25 / 06 / 2022

AVM Ciro Endeksi Mayıs

AVM Ciro Endeksi Mayıs

Mayıs Ayı AVM Ciro Endeksi yüzde 13,9 artışla enflasyonun yüzde 2,2 üzerinde yer aldı.

AVM Ciro Endeksi Mayıs'ta yüzde 4,3 arttı!

Alışveriş Merkezler ve Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi’nin Mayıs ayı sonuçları açıklandı. AVM ciro endeksi Mayıs 2016 döneminde bir önceki yılın Mayıs ayına göre yüzde 4,3 arttı.

İnşaat sektörü ciro endeksi, Şubat'ta 55,2 arttı!

Resmi olarak açıklanan verilere göre, inşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi, Şubat 2022'de yıllık bazda yüzde 55,2 artış gösterdi.

İnşaat sektörü ciro endeksi Kasım'da 52,9 arttı!

Merakla beklenen rakamlara göre, inşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi, Kasım 2021'de geçen senenin aynı ayına göre yüzde 52,9 arttı.

İnşaat sektörü ciro endeksi Ekim'de yüzde 37,6 arttı!

Merakla beklenen rakamlara göre, inşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi, Ekim 2021'de geçen senenin aynı ayına göre yüzde 37,6 arttı.

İnşaat ciro endeksi yüzde 35,9 arttı!

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi, inşaat, ciro endeksi, Eylül'de yüzde 35,9 arttı.

İnşaat ciro endeksi yüzde 36,8 arttı!

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında ciro endeksi, Ağustos'ta yüzde 48,1 arttı.

AVM Perakende Ciro Endeksi Temmuz ayında yüzde 80,5 arttı!

Resmi olarak açıklanan verilere göre, AVM Perakende Ciro Endeksi, Temmuz ayında, geçen senenin aynı ayına göre yüzde 80,5 arttı!

AVM perakende ciro endeksi yüzde 101,3 arttı!

AVM perakende ciro endeksi, Haziran ayında geçen yılın aynı dönemine göre; yüzde 101,3 artarak, 457 puana çıktı.

İnşaat sektörü ciro endeksi Haziran'da yüzde 29,7 arttı!

İnşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi Haziran ayında artış yaşadı. Buna göre inşaat sektörü 29,7 yükseldi.

İnşaat sektörü ciro endeksi Mayıs'ta yüzde 50,4 arttı!

İnşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi Mayıs ayında artış yaşadı. Buna göre inşaat sektörü 50,4 yükseldi.

AVM perakende ciro endeksi Nisan 2021'de yüzde 19,7 azaldı!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research işbirliğinde ortaklıkla hazırlanan AVM Perakende Ciro Endeksi'nin Nisan 2021 verileri yayınlandı. Buna göre 2021 Nisan'a ilişkin AVM verileri ne oldu? İşte ayrıntılar...

İnşaat sektörü ciro endeksi, Nisan'da yüzde 55,9 arttı!

İnşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi Nisan ayında artış yaşadı. Buna göre inşaat sektörü 55,9 yükseldi. 

İnşaat sektörü ciro endeksi, Mart'ta yüzde 27,7 arttı!

İnşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi Mart 2021'de artış kaydetti. Buna göre endeks  yüzde 27,7 arttı...

İnşaat sektörü ciro endeksi, Şubat ayında yüzde 18,7 arttı!

İnşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi, Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,7 arttı.

AVM Ciro Endeksi Mayıs Haberi

AVM Ciro Endeksi Mayıs


Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi’nin Mayıs sonuçları açıklandı. Her ay düzenli olarak yayınlanan verilere göre metrekare verimliliği 2018'in Mayıs ayı döneminde bir önceki yılın aynı ayı ile karşılaştırıldığında yüzde 13,9 artarak, enflasyonun yüzde 2,2 üzerinde yer aldı ve 246 puana ulaştı.

AVM’lerde kiralanabilir alan (m²) başına düşen cirolar Mayıs ayında İstanbul’da 1108 TL, Anadolu’da 827 lira olarak gerçekleşti. Türkiye geneli metrekare verimliliği ise Mayıs ayında 939 lira olarak gerçekleşti.

Mayıs’ta da Metrekare Verimliliğinde En Yüksek Artış Teknoloji Kategorisinde…


Mayıs ayında, kategoriler bazında metrekare verimliliğinde en yüksek artış teknoloji ve hipermarket kategorisinde de yaşandı. Verilere göre teknoloji kategorisinde kurda yaşanan değişikliklerden, hipermarket kategorisinde ise Ramazan ayının etkisi ile metrekare verimliliği artışı yaşandığı da gözlemleniyor.

Enflasyondan arındırılmadan,...