bergama Tarihi Bodrum Köprüsü

bergama Tarihi Bodrum Köprüsü

Bergama'da, 2 bin yıl önce Roma İmparatoru Adrianus tarafından inşa edilen ve Bergama Çayı üzerinden geçen Bodrum Köprüsü ve altındaki tüneller, 100 tonluk ağır tonajlı TIR ve kamyonlar nedeniyle çökme tehlikesi yaşıyor.

Muğla Büyükşehir'den Menteşe Arasta’ya 2.1 milyar TL'lik tarihi dokunuş!

Muğla arasta bölgesinde bulunan tarihi Yağ Hali yeniden canlanıyor. Yüzde 51’lik kısmı tamamlanan Yağ Halinde taş duvar örüm işleri tamamlanırken, bodrum katta seramik döşemesi, kapı montajı ve badana işlemleri de tamamlandı.

TOKİ İzmir Bergama 2019 kura çekimi ne zaman?

TOKİ 50 bin sosyal konut kampanyası kapsamında İzmir Bergama'da toplam 293 adet konutu satışa çıkarmıştı. TOKİ İzmir Bergama 2019 kura tarihi açıklandı. Peki TOKİ İzmir Bergama 2019 kura çekimi ne zaman? İşte yanıtı...

TOKİ İzmir 2019 kura çekiliş tarihi belli oldu!

TOKİ İzmir 2019 kura çekiliş tarihi belli oldu. Peki TOKİ İzmir Selçuk Zafer kura tarihi, TOKİ İzmir Ödemiş 2019 kura tarihi, TOKİ İzmir Torbalı 2019 kura tarihi, TOKİ İzmir Bergama 2019 kura tarihi, TOKİ İzmir Aliağa 2019 kura tarihi ne zaman?

Muscari Park Resort teslim tarihi!

MAS Şirketler Grubu tarafından hayata geçirilen Muscari Park Resort proesi Muğla’nın Bodrum ilçesi Güvercinlik Mahallesi'nde yükseliyor. Muscari Park Resort teslim tarihi 2019 olarak planlanıyor.

Ağaoğlu Bodrum projesi 2019'un ilk yarısında satışta!

Gayrimenkul sektörünün lider markası Ağaoğlu, Bodrum'da tarihi bir projeye imza atıyor. Ali Ağaoğlu, "Bodrum projesi, imza projelerimizden biri olacak.Vatandaşlarımıza 'paranızı biriktirin, beni bekleyin' diyorum." dedi.

Andrea Agnelli gözünü Büyükada'daki tarihi köşke dikti!

Juventus'un Başkanı Andrea Agnelli, Türk güzel Deniz Akalın ile yaşadığı ilişki nedeniyle Türkiye'ye yakınlaştı. Bodrum'da tatil yapan ve Türkiye'yi çok seven Agnelli'nin Büyükada'dan tarihi köşk alacağı konuşuluyor...

Ali Topuz, Büyükada'daki tarihi eser binasına ilave kat yaptı!

Ali Topuz,  Büyükada Bahçelerönü sokakta bulunan 2'nci derece tarihi eser binasına tadilat ruhsatı alıp iki kat bodrum bir kat da ilave yaptı.

Leitert Bodrum Modern teslim tarihi!

"Bodrum'un en modern projesi" sloganıyla yola çıkan Leitert Bodrum projesinde fiyatlar 89 bin Euro'dan başlayıp, 120 bin Euro'ya kadar yükseliyor...

Bodrum Pera Gümüşlük Evleri teslim tarihi!

Bodrum Pera Gümüşlük Evleri teslim tarihi 2018'in son çeyreği olarak belirtiliyor. Pera Gümüşlük Evleri'nde metrekare fiyatı 2 bin 500 dolardan başlıyor...

Bodrum Nef Yalıkavak teslim tarihi!

Bodrum Nef Yalıkavak teslim tarihi Aralık 2018 yılı olarak belirtiliyor. Nef Yalıkavak projesinde 1+1'den 4+1'e kadar daire seçenekleri sunuluyor...

Bodrum Mirage Marina teslim tarihi!

Toplam 40 adet konuttan meydana gelen Bodrum Mirage Marina projesinde daire fiyatları 895 bin TL’den başlayarak değişiyor. İşte Bodrum Mirage Marina teslim tarihi...

Bergama Bedesteni restore edilecek!

Bergama’nın değerlerini tek tek gün yüzüne çıkarmaya devam eden Bergama Belediyesi, tarihi arasta çarşısı içerisinde yer alan Bergama Bedestenini restore ederek turizme kazandıracak.

İzmir Bergama Bedesteni restore edilecek!

İzmir Bergama Belediyesi tarafından tarihi arasta çarşısı içerisinde yer alan Bergama Bedesteni restore edilecek. 16. yüzyıla ait olduğu tahmin edilen bina turizme kazandırılacak.

bergama Tarihi Bodrum Köprüsü

bergama Tarihi Bodrum Köprüsü bergama Tarihi Bodrum Köprüsü


Aday olduğu UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine kabul edilmek için 15 Haziran'ı bekleyen Bergama'da, 2 bin yıl önce Roma İmparatoru Adrianus tarafından inşa edilen ve Bergama Çayı üzerinden geçen Bodrum Köprüsü ve altındaki tüneller, 100 tonluk ağır tonajlı TIR ve kamyonlar nedeniyle çökme tehlikesi yaşıyor. 9 metre genişliğinde ve 7.5 metre yüksekliğindeki tarihi 2 tünelin üzerinde yer alan 196 metre uzunluğundaki köprünün bazı noktalarında çökmeler oluşmaya başladı.


Çevredeki evler tehlikede

Duruma isyan eden Bergamalılar, tarihi Bazalika Kilisesi'nin devamında yer alan bu köprü ve su tünellerinin çökmesi halinde çevredeki evlerin de yıkılacağını belirtti. Bir an önce önlem alınmasını isteyen vatandaşlar, Kozak yaylasındaki yüze yakın granit taş ocağından aldıkları malzemeleri limana taşıyan ağır tonajlı araçlar için karayoluna direkt bir bağlantı yolu açılmasını istedi.


Güzergah...