başbakanın tokiye talimatı

başbakanın tokiye talimatı

Başbakan'ın seçimlerin ertesi günü TOKİ Başkanı'nı arayarak ''inşaatları hızlandırın'' talimatı verdiği ortaya çıktı. Peki TOKİ bundan sonra ne yapacak?

Netanyahu'dan Kudüs'ün doğusuna 3 bin 500 konut talimatı!

İsrail Başbakanı Netanyahu, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün doğusuna Yahudi yerleşimciler için 3 bin 500 konut inşa edilmesi talimatı verdiğini açıkladı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yavaş-Aygün talimatı: Polemiğe girmeyin!

CHP'li Mansur Yavaş ve Sinan Aygün arasında yaşanan ‘Togo Kuleleri’ kavgası, AK Parti MYK toplantısında da gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarına, ''Polemiğe girmeyin" talimatı verdi.

Afrin gazisi Süleyman Dindar için ''ev ayarlayın'' talimatı!

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Zeytin Dalı Harekatı'nda gazi olan Süleyman Dindar için tedavisinin devam ettiği hastaneye gidip, ev ayarlanması talimatı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yoksul vatandaş için 100 bin konut talimatı verdi!

Hükümet, dar gelirli ve emekliyi konut sahibi yapmak için tüm olanakları seferber ederken, sağlıksız evlerde yaşayan yoksul vatandaşlara da elini uzattı.

SOCAR'ın gözü Petrol Ofisi'nde!

SOCAR CEO'su Yavuz: Petrol Ofisi satış sürecini takip etmemiz yönünde Başkan Abdullayev'in talimatı var ama bu satın alma anlamı içermiyor.

Gaziantep Araban-Besni duble yol çalışmaları başladı!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan yaptığı açıklamada, yapımı durdurulan 55 kilometrelik Araban-Besni duble yol çalışmalarının Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın talimatı ile yeniden başlatıldığını bildirdi.

Deprem toplanma alanları imara mı açılıyor?

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, istanbul'da imara açıları "afet toplanma alanları" ile ilgili olarak, Başbakanın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı na bir soru önergesi verdi.

İskenderun Sanayi Sitesi'nde yol çalışmaları başlıyor!

Sanayi sitesi esnaflarının yıllardır sıkıntı yaşadığı yol güzergahı üzerinde incelemelerde bulunan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yol çalışmalarına hemen başlanması talimatı verdi.

Ahıska Türkleri, Erzincan Üzümlü'deki TOKİ konutlarına yerleştirildi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Türkiye'de iskan ettirilecek Ahıska Türkleri'nin ikinci kafilesi, Erzincan'ın Üzümlü ilçesine getirilerek konutlarına yerleştirildi.

Ahıska Türkleri TOKİ Üzümlü Konutları'na yerleştirilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Türkiye'de iskan ettirilecek Ahıska Türkleri'nin ikinci kafilesi 3 Mart'ta Erzincan'a gelecek.

Tokat'a alternatif yol yapıldı!

Tokat'ta yaşayan çiftçi Hasan Tosun (32), 6 bin kişinin yaşadığı alana giden bir yolu, "Tapulu arazim" diyerek kapattı. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun talimatı ile sadece 24 saat içinde alternatif yol yapıldı.

Bartın'daki şehit ailesine yapılan ev tamamlandı!

Şırnak'ın Uludere ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Uğur Akyer'in harap durumdaki babaevi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatı doğrultusunda yenilenerek anahtarı aileye teslim edildi.

Kocaeli'de 3 bin 760 hasarlı bina var!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Kocaeli genelinde riskli alanların dönüşümü için çalışma yapılması talimatı üzerine 3 yıl süren planlama çalışması tamamlanarak Büyükşehir Meclisi’nin onayına sunuldu

başbakanın tokiye talimatı

başbakanın tokiye talimatı başbakanın tokiye talimatı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, Başbakan Erdoğan'ın seçimden sonra kendisini arayarak, ''konut teslimlerinin hızlandırılmasını'' istediğini söyledi.

Bu nedenle, yeni ihaleleri yavaşlatıp inşaatlara hız verdiklerini bildiren Bayraktar, yaptığı açıklamada, ''Geçmişteki işleri bitirip, yeni bir başlangıç yapmayı planlıyoruz'' dedi.

''AK Parti'nin seçim başarısında TOKİ'nin rolü olduğu'' yorumlarına da işaret eden Bayraktar, ''Sayın Başbakan, seçimlerin ertesi günü beni arayarak, çalışmalarımla ilgili değerlendirmeler yaptı. Sayın Başbakan, konutların daha hızlı sürede teslim edilmesini isterken, konut sahibi olmanın kolaylaştırılması gerektiğini vurguladı'' dedi.

Bayraktar, bu değerlendirmelerden yola çıkarak, yeni bir çalışma programı hazırlayacaklarını belirterek, şunları söyledi: ''Uyguladığımız projeler ile inşaat sektörüne bir canlılık geldi ve her kesime yönelik konut arzı arttı. Bir taraftan özel sektörün de katkısıyla lüks konutlar üretilirken,...