11 / 08 / 2022

Ağaoğlu Bodrum projesi 2019'un ilk yarısında satışta!

Ağaoğlu Bodrum projesi 2019'un ilk yarısında satışta!

Gayrimenkul sektörünün lider markası Ağaoğlu, Bodrum'da tarihi bir projeye imza atıyor. Ali Ağaoğlu, "Bodrum projesi, imza projelerimizden biri olacak.Vatandaşlarımıza 'paranızı biriktirin, beni bekleyin' diyorum." dedi.Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Ortaköy'deki köşkünde, basın mensuplarıyla düzenlenen sohbet toplantısında, Bodrum projesi başta olmak üzere devam eden yatırımları ve gayrimenkul sektörüne ilişkin önemli değerlendirmeler yaptı.

Bodrum'un en büyük arazisinde, 12 milyon metrekarelik bir alanda dünyanın ilgisini çekecek bir proje geliştirdiklerini dile getiren Ali Ağaoğlu, "yaz kış yaşam" fikrinden yola çıkılarak hazırlanan projenin içerisinde, golf sahaları, oteller, rezidanslar, villalar, okul, ofisler, ticari alanlar, fuar alanı, teknopark, sağlık tesisleri ile çeşitli rekreasyon alanlarının yer alacağını belirtti.

İsteyen herkesin Bodrum'da evi olacak

Bodrum'da eşsiz bir projeye imza atacaklarını dile getiren Ali Ağaoğlu, şunları söyledi: "Bodrum projemiz için uzun yıllardır çalışıyoruz. Pazar araştırmalarımız ve tüketici beklentileri doğrultusunda projemizde değişiklikler yapıyoruz. Yaz kış yaşanacak her ihtiyacın bir arada bulunduğu muhteşem bir projeyi erişebilir fiyatlardan sunacağız. Projemizi henüz lanse etmeden hatta ön talep toplamaya başlamadan yurtiçi ve yurtdışından çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Geçmiş projelerimizde olduğu gibi yoğun ilgiyle karşılaşacağımızı düşündüğümüz Bodrum projemizde kolay ulaşılabilir lüks bir yaşam alanı kurguluyoruz." dedi.

Ağaoğlu Bodrum projesi 2019 un ilk yarısında satışta!

Milyon dolar ödemeye gerek yok

Milyon dolarlar ödemeden Bodrum gibi eşsiz bir lokaşyonda lüks bir yaşam alanını hayata geçireceklerini dile getiren Ali Ağaoğlu, şu şekilde devam etti:

"Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak bugüne kadar birçok referans proje geliştirdik. Gerek oturumcular gerekse yatırımcıların olumlu geri dönüşleri ile her gün kendimizi yeniliyoruz. Bodrum projesi de, Ağaoğlu'nun imza projelerinden biri olacak. İçerisinde botanik park, hobi bahçeleri, okul ve kreş gibi ünitelerin yer alacağı ayrıcalıklı bir yaşam alanı inşa edeceğiz. Vatandaşlarımıza 'paranızı biriktirin, beni bekleyin' diyorum."

Ağaoğlu Bodrum projesi 2019 un ilk yarısında satışta!

Lider olmanın bedeli, dedikoduların ciddiye alınacak tarafı yok

Gayrimenkul sektörü hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ali Ağaoğlu, son dönemde sektörle ilgili birçok spekülasyon oluşturulduğunu belriterek  şunları söyledi:

"Açıkçası kasıtlı bir şekilde olumsuz haberler yapılıyor. Gayrimenkul, 250 sektörle ilişkisi olan ve ekonomiye ciddi katkı sağlayan en önemli sektörlerin başında geliyor. Sadece Türkiye'de değil tüm ülkelerde gayrimenkul ekonominin can damarları arasında yer alıyor. Üzerimize oynanan oyunlara inat yatırım yapmaya, istihdam sağlamaya devam ediyoruz. 2050 yılında nüfusumuz 95 milyona ulaşacak. Sadece bu veri bile bu alanda ihtiyaç olduğunu gösteren en önemli göstergedir. Gayrimenkul daha uzun yıllar kazandıran bir yatırım aracı olacak. Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak yaklaşık 40 yıllık tecrübemizle nitelikli projeler geliştirmeye ve vatandaşlarımızın daha iyi koşullarda yaşayabileceği ve en önemlisi erişebilir fiyatlarla yaşam alanları sunuyoruz."

Sermaye açısından Türkiye'nin en güçlü ve köklü kurumiarının başında geliyoruz

Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak 1981 yılından itibaren her krizden daha güçlü çıkmayı başardıklarını anlatan Ali Ağaoğlu, şu şekilde devam etti:

"Son dönemde sosyal medyadaki trol hesaplarda 'Ağaoğlu batıyor' haberlerine rastlar olduk. Bu tür haberleri ben hiç ciddiye almıyorum. Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak sermaye açısından Türkiye'nin en güçlü ve köklü kurumlarının başında geliyoruz. Aslında bu tür haberlerin neden yayıldığını da biliyorum. Ağaoğlu, gayrimenkulun lider markasıdır. Bizimle ilgili çıkarılan bu tür haberler ile sektöre zarar vermek isteniyor. Maslak 1453 projemizde satılacak konutumuz kalmadı. Çekmeköy projemizde ise tahminimiz üzerinde talep gördük. Projenin inşaatı devam ediyor. Dairelerin yarısından fazlası satıldı. Türkiye'nin en stratejik projelerinden olan Uluslararası İstanbul Finans Merkezi projesini biz üstlendik. Şimdi ise Bodrum'da 12 milyon metrekarelik alanda Avrupa'nın en büyük yaşam projesini hayata geçiriyoruz. Böylesine önemli işlere imza atan bir marka olarak yaratılmak istenen olumsuz algıyı doğal karşılıyorum."

Kriz söylentilerine bağışıklık kazandık

Ülke olarak son yıllarda birçok problemi halkımızın iradesi ve güçlü hükümetin kararlı tutumu ile aştıklarını dile getiren Ali Ağaoğlu, şöyle konuştu:

"Globalleşen dünyada gerek kamu gerekse özel sektör olarak bölgemiz başta olmak üzere dünyamızda yaşanan ticari ve siyasi gelişmeler ister istemez etki yapıyor. Dünyanın en büyük ekonomisi ve süper gücünün bile kemer sıktığı, AB ve Çin'e yaptırım uyguladığı bu dönemde, kamu ve özel sektör olarak dev projelere imza atıyoruz. İnanın son yıllarda ülkemize karşı oynanan oyunları dünyanın en gelişmiş ülkeleri bile bu şekilde aşamazdı. Gayrimenkulün potansiyelini düşündüğümüzde daha alınacak çok yol olduğunu görüyorum. Elbette her sektörde olduğu gibi çürük elmaların ayıklanacağı dönemler yaşayacağız ama bunu olumsuzluk olarak değil tam tersi işini doğru yapanların hizmet sunabileceği bir yarış olarak düşünmek gerekiyor."

Son günlerde artan faiz oranlarıyla ilgili de konuşan Ali Ağaoğlu, "Yatırımcı faiz ile kazanç sağladığını düşünüyor ama sermayesinin eridiğinin farkına varamıyor. Gayrimenkul ise her daim kazandıran, reel getirisi olan en değerli emtiaların başında geliyor. Akıllı yatırımcılar ise kira getirisi ile ciddi kazanımlar elde ediyor. İnsanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biri barınmadır. Bu sebepten dolayı gayrimenkul geçmişte olduğu gibi gelecekte de gelişmeye ve talep görmeye devam edecektir" dedi.