Asyaport açılış 2015

Asyaport açılış 2015

Türkiye'nin en büyük konteyner limanı Asyaport'un tamamlanması için çalışmalar devam ediyor. Limanın 2015'in ilk çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanıyor. Liman, İstanbul'daki Ambarlı Limanı'nın yükünü büyük ölçüde hafifletecek.

Hakan Tütüncü: 2015 Kepez'in altın yılı oldu!

Kepez Belediye meclisinde konuşan Başkan Hakan Tütüncü, "2015 yılı Kepez'in altın yılı olarak kayıtlarda yerini aldı. 37 ayrı açılış ve temel atma programı yaptık" dedi

Murad Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi açılış için gün sayıyor!

Osmangazi Belediyesi tarafından temeli 2014 yılında atılan Uluslararası Murad Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi, açılış için gün sayıyor. İnşaat çalışmaları tamamlanan okul, 2015-2016 Eğitim Öğretim döneminin ikinci yarısında eğitime başlayacak.

Trabzon Akyazı Stadı'nın açılış tarihi değişti!

Daha önce 2015-16 futbol sezonunun açılışına yetişeceği açıklanan, ardından sezonun ikinci yarısı için söz verilen Trabzonspor'un yeni stadının açılış tarihi bir kez daha ertelendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde açılış töreni yapıldı!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesi'nde 2015-2016 eğitim öğretim yılı törenle başladı. Tıp Fakültesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Amfi'sinde gerçekleştirilen açılış törenine Dekan Prof. Dr. Süleyman Kaplan, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Ege Seramik Kemalpaşa tesislerinin açılış töreni 9 Eylül'de!

Ege Seramik A.Ş. Kemalpaşa tesislerinde, son teknoloji ile güncellenen üretim sahamızın açılış töreni 09 Eylül 2015 Çarşamba Günü Saat 10.30’da yapılacak.

2015 Samsun İnşaat Fuarı'nın açılış töreni gerçekleşti!

Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş(TÜYAP) tarafından düzenlenen ‘Samsun İnşaat Fuarı 2015’ düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı. Vali İbrahim Şahin törende konuşma yaptı...

Asansör İstanbul 2015'in açılış gerçekleşti!

Meclisteki kanun tasarısına göre meydana gelecek asansör kazasında sorumluluk doğrudan belediye veya il özel idare yetkilisinde olacak. Dünyanın 3 büyüğünden biri olan Asansör İstanbul 2015 başladı..

Asyaport Limanı Haziran sonunda faaliyete geçecek!

Tamamlandığında Türkiye'nin en büyük konteyner limanı olma özelliğini taşıyacak olan Asyaport Limanı'nın 2015 yılının Haziran ayında tamamlanarak faaliyete geçmesi hedefleniyor. Liman; 320 bin metrekare alanda kuruluyor.

Florya Akvaryum giriş ücreti 2015!

Florya Şenlikköy'de yer alan İstanbul Akvaryum'da bilet fiyatları ne kadar? Florya Akvaryum 2015 giriş ücreti kaç para? Florya İstanbul Akvaryum açılış kapanış saatleri nedir?

Vialand açılış kapanış saatleri 2015!

Vialand açılış kapanış saatleri 2015 son durum haberimizde yer alıyor. Eyüp'te yer alan Vialand Eğlence Merkezi bilet fiyatlarında grup indirimleri ve kart avantajlarından faydalanmak mümkün.

Forum Turkuazoo 2015 bilet fiyatları!

7 Ocak Çarşamba günü Sea Life Akvaryum olarak tekrar açılışı yapılacak olan Forum Turkuazoo 2015 bilet fiyatları kısmından önce akvaryumun genel özelliklerinden açılış kapanış saatlerinden bahsedelim.

Boğazköprü Lojistik Köyü’nde açılış 2015’e kaldı!

Kayseri, İncesu ve Mimarsinan OSB’lerin dış pazarlara hızlı ve ucuz ulaşım konusunda büyük umut bağladığı Boğazköprü Lojistik Köyü’nün açılışı kamulaştırma çalışmalarının uzaması nedeniyle 2015'e kaldı

Asyaport 2015'in ilk çeyreğinde faaliyete geçecek!

Türkiye'nin en büyük konteyner limanı Asyaport'un tamamlanması için çalışmalar devam ediyor. Limanın 2015'in ilk çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanıyor. Liman, İstanbul'daki Ambarlı Limanı'nın yükünü büyük ölçüde hafifletecek.

Asyaport açılış 2015 Haberi

Asyaport açılış 2015

Tekirdağ'ın Barbaros Mahallesi'nde inşası devam eden ve 2015'in ilk çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanan Asyaport'un dev vinçleri, limandaki yerlerini almaya başladı. Liman, İstanbul'daki Ambarlı Limanı'nın yükünü büyük ölçüde hafifletecek.


Asyaport'un faaliyete geçtiğinde konteyner operatörü Mediterranean Shipping Company'nin (MSC), ana limanı olarak kullanılacağını söyleyen Asyaport Limanı İşletme Müdürü Kadir Uzun, limanda 450 milyon dolarlık yatırımın yapıldığını ve 1.200 kişiye istihdam sağlanacağını belirtti.


Asyaport'un, Karadeniz'e kıyısı bulunan ülkeler tarafından aktarma limanı olarak kullanabileceğini ve transit liman olarak adlandırılan bir aktarma limanı olacağını vurgulayan Uzun, "Asyaport, dünyada üretilen en büyük vinçlerin kullanıldığı teknolojiye ve en büyük konteyner gemilerinin yükünü boşaltacak ve bu gemilerin yanaşması için yeterli derinliğe sahip bir liman olarak faaliyet gösterecek. Vinçler, limana yerleştirilmeye başlandı. Çin'de üretilen elektrikli e-RTG'lerimiz yani vinçlerimizden 6'sı geldi....