BM Çölleşmeyle Mücadele Konferansı

BM Çölleşmeyle Mücadele Konferansı

Anadolu Ajansı'nın "Global İletişim Ortağı" olduğu BM Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi 12. Taraflar Konferansı'nda 195 ülke çölleşme ile mücadele için Ankara'da buluşacak.

BM Çölleşmeyle Mücadele Konferansı Ekim'de!

Ekim ayında Ankara'da düzenlenecek, "BM Çölleşmeyle Mücadele Konferansı" kapsamında yurt dışından devlet başkanları ve bakanlarla binlerce delege başkent Ankara'ya gelecek.

BM: Küresel ekonomi koronavirüs nedeniyle yüzde 1 daralabilir!

Birleşmiş Milletler (BM), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeni ile küresel ekonominin yüzde 1 daralabileceğini aktardı.

Türkiye'nin Gazze'de yaptırdığı hastane koronavirüsle mücadele için hizmete başladı!

TİKA, Gazze'deki en büyük Türk hastanesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Kovid-19'la mücadele amacıyla Filistin makamlarına devretti

Bogota'da Covid-19 ile mücadele kapsamında sahra hastaneleri kuruldu!

Kolombiya'nın başkenti Bogota'da Covid-19 ile mücadele kapsamında sahra hastaneleri kuruldu.

Kötü komşuyla mücadele yolları!

Gürültü yapan, rahatsız eden komşunuzun bu hareketleri Kat Mülkiyetleri Kanunu’ndaki sınırları aşıyorsa ve ‘çekilmez bir hal’ aldıysa katlanmak zorunda değilsiniz. İşte kötü komşuyla mücadele yolları...

Karadeniz'de kaçak yapılarla mücadele TBMM'de!

Karadeniz Bölgesi'nde mera ve yayla alanlarında kaçak yapılarla mücadele meclis gündemine taşındı. CHP'li Bekaroğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kentsel dönüşüm deprem riski ile mücadele edebilmek için fırsat!

Türkıye Müteahhitler Birliği'nin İnşaat Sektörü Analizi'nin Ekim 2019 sayısında, "Türkiye'nin gündemine giren kentsel dönüşüm süreci deprem riski ile mücadele edebilmek ve çevreye duyarlı sürdürülebilir şehirler yaratabilmek için fırsat olarak değerlendirilmelidir." ifadeleri yer aldı.

Kaçak yapılarla mücadele hızlandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca başlatılan kaçak yapılarla mücadele hızlandı. Muğla’da tespit edilen 3 bin 200 kaçak yapı yıkılacak. Bakanlık belediyelere ‘yıkın yoksa biz yıkarız’ uyarısında bulundu.

Sefer Durak: Korsan emlakçılarla mücadele şart!

Son dönemde kayıt dışı çalışan emlakçı sayısının hızla arttığını söyleyen Tuse Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Durak, ''Korsan emlakçılarla mücadele şart'' diye konuştu.

BM Kuyumculuk İnşaat Petrol Ürünleri İthalat ve İhracat Limited Şirketi kuruldu!

BM Kuyumculuk İnşaat Petrol Ürünleri İthalat ve İhracat Limited Şirketi Ataköy'de 300 bin TL sermaye bedeli ile Bahjad Ahmed M. Mohammed ve Mehyar Malik Mozafar ortaklığında kuruldu.

Bodrum'da kaçak yapılaşmaya karşı mücadele!

Muğla'nın Bodrum ilçesinin CHP'li yeni Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilk belediye meclis toplantısında kaçak yapılaşmaya karşı mücadele başlattıkları bunun için 1 Nisan'ın milat tarih olduğunu söyledi.

Ataşehir’de ranta karşı mücadele!

CHP’li Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, Anadolu Yakasının yeni merkezi olmaya aday Ataşehir’de en büyük yatırımların yine ilçenin gelişimi yönünde olacağını söyledi. İlgezdi, imar konusuyla ilgili “Ataşehir için mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğim” dedi.

Enflasyonla Topyekün Mücadele bu yıl da devam edecek!

2018’de başlatılan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na markalar bu yıl da devam edecek. İndirimler yüzde 10’dan başlayacak.

İncek'e 22.8 milyon TL'ye BM kampüsü inşa edilecek!

Ankara'nın İncek ilçesinde Birleşmiş Milletler (BM) kampüsü oluşturuluyor. 14 bin 500 metrekarelik arazi üzerinde kurulması planlanan kampüsün 22 milyon 85 bin TL'ye mal olması planlanıyor.

BM Çölleşmeyle Mücadele Konferansı

BM Çölleşmeyle Mücadele Konferansı BM Çölleşmeyle Mücadele Konferansı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Ülkemiz, tarihinde ilk kez bir BM Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi'nin Taraflar Konferansı'na ev sahipliği yapacak. Sözleşmeye taraf 195 ülkeden katılımcılarla, çölleşme, arazi tahribatı ve kuraklık sorunlarına çözüm aranacak" dedi.


Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, dünyanın geleceğini tehdit eden ve insanları açlıkla, felaketlerle karşı karşıya bırakacak çölleşme tehlikesine karşı el ele veren 195 ülkenin, bu sürece "dur" demek için Birleşmiş Milletler (BM) Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi (UNCCD) 12. Taraflar Konferansı'nda (COP 12) bir araya geleceğini belirtti.


Devlet başkanlarının, bakanların, parlamenterlerin, iş adamlarının, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin ve delegasyonların katılımıyla konferansın 12 Ekim Pazartesi günü başlayacağını anımsatan Eroğlu, şunları kaydetti:


"Ülkemiz, tarihinde ilk kez bir BM Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi'nin Taraflar Konferansı'na ev sahipliği yapacak. UNCCD COP 12'de,...