29 / 06 / 2022

Beşiktaşta hangi çeşmeler restore edildi

Beşiktaşta hangi çeşmeler restore edildi

Beşiktaş Belediyesi tarafından restore edilen 23 çeşme hizmete açıldı. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, KUDEB ve Plan Proje Birimi uzman mimarlarının çalışmaları sonucunda ilçedeki tarihi çeşmelerin yenilendiğini söyledi.

Beşiktaş'ta kira kavgası: 4 yaralı!

İstanbul Beşiktaş'ta iki grup arasında dükkan kirası nedeniyle çıkan silahlı kavgada 4 kişi yaralandı. 

İBB'den Beşiktaş'ta 175 milyon TL'ye satılık arsa!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Beşiktaş Dikilitaş'ta bulunan dev arsayı kapalı teklif usulüyle satıyor. Gayrimenkulün satış bedeli 175 milyon TL olarak belirlendi.

Beşiktaş'ta çökme yaşanan sokaktaki kumpir dükkanları boşaltıldı!

Beşiktaş'ta araç trafiğine kapalı sokakta yolun çökmesi nedeniyle, önlem amaçlı olarak 16 kumpir dükkanı tahliye edildi.

Beşiktaş'ta gayrimenkul krizi!

Beşiktaş'ta yönetimin Mayıs'a kadar 700 milyon TL ödeyecek olması sebebiyle gayrimenkul satışının gündeme geleceği öğrenildi. Fakat  bu işin gerçekleşmesi için kongrenin onayı şart.

TÜRSAB'ın Beşiktaş genel merkez binası 100 milyon TL'ye icradan satışta!

İstanbul 10. İcra Dairesi Müdürlüğü, TÜRSAB'ın Beşiktaş'ta yer alan genel merkez binasını 100 milyon TL'ye icradan satışa çıkardı...

Gökçe Akyıldız, Beşiktaş'ta çikolata dükkanı açtı!

Kırgın Çiçekler dizisinde canlandırdığı Songül karakteri ile ünlenen Gökçe Akyıldız, Beşiktaş'ta çikolata dükkanı açtı.

Beşiktaş'ta metruk binada çökme riskiyle karşı karşıya! 

Beşiktaş'ta bulunan metruk haldeki binanın çökme tehlikesi var.Metruk bina çevresinde güvenlik önlemleri alındı. 

TOKİ RTÜK Beşiktaş binası ihalesi bugün!

TOKİ, radyo ve televizyon yayınlarını düzenleme ve denetlemekten sorumlu RTÜK için Beşiktaş'ta yeni bina hayata geçirecek. RTÜK İstanbul temsilciliğinin faaliyet göstereceği yeni binanın ihalesi bugün yapılacak. 

Beşiktaş'a açık hava müzesi kurulacak!

Beşiktaş'ta Kabataş-Mecidiyeköy–Mahmutbey metro hattı kazılarında ortaya çıkan ve İstanbul’da ilk Türklerin izleri olarak yorumlanan kurgan tipi mezarlar için açık hava müzesi kurulacağı açıklandı. 

Beşiktaş'ta toprak kayması! Bir evde maddi hasar!

Beşiktaş'ın Akatlar Mahallesi'nde yoğun yağış sonrası toprak kaydı. Olay sonucu bir evde maddi hasar meydana geldi.

Rokka Gıda İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Beşiktaş Şubesi kuruldu!

Rokka Gıda İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Beşiktaş Şubesi bugün 50 bin TL sermaye bedeli ile Beşiktaş'ta kuruldu.

Erkan İnşaat Madencilik Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Beşiktaş Şubesi açıldı!

Erkan İnşaat Madencilik Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Beşiktaş Şubesi bugün Beşiktaş'ta 150 milyon  TL sermaye bedeli ile açıldı. 

Beşiktaş'ta 6.6 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul!

İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi, Arnavutköy Mahallesi ve Bebek Mahallesi'nde yer alan 2 adet gayrimenkul toplamda 6 milyon 660 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 

Beşiktaşta hangi çeşmeler restore edildi Haberi

Beşiktaşta hangi çeşmeler restore edildi

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Ortaköy'deki Büyük Mecidiye Camisi yanındaki restorasyonu tamamlanan Nevşehirli Damat İbrahim Paşa Çeşmesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, belediye bünyesinde kurulan Koruma Uygulama Denetleme Bürosu (KUDEB) ve Plan Proje Birimi uzman mimarlarının çalışmaları sonucunda ilçedeki tarihi çeşmelerin yenilendiğini söyledi.


Tarihi çeşmelerin önemine değinen Hazinedar, "Çok ciddi bir iş yapıldı. Bütün yasal ve teknik koşullar yerine getirildi. Çeşmelerimizi suyla kavuşturacağız. Çeşmeler bir simge. Beşiktaş'taki tarihi çeşmelerin onarımını yaptık. Tarihimizde her birinin ayrı bir yeri olan, hepsi ayrı bir şaheser olan bu kültür eserlerini suyla kavuşturmak istedik. Bu amaçla kentteki 23 çeşme temizlendi, restorasyonu yapıldı ve halkın hizmetine sunuldu." dedi.  


Hazinedar, Nevşehirli Damat İbrahim Paşa Çeşmesi'nin 1723'te yapıldığını belirterek, şöyle devam etti:


"Yenilenen çeşmeler arasında, 1682, 1861 gibi çok eski tarihlerde...