binaların dış cephelerinde yayılan yangınların mantolama sistemi

binaların dış cephelerinde yayılan yangınların mantolama sistemi

İZODER, binaların dış cephelerinde yayılan yangınların mantolama sistemi ile ilgisinin olmadığını 10 maddede açıkladı..

Binaların Yeşil Dönüşümünün Finansmanı Paneli 21 Mayıs'ta!

Binaların Yeşil Dönüşümünün Finansmanı Paneli 21 Mayıs 2021 tarihinde saat 14:30'da gerçekleştirilecek.

ÇEDBİK Binaların Yeşil Dönüşümünün Finansmanı paneli 21 Mayıs'ta!

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) hız kesmeden etkinliklerine devam ediyor. Binaların Yeşil Dönüşümünün Finansmanı paneli 21 Mayıs Cuma günü saat 14:30'da gerçekleştirilecek. 

Ruhsar Pekcan: Avrupa’daki binaların yeşil dönüşümünde Türk firmaları yer almalı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Avrupa Yeşil Mutabakatı'nın, AB'de ekonominin ve sanayinin hemen hemen her alanını etkileyecek değişikliklerin hayata geçirilmesini öngördüğünü söyledi ve "Avrupa’daki binaların yeşil dönüşümünde Türk firmaları yer almalı" dedi.

Tunç Soyer'den riskli binaların dönüşümü için olağanüstü toplantı çağrısı!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi 1 Mart Pazartesi günü Başkan Tunç Soyer’in çağrısı üzerine olağanüstü gündemle toplanacak. Toplantıda tek gündem olarak, riskli binaların dönüşümü konuşulacak.

Türkiye'de en az 7 milyon binanın dönüşmesi gerekiyor!

TBMM Depremlere Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu'nda ülke genelinde kentsel dönüşüme girmesi gereken binalar hakkında değerlendirmeler yapıldı. Buna göre tüm ülkede en az 7 milyon binanın dönüşmesi gerekiyor. 

İzmir’de yıkılan binaların ortak özelliği ortaya çıktı!

30 Ekim'de İzmir'de meydana gelen depremde yıkılan 17 binanın ortak özelliği açıklandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, yıkılan binaların zemin etüdünün olmadığını söyledi.

İZODER: Binaların sadece yüzde 1.5'inde zorunlu su yalıtımı uygulandı!

Binalarda su yalıtımının hayati önem taşıdığını belirten İZODER Başkanı Levent Gökçe, ülke genelindeki binaların sadece yüzde 1.5'inde zorunlu su yalıtımının uygulandığını dile getirdi. 

Bitlis'te binaların arasında kaybolan tarihi yapılar gün yüzüne çıkarılıyor!

Bitlis'te Osmanlı döneminden kalan ve zamanla yapılan binaların arasında kaybolan tarihi yapılar, gün yüzüne çıkıyor.

Bekir Pakdemirli'den kentsel dönüşüm açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamada, "Hasar görmüş binaların dönüşümü konusunda İzmir'e örnek olabilecek kentsel dönüşüm projesinin başlatılması konusunda 3 bin dönümlük araziyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığına tahsis ettik." dedi.

Isı, su, ses ve yangın yalıtımı tüm şehirlerimizde binaların tamamında uygulanmalı!

Yalıtım sektörünün çatı kuruluşu İZODER, ‘8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada, tüm kentlerde depreme karşı güvenli, enerji verimli ve konforlu binalara sahip olmak için ısı, su, ses ve yangın yalıtımının binaların tamamında uygulanması gerektiğine değindi.

Sıfır Enerjili Binalar’a dönüş başlıyor!

1 Ocak 2021’den itibaren yeni binalarda zorunlu hale getirilen ve birçok ülkenin de eylem planlarında yer alan ‘Sıfır Enerji Binalar’a dönüşüme dair yol haritası hazırlanıyor.

Koronavirüs ofis ve hastane binalarını dönüştürecek!

Koronavirüsle evden çalışmanın artması, ofislerde dönüşüm yaşanmasını kaçınılmaz hale getirdi. Peki Kovid-19 salgını sonrası uzaktan çalışma düzeni mi öne çıkacak?

Elazığ'da hasar alıp yıkılan binaların en yenisi 45 yıllık! 

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde yaşanan can ve mal kaybı, binaların dayanıklılığını ve deprem sigortası yaptırmanın gerekliliğini gündeme taşıdı...

binaların dış cephelerinde yayılan yangınların mantolama sistemi Haberi

binaların dış cephelerinde yayılan yangınların mantolama sistemi

İZODER, geçtiğimiz Haziran ayında Londra’da, kısa süre önce de Manisa’da bir apartmanda meydana gelen yangın sonrasında yaşanan tartışmalara yönelik bir açıklamada bulundu. 

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, “Bilinçsizce yapılan beyan ve yorumlar kamuoyunda yanlış algıya yol açıyor. Yangının binanın dış cephesinde yayılması ile mantolamanın bir ilgisi yok. Mantolama, Yangın Yönetmeliği’ne uygun, güvenli bir uygulamadır” dedi.

Pelesen, ısı yalıtımı ile ilgili bilinmesi gereken doğruları, 10 maddede açıkladı.

Yalıtım sektörünün çatı örgütü Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği-İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, “Son dönemde rezidans, hastane, konutlarda meydana gelen ve dış cephelerde yayıldığı görülen yangınların, ülkemizde ‘Mantolama’ olarak adlandırılan ‘ısı yalıtımı’ sistemleri ile bir ilgisi yok. Binaların dış cephelerinde çok hızlı yayıldığı ifade edilen söz konusu yangınları incelediğimizde, bu binalarda baca...