bahar korçan tarihi hamam

bahar korçan tarihi hamam

Tarihi Çemberlitaş Hamamı, 2 milyon Euro yatırımla hamamın yanı sıra spa merkezi özelliği de kazanacak. Personel kıyafetlerini ünlü modacı Bahar Korçan tasarlayacak.

Tarihi Avrat Taşı iki bina arasında yok oluyor!

Fatih'te bulunan 'Avrat Taşı' isimli eser yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Üç katlı iki binanın arasında sıkışan tarihi yapı bakımsızlık nedeniyle neredeyse tamamen aşındı.

Osmanlı Arşivi Külliyesi risk altında mı?

Osmanlı Arşivleri Bâb-ı Âli'deki tarihi binasından alınarak Kağıthane'deki Milli Arşiv Sitesi'ne taşınmıştı. Dere yatağı yakınlarında yer aldığı için risk altında olan Osmanlı Arşivi Külliyesi'ndeki 100 milyon belge ve 370 bin defterden oluşan tarihi belgeleri kurtarmak için “susuzlaştırma” ihalesi

Çanakkale'deki tarihi çan kulesi restore edilecek!

Çanakkale'deki tarihi Kimisis Teodoku Rum Ortodoks Kilisesi'nin zamanla yıpranan ve depremden zarar gören 28 metrelik çan kulesi, aslına uygun şekilde restore edilecek.

Ceneviz surları çökme riski altında!

Cenevizliler tarafından yaklaşık 700 yıl önce Karaköy’de hayata geçirilen ve günümüze kadar ulaşan tarihi Galata burcunun devamında bulunan surların altı yağış nedeniyle tahliye edildi.

Vep İnşaat Ve Gayrimenkul Danışmanlık Limited Şirketi kuruldu!

Vep İnşaat Ve Gayrimenkul Danışmanlık Limited Şirketi bugün Esenler'de 30 bin TL sermaye bedeli ile Bahar Erdoğan tarafından kuruldu. 

İstanbul Yeni Havalimanı'nda tarihi an!

İstanbul Yeni Havalimanı'nda tarihi an yaşandı. Yüzde 90,5'i tamamlanan Yeni Havalimanı'nda biten pist için seyrüsefer cihazlarının testleri için pistin üzerinde DHMİ'ye ait Cessna uçağı ilk kontrol uçuşunu yaptı...

Tabanlıoğlu Mimarlık'a “Olağanüstü Tarihi Yenileme” ödülü!

Uluslararası İç Mekan Tasarımı Derneği (IIDA) ve Amerikan Kütüphane Derneği (ALA) tarafından 2018 Kütüphane İç Mekan Tasarım Ödülleri'nin kazananları açıklandı. Tabanlıoğlu Mimarlık, “Olağanüstü Tarihi Yenileme” ödülüne layık görüldü..

3. havalimanında tarihi an! Işıklar ilk kez yandı!

Yüzde 80'i tamamlanan 3. havalimanında tarihi bir an yaşandı. Havalimanında pistin yapımı tamamlandı ve ilk uçak 26 Şubat'ta inecek. Pistin ışıkları ilk kez dün akşam yandı...

Çekmeköy konut piyasasında ikinci bahar yaşanıyor!

Anadolu yakasının yıldızı Çekmeköy, metro hattı ve Kuzey Anadolu Otoyolu projesiyle ikinci baharını yaşıyor.

Engincan Ural'a Tarihi Doğan Apartmanı'ndaki komşularından uyarı!

Engincan Ural'a Tarihi Doğan Apartmanı'ndaki komşularından "gürültü" uyarısı geldi. Yüksek sesin yasak olduğu Tarihi Doğan Apartmanı'nda yönetici anne Sibel Can'ı arayarak uyarıda bulundu.

Mimar Sinan'ın matematiği çözüldü!

Vahit Okumuş, Osmanlı'dan bugüne ulaşan tarihi eserlerin mimarı Sinan'ın matematiğini çözmeyi başardı. Okumuş 25 yılını adadığı araştırmalar sonucunu anlattı...

TOKİ Edirne Keşan Beğendik alt gelir başvuru tarihi!

456 konutluk Edirne Keşan Beğendik Alt Gelir Grubu projesinde yer alan 3 adet konut mevcut hali ile satışa sunuluyor. İşte, TOKİ Edirne Keşan Beğendik alt gelir başvuru tarihi..

Topkapı Sarayı'nın duvarlarında yıkılma tehlikesi!

Duvarlarında çatlak, bahçesinde çukur oluşan tarihi Topkapı Sarayı’nın durumu endişe yaratıyor. Uzmanlar olası bir depremde özellikle sarayın Marmaray’a bakan duvarlarının risk altında olduğu görüşünde

bahar korçan tarihi hamam Haberi

bahar korçan tarihi hamam

İSTANBUL'UN önemli turistik sembollerinden biri olan Çemberlitaş Hamamı, 2 milyon Euro yatırımla sağlık merkezine dönüştürülüyor. Hamamın işletmeci şirketi Çemberlitaş Hamam İşletmeciliği'nin ortaklarından Ruşen Baltacı, 425 yıllık hamamı günlük sağlık merkezi olarak hazırladıklarını söyledi. Değişimle birlikte personel sayılarının artacağını, personel içinde sağlık ekibinin de olacağını kaydeden Baltacı, personelin kıyafetlerinin ise ünlü modacı Bahar Korçan tarafından hazırlanacağını belirtti.


ÜNİVERSİTE DESTEĞİ


KORÇAN'IN bu iş için para talep etmediğine işaret eden Baltacı `Bize `birinin bu işe el atması lazım' dedi. Bugüne kadar gelin beraber çalışalım diyen bir hamam olmamış' dedi. Baltacı, personel sayılarının projeyle birlekte 30'dan 70'e çıkacağını ifade etti. Proje için İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Hidroloji ve Klimatoloji Kürsüsü...