Aşağısevindikli Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali

Aşağısevindikli Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali

Tekirdağ Muratlı İlçesi, Aşağısevindikli Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali için hazırlanmış olan Tekirdağ 1/25.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği 1 Temmuz 2015 tarihinde askıya çıktı...

Gebze Dilovası Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali özelleştiriliyor!

Gebze Dilovası Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali, ekipmanları ve taşınmazları satış yöntemiyle özelleştiriliyor.

ENKA İnşaat Tataristan'da santral inşa edecek!

ENKA İnşaat, JSC Tatenergo ile Tataristan'da inşa edilecek 858MW kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santralinin anahtar teslimi olarak yapımı için 25,6 milyar Ruble'lik sözleşme imzaladı.

Warmhaus doğalgaz kullanılan her ilde konsept mağazalar açacak!

Beyçelik Holdingin iştiraki olan kombi ve radyatör üreticisi Warmhaus, mağazalaşma kararı aldı. Şirket, üç yıl içinde doğalgaz kullanılan her ilde konsept mağazalar açacak. c, bu atakla 2020'de 500 milyon TL, 2023'te ise 1 milyar TL ciro hedefliyor...

Siemens, Tataristan'da doğalgaz kombine çevrim santrali inşa edecek!

Siemens, Nizhnekamskneftekhim ile Tataristan'da 495 MW kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santrali inşa edecek. EPC müteahhidi olarak ENKA'nın projedeki payı 245 milyon Euro.

Revizyon Yapı Doğalgaz Mühendislik İnşaat Mobilya Gıda Madencilik Akaryakıt San. ve Tic. Ltd. Şti. İst. Şubesi açıldı!

Revizyon Yapı Doğalgaz Mühendislik İnşaat Mobilya Gıda Madencilik Akaryakıt San. ve Tic. Ltd. Şti. İst. Şubesi 2 milyon 500 bin TL sermaye ile bugün açıldı.

3 ilde doğalgaz hattı için acele kamulaştırma!

Rize, Trabzon ve Kastamonu illerinde inşa edilecek doğalgaz boru hattı projeleri için acele kamulaştırma kararı alındı..

Fatsa Mustafa Kemal Paşa Mahallesi doğalgaza kavuştu!

Ordu'nun Fatsa ilçesindeki doğal gaz çalışmaları son sürat devam ediyor. İlçedeki Evkaf ve Dolunay Mahalleleri’nin ardından Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne de doğalgaz verildi.

Trabzon Çukurçayır’a doğalgaz geliyor!

Trabzon Çukurçayır Mahallesi’nde doğalgaz için boru döşeme çalışmalarına başlandı.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Şehrimizin en yoğun konut yerleşiminin olduğu bölgelerden biri olan Çukurçayır’a doğalgaz ulaştırmak için çelik boru döşeme çalışmalarına başladık." dedi.

Trabzon Çukurçayır'a doğalgaz müjdesi!

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı ilk toplantısı, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Gümrükçüoğlu, Ortahisar ilçesinin Çukurçayır Mahallesi’ne doğalgaz ulaştırılması içinde çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı

Ağrı ve Tunceli'ye doğalgaz müjdesi!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Ağrı ve Tunceli için yeniden doğalgaz dağıtım lisansı ihalesine çıkılacağını bildirdi.

Kemalpaşa Armutlu'ya doğalgaz müjdesi!

Geçen yıl, ilçenin bazı mahallelerine doğalgaz getirilmesi için başlattığı girişimlerden olumlu sonuç alan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, geçtiğimiz günlerde İZMİRGAZ'ın başlattığı çalışmaları yerinde inceledi.

Bendis Enerji, Tarsus'a iki doğalgaz deposu kuruyor!

Bendis Enerji'nin sahibi enerji yatırımcısı Birol Ensari Tarsus'ta iki doğalgaz deposu kuruyor. Ekonomi Bakanlığı, iki doğalgaz depo yatırımı için 10.5 milyar TL tutarında “stratejik yatırım teşvik belgesi” düzenledi.

Doğalgaz sayaç açma kapama bedeli 2015!

Doğalgazın geç ödenmesi nedeni ile kapatılması ve yeniden açılması halinde açma kapama bedelinin ödenmesi gerekiyor. Peki, doğalgaz sayaç açma kapama bedeli 2015 ne kadar?

Aşağısevindikli Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali Haberi

Aşağısevindikli Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali


Tekirdağ Muratlı İlçesi, Aşağısevindikli Köyü Mevkii, 866, 867, 868, 869, 870, 871, 872, 873, 874, 879, 880, 881, 882, 883, 884, 885, 886, 887, 888, 889, 896, 897, 898, 899, 900 ve 969 nolu parsellerde kayıtlı toplam 223.800 metrekare yüzölçümlü taşınmazda gerçekleştirilmesi planlanan “Aşağısevindikli Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali” için hazırlanmış olan Tekirdağ  1/25 000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği teklifi bakanlık tarafından 21 Ekim 2014 tarihinde onaylandı.


Söz konusu Enerji Üretim Alanı amaçlı “Tekirdağ 1/25 000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği” 1 Temmuz 2015 tarihinde askıya çıktı. İmar planı 30 gün boyunca askıda kalacak.Pafta(F19-d1) için Tıklayınız


Lejant için Tıklayınız


Açıklama Raporu için...