıları arsa dolandırıcıları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Ömerli Barajı'nın bulunduğu bölgenin imar planını askıya çıkarması üzerine büyük bir dolandırıcılık gün yüzüne çıktı. Hürriyet Gazetesi'nden Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Bölgede Hazine, Orman Bakanlığı, resmi kurumlar, şirket ve şahıslara ait tapulu araziler, noter satış sözleşmesi ile parsel parsel satıldı. söz konusu bölgeden 3. Boğaz Köprüsü bağlantı yolları ile Kuzey Marmara Otoyolu geçiyor. 


İBB, Ballıca, Emirli, Kurna ve Kurtdoğmuş bölgesinde 1/5000 ölçekli nazım imar planını 13 Ekim 2017 tarihinde askıya çıkarmıştı. Planların askıya çıkması ile "tapusuz" dolandırıların foyası ortaya çıktı. Konuyla ilgili Anadolu 2. ve 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 390 kişi hakkında davalar açıldı.


Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı’nın (İLKSAN) söz konusu bölgede 600 dönüm arazisi bulunuyor. İLKSAN, "Bu dolandırıcılığı...