barınma yardımı nedir

barınma yardımı nedir

Devlet, ihtiyaç sahibi ailelere bedava elektrik yardımında bulunduğu gibi dar gelirlilerin evini yapma, onarması ve eşya konusunda da destek sağlıyor. Buna göre, prefabrik ev yapımında 30 bin TL, betonarme ev yapımında ise 40 bin TL'lik destek veriliyor.

Ev sahibi olmak artık daha kolay!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara aile yardımları kapsamında barınma yardımı veriliyor. Yardım kapsamında 40 bin TL hesaplara yatırılıyor.

Ev yapan dar gelirli aileye 40 bin TL destek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, barınma yardımları kapsamında, Ev yapan dar gelirli aileye 40 bin TL destek sağlanacağını belirtti...

Devletten ev sahipleri ve kiracılara sosyal destek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yüzlerce farklı sosyal destek sunuyor. Devlet, evi eski olana tadilat desteği, evi olamayana ise sosyal konut desteği veriyor.

Ev sahibi olmak artık daha kolay!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara aile yardımları kapsamında barınma yardımı veriliyor. Yardım kapsamında 40 bin TL hesaplara yatırılıyor.

Ev almak artık çok kolay! Tek kişi 40 bin TL’yi alıp gidecek!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı barınma destekleri veriyor. Barınma yardımı, tahmin edilenin aksine konut sahiplerine ödeniyor. Konutu olan ancak konutu oturulamayacak kadar daha önceki ve riskli hayat şartlarına sahip vatandaşlara 40 bin TL yardım veriliyor.

Kiracılar dikkat! Devletten kira yardımı nasıl alınır?

Kovid-19 salgını süreciyle devlet tarafından vatandaşlara yönelik yapılan sosyal yardım destekleri de arttı. Şimdi ise kiralarını ödeyemeyen vatandaşlarımız için kira başvurusu gündemde. Peki bu yardım başvurusu nedir Devletten kira yardımı nasıl alınır?

2020 kira yardımı nasıl alınır?

Devlet, maddi durumları düşük ailelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için kira yardımı veriyor. Peki 2020 kira yardımı nasıl alınır? Nasıl başvurulur? Kira yardımı için şartlar nelerdir? İşte tüm merak edilenler...

Malatya valiliğinden kira yardımı açıklaması!

Malatya Valiliği, Elazığ Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremde konutların ağır hasar görmesi ve yıkılması nedeniyle geçici barınma imkanı olmayan vatadaşlara kira yardımı açıklaması yaptı...

Emekliler ve dar gelirliler nasıl kira yardımı alır?

SGK SSK Bağkur emeklisi kira ev desteği alma şartları nedir? Emekliye ve dar gelirliye kira yardımı nasıl alınır? İşte tüm detaylar...

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2019 için gerekli belgeler!

Kentsel dönüşümünde kira yardımının 2019'da ne kadar olacağı T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı. Peki kentsel dönüşüm kira yardımı için gerekli belgeler 2019 nedir?

35 bin Suriyeli’ye kira yardımı mı yapılacak?

Şanlıurfa Suruç'ta Suriyelilerin kaldığı geçici barınma merkezinde yaşayan ailelerin kendi istekleriyle barınma merkezinden taşınıyor. 35 bin Suriyeli'ye ev tutmaları için kira yardımı yapıldığı kaydedildi...

31 bin dar gelirli ev sahibi oldu!

Hükümet, dar gelirli 31 bin vatandaşı ev sahibi yaptı. 95 bin haneye yapılan 433 milyonluk barınma yardımı ile vatandaşların yüzü güldü.

2016'da 22 bin ev barınma yardımı aldı!

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kaynakları ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, yoksul vatandaşlara 25 bin liraya kadar ev yapımına ve ev satın alımına yönelik barınma yardımında bulundu.

Hizmet tahsisli konut nedir?

3220 sayılı Kanun ve yönetmelikleri gereğince, memurlar ve işçiler ile bunların emeklilerine Konut Edindirme Yardımı yapılıyor. Peki, hizmet tahsisli konut nedir? Hizmet tahsisli konut kimlere verilir?

Kentsel dönüşüm kira yardımı başvuru süresi!

Ev ve işyerinin bulunduğu binası riskli olan hak sahipleri devletin sunduğu finansal desteklerden yararlanabiliyor. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kentsel dönüşüm kira yardımı başvuru süresi nedir?

2014 yılında 79 bin kişiye kira yardımı yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan 2014 Yılı Faaliyet Raporları'na göre, geçtiğimiz yıl toplamda 70 bin vatandaşa barınma yardımı hedefi olan bakanlık, 79 bin 271 kişiye kirageçici konut-işyeri olmak üzere barınma yardımında bulundu.

barınma yardımı nedir Haberi

barınma yardımı nedir

Devlet, ihtiyaç sahibi ailelere bedava elektrik yardımında bulunduğu gibi dar gelirlilerin evini yapma, onarma ve eşya konusunda da destek sağlıyor.

Posta'da yer alan habere göre; destek tutarları evin yapısına göre değişebiliyor. Prefabrik ev yapımında 30 bin TL, betonarme ev yapımında ise 40 bin TL'lik katkı sunuluyor. Ev onarımına 20 bin TL yardımda bulunurken, 5 bin TL de ev eşyası desteği veriliyor. 

Nasıl Başvurulur?

Bu yardıma hane içinde kişi başı net geliri, asgari ücretin 1/3'ünden (852.53 TL) az olan aileler başvurabiliyor. 

Ayrıca yaşlı, engelli, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan herhangi birine sahip olma ve onarımı yapılacak evin ya da ev yapılacaksa arsanın tam hisseli tapusunu bulundurma gibi şartlar da var. Bu şartları taşıyan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın şubelerine veya...