arsa satışları yüzde kaç arttı

arsa satışları yüzde kaç arttı

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Başkan Yardımcısı Makbule Yönel Maya, üçüncü havaalanı çevresinde yer alan bölgelerde arsa satışlarında geçen yıla oranla yüzde 40-50 seviyelerinde artış yaşandığını belirtti.

Pandemide karavan satışları yüzde 300 arttı!

Koronavirüs ile birlikte kalabalık şehirlerden uzaklaşmak isteyen vatandaşlar karavanlara yönelemeye başladı. Öyle ki bu dönemde karavan satışları yüzde 300 arttı. 

Pandemide taşınabilir ev satışları yüzde 40 arttı! 

Sakin ve doğada tatil yapmak isteyenlerin artması, karavan satışlarının patlamasına neden oldu. 2020'de pandeminin de etkisiyle karavan satışları yüzde 40 arttı. 2021'de de pazarda yüzde 50 büyüme bekleniyor.

Almanya'da inşaat malzemeleri perakende satışları yüzde 34,1 geriledi!

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), perakende satışlara ilişkin şubat ayı geçici verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre; Şubat ayında inşaat malzemeleri perakende satışları yüzde 34,1 geriledi. 

Siirt'te konut satışları yüzde 5,6 azaldı! 

Türkiye İstatistik Kurumu, Ocak ayı konut satışları istatistiğine göre Siirt'te konut satışları yüzde 5,6 azaldı. 

Kovid-19'da satışları yüzde 30 arttı!

Koronavirüs salgını sürecinde aldığı arsayı kat karşılığı verip konut yaptırmak isteyen kişi sayısının arttı. Arsalara olan talep patladı. Satışlar yüzde 30 arttı.

Çin'de konut satışları yüzde 0,4 arttı!

Koronavirüsün yol açtığı ekonomik krizden toparlanmaya  çalışan Çin'de ucuz kredilerin  etkisi ile konut satışları yüzde 0,4 arttı.

Salihli’de konut satışları yüzde 15 arttı!

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın inşaat sektörü temsilcilileri ile gerçekleştirdiği anket sonucuna göre bankaların yüzde 0.64’lük faiz uygulanan kredileriyle konut satışları yüzde 15 ile yüzde 50 arasında yükseldi.

Faiz indirimiyle ipotekli konut satışları yüzde 23.9 arttı!

Koronavirüs salgını sürecinde ekonomiyi canlandırmak için konut kredisi faiz oranlarında Cumhuriyet tarihinin görülmemiş indirimi yapıldı. Sektörü canlandıran indirim sonrası ipotekli konut satışları yüzde 23,9 arttı...

2019'da çimento sektörünün iç satışları yüzde 32 azaldı!

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'nin verilerine göre; 2019'da çimento sektörünün iç satışları yüzde 32 azaldı ve 67 milyon tondan 45 milyon tona düşüş gösterdi.

ABD'de yapı malzemeleri satışları yüzde 1,3 düştü!

ABD’de perakende satışlar, şubatta aylık yüzde 0,5 azaldı. Aynı dönemde yapı malzemeleri mağazalarındaki satışlar yüzde 1,3 düştü.

İzmir’de konut satışları yüzde 42 oranında arttı!

İzmir'de konut satışları yüzde 42 oranında arttı. Buca, bin 313 konut satışı ile İzmir’de en çok konut satışının gerçekleştiği ilçe oldu… 

Başkentte konut satışları yüzde 15 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre başkentte konut satışları yüzde 15 artış gösterdi. Satışlar Aralık 2018’den beri en yüksek seviyeye ulaştı.

Adana'da konut satışları yüzde 40 arttı!

Kredi faizlerinin düşmesiyle Adana'da konut satışları yüzde 40 arttı. Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu, "Fiyatlar şu anda 3 yıl önceki fiyatlara denk" dedi.

arsa satışları yüzde kaç arttı Haberi

arsa satışları yüzde kaç arttı

Üçüncü havaalanının bölgede gayrimenkul sektörüne etkilerini değerlendiren Maya, İstanbul'da inşa çalışmalarına başlanan üçüncü havaalanı ve birlikte hayata geçirilmesi planlanan yeni şehir projesinin, Avrupa Yakası'ndaki Arnavutköy ilçe sınırları içerisinde yer almasının planlandığını anlattı. Maya, ilçenin Karadeniz kıyısında yer alan ve Yeniköy'den Akpınar'a doğru uzanan taş ocakları mevkiinin havaalanı projesine ev sahipliği yapacağını ifade ederek, Yenişehir proje alanlarının ise havaalanının güneyine doğru uzanmasının planlandığını söyledi. Yer seçiminde bu bölgenin tercih edilmesinin en önemli nedeninin üçüncü boğaz köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu olduğunu vurgulayan Maya, Yeniköy'ün bir bölümü, Tayakadın, Baklalı, Boyalık köyleri ve Hadımköy'ün bir bölümünü içerisine yer alan projenin, çevresindeki Karaköy, Durusu gibi bölgelerin de gayrimenkul piyasasını etkilediğini kaydetti. Maya, söz konusu bölgelerde arsa satışlarında geçen yıla oranla yüzde 30-40 seviyelerinde...