betonarme ev yapımı

betonarme ev yapımı

Aile Bakanlığı tarafından ihtiyacı olan ailelere betonarme ev parası veriliyor. 40 bin TL olan yardım için başvuru işlemleri Aile Bakanlığı birimlerinden yapılıyor. İşte tüm merak edilenler...

Tarlaya ev yapılır mı 2021?

İmar hukukuna göre ev, ancak imarlı olan arsalar üzerinde inşa edilebiliyor. Peki tarlaya ev yapılır mı 2021? İşte tüm merak edilenler...

Ev almak isteyenlere büyük müjde!

Evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım desteği, prefabrik ev yapım desteği ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan destekte 40 bin TL veriliyor

Şanlıurfalı hayırseverlerin katkısıyla İdlib'de 90 ev yapılacak!

Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından başlatılan kampanyada toplanan yardımlarla, Suriye'nin İdlib şehrinde ihtiyaç sahipleri için 90 ev yapılacak.

Konut sahibi olmak artık daha kolay!

Devlet, ihtiyaç sahibi ailelere bedava elektrik yardımında bulunduğu gibi dar gelirlilerin evini yapma, onarması ve eşya konusunda da destek sağlıyor. Buna göre, prefabrik ev yapımında 30 bin TL, betonarme ev yapımında ise 40 bin TL'lik destek veriliyor.

Devletten prefabrik ve betonarme ev yapımı hibe yardımı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahibi ailelerin ev yapım ve onarımına yönelik barınma yardımlarında üst sınırı bir süre önce 40 bin liraya yükselttiklerini açıkladı.

Kocaeli Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi vatandaşa prefabrik ev yardımı!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ve barınamayacak durumda olan vatandaşlara prefabrik ev yardımı yapıyor.

TOKİ satışları hangi illerde? TOKİ nerede ev yapıyor?

TOKİ dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapıyor. Peki TOKİ satışları hangi illerde? TOKİ nerede ev yapıyor? İşte tüm merak edilenler...

Tunceli Belediyesi'nden şehit ailesine ev yardımı!

Tunceli Belediyesi tarafından 1 Nisan'da Tunceli-Erzincan karayolunda güvenlik kulesi yolunun yapımında çalışırken, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen iş makinesi operatörü Mehmet Özdemir'in ailesine ev yardımı yapıldı.

Ev alım satım işlemleri nasıl yapılır?

Ev satın almaya karar veren kimseler bu işlemi tapu dairesinden gerçekleştiriyor. Peki, ev alım satım işlemleri nasıl yapılır?

Türk müteahhitler yurt dışında Türkler için ev yapıyor!

Son dönemlerde yurtdışından ev almak oldukça trend. Vize avantajlarının yanı sıra üst gelir grubu için yatırım alternatifi olarak da ilgi görüyor. Türk müteahhitler yurt dışında Türkler için ev yapıyor.

2016'da 22 bin ev barınma yardımı aldı!

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kaynakları ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, yoksul vatandaşlara 25 bin liraya kadar ev yapımına ve ev satın alımına yönelik barınma yardımında bulundu.

TOKİ hangi illerde emekliye ev yapıyor?

TOKİ emeklilere özel 321 adet konutu önümüzdeki günlerde satışa çıkaracak. Kurayla satışa çıkacak dairelerin fiyatları 90 bin TL'den başlıyor. Peki TOKİ hangi illerde emekliye ev yapıyor?

Müge Boz, Kaz Dağları'ndan ev aldı!

SİNEMA ve dizi oyuncusu Müge Boz, Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine bağlı Toluklar Köyü’nde ev satın aldı.Boz, kendisine ait ev yapımı çikolata markasının üretiminde kullanacağı ceviz ve bademleri de bu yöreden alacağını söyledi.

betonarme ev yapımı Haberi

betonarme ev yapımı

Sağlığı yerinde olmayan ve güç şekilde yaşanan vatandaşlara Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca barınma desteği sunuluyor. Takvim'de yer alan habere göre; ailelerin daha iyi ve sağlıklı olarak hayatlarına devam edebilmesi amacıyla sunulan barınma destekleri ise dört koldan veriliyor. 

AİLE BAKANLIĞI'NDAN 4 BARINMA YARDIMI

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nce verilen barınma yardımları ve ödenen rakamlar şöyle:
* Betonarme Ev Yapacaklar için 40.000 TL Aile Bakanlığı Barınma Yardımı

* Prefabrik için 30.000 TL Aile Bakanlığı Barınma Yardımı

* Ev Bakım Onarım Tadilatları için 20.000 TL Aile Bakanlığı Barınma Yardımı

* Ev Eşyası Alacaklar için 5.000 TL Aile Bakanlığı Barınma Yardımı

BAKANLIĞIN SİTESİNDE YER ALAN BAŞVURU ŞARTI AÇIKLAMASI

Barınma Yardımları vatandaşların ihtiyaç sahibi olma durumlarına göre ödeme yapılıyor. Gelir...