bitlis eğitim projeleri

bitlis eğitim projeleri

Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğü, 2015-2016 yılı yatırım programı kapsamında il ve ilçelerdeki okul inşaatların devam ettiğini bildirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, yatırım programı kapsamında 78 milyon lira harcandığını söyledi.

TOKİ 100 bin konut Bitlis kura çekilişi bugün!

TOKİ 100 bin konut 2020 projeleri kapsamında İstanbul Bitlis'te 323 konut hayata geçirilecek. Projedeki konutlar için kura çekilişi bugün yapılacak...

Yeni yatırımlar yeni şehir projeleri!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye genelinde başta konut projeleri olmak üzere sanayi, ticaret, sağlık, eğitim ve diğer altyapı yatırımlarının süreceğini belirtti ve yerel yönetimde şehircilik temelinde geliştirilen ilkeleri açıkladı.

Bitlis'te dönüşüm talebi!

Bitlis'te incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm projeleri, millet bahçeleri, parklar, altyapı ve üstyapı anlamında Bakanlığı ilgilendiren konularla ilgili istişare yaptıklarını söyledi.

Bitlis'te Bakanlıkça yapılmış olan ulaşım projeleri TBMM'de!

Bitlis'te Bakanlık tarafından yapılmış olan ulaşım, altyapı ve yatırım projeleri meclis gündemine taşındı. CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Adana'da 21 yeni okul inşa edilecek!

AB mali desteği ve Dünya Bankası aracılığıyla yürütülen Eğitim Altyapısının Güçlendirilmesi ile Kriz Zamanlarında Herkes için Eğitim projeleri kapsamında, Adana'da 21 okul inşa edilecek.

Muş'a Kültür ve Eğitim Merkezi müjdesi!

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, inşaatına yapımına başlanan  Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi projeleri ile ilgili açıklamalar yaptı.

Bitlis'e 100 milyonluk liralık eğitim yatırımı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz: "Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kendi yatırımlarıyla beraber Bitlis'e 2017 yılında 100 milyonluk eğitim yatırımı gerçekleştiriyoruz. Bu yatırımlarla Bitlis'te eğitim açısından önemli kazanımların elde edildiği bir yıl olacaktır" dedi.

Bitlis Güroymak, Atila Aydıner’in projeleri ile imar edilecek!

İçişleri Bakanlığı’nın Kanun Hükmünde Kararnamesi (KHK) kapsamında, Bitlis Güroymak Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Güroymak Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’e nezaket ziyaretinde bulunarak, Aydıner’den projeleri hakkında bilgi aldı.

TOKİ konut ve sosyal uygulama projeleri 8. paket danışmanlık işi ihalesi 2. oturumu bugün!

TOKİ uygulamaları kapsamında farklı yerlerde yapılacak olan konut, sosyal donatı ve eğitim yapıları yerleşim alanları ile kentsel tasarım uygulama projeleri 8. paket danışmanlık hizmet alımı işi ihalesi 2. oturumu bugün gerçekleşecek.

Bitlis Süphan Dağı Gençlik Merkezi kuruldu!

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde Adilcevaz Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği (ASYADER) bünyesinde Süphan Dağı Gençlik Merkezi kuruldu.

TOKİ konut ve sosyal uygulama projeleri 8. paket danışmanlık işi ihalesi bugün!

TOKİ uygulamaları kapsamında farklı yerlerde yapılacak olan konut, sosyal donatı ve eğitim yapıları yerleşim alanları ile kentsel tasarım uygulama projeleri 8. paket danışmanlık hizmet alımı işi ihalesi bugün gerçekleşecek.

Yeni konut projeleri okullara yakın arsalarda inşa ediliyor!

Geçmiş yıllarda okullar yerleşim yerlerine yakın yerlere inşa edilirken, eğitim merkezlerindeki yerleşke anlayışının yaygınlaşması, okulları şehir merkezlerinin dışına taşıdı. Bu durumda yeni konut projeleri okullara yakın arsalara inşa edilmeye başlandı.

TSMD Mimarlık Türkiye Projeleri paneli düzenlendi!

Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Projeleri panel serilerinin ilki Seranit Grup sponsorluğunda “Eğitim Yapıları” temasıyla 17 Eylül 2015 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapıldı.

bitlis eğitim projeleri

bitlis eğitim projeleri bitlis eğitim projeleri

Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğü, 2015-2016 yılı yatırım programı kapsamında il ve ilçelerdeki okul inşaatların devam ettiğini bildirdi.


AA muhabirine konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, yatırım programı kapsamında 78 milyon lira harcanarak il ve ilçelerde 24 noktaya 116 derslikli okul, 7 adet  spor salonu ve 14 daireli lojman yaptıklarını ifade etti.


Yapılan okulların bir kısmının bitme aşamasına geldiğini, diğer bir kısmının ise ihale aşamasında olduğunu hatırlatan Korkmaz, şöyle konuştu:"Hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. 8 ayrı noktada 104 dersliğimiz, bin 920 yatak kapasiteli pansiyonumuz ve bir spor salonu inşaatları devam etmektedir. İl ve ilçelerde yapılan okul ve pansiyonların bir çoğu 2015-2016 eğitim öğretime yetişecek. 2002 yılında bin 822 dersliğimiz vardı. Şuan itibariyle 3 bin 833 dersliğimiz var. Son 10...