bodrumda kaçak yapılaşma

bodrumda kaçak yapılaşma

Başbakan Erdoğan, geçen yıl bayram tatilini geçirdiği Muğla’da incelemelerde bulunmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na “Talana engel olun” talimatı vermişti. Bodrum-Torba sahil şeridinde 3 bin 946 yapı hakkında yıkım kararı çıktı...

Bodrum'da 380 kaçak yapı yıkıldı! 1600 yapı hukuki süreçte!

Bodrum’da doğanın korunması, vahşi yapılaşmanın önüne geçilmesi ve imara aykırı yapılaşma ile mücadele için başlatılan “Kaçak Yapılaşma ile Mücadele Seferberliği” hız kesmiyor. Bölgede, 2019 Nisan ayından bu yana 380 yapının yıkımı yapıldı. 

İstanbul'da imar kirliliği ve kaçak yapılaşma engellenmeli!

İstanbul'un birçok yerinde ciddi bir imar kirliliği ve kaçak yapılaşma bulunuyor. Peki İstanbul'da kentsel dönüşüm nasıl yapılacak? İmar kirliliği nasıl engellenecek?

Yaylalarda kaçak yapılaşma durduruldu!

Doğu Karadeniz'de, imar kirliliği ve kaçak yapılaşmanın önüne geçirilmesi için denetimler tüm hızıyla devam ediyor.

Eyüp Muhcu: Kaçak yapılaşma yerleşim yerlerini savunmasız bıraktı!

TMMOB Genel Başkanı Eyüp Muhcu, Giresun'da yaşanan sel felaketinin nedenini kaçak yapılaşma olarak açıkladı...

Çiftçi Towers’ta sular durulmuyor!

Kaçak yapılaşma sebebiyle mühürlenen, daha sonra imar barışı düzenlemesiyle yasal hale getirilen Çiftçi Towers’ta sular durulmuyor. Ev sahiplerine mektup yazan proje ortakları teslimdeki gecikme sebebiyle birbirini suçladı.

Murat Hazinedar'ın villasında kaçak yapılaşma iddiası!

Beşiktaş Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan lüks hayata anında geçiş yapıyor. Rıza Akpolat’ın mütevazı bir evden aylık 60 bin liralık villaya geçişi önceki başkan Murat Hazinedar’ı hatırlattı.

Muğla Molla İbrahim Koyu’ndaki kaçak yapılaşma pes dedirtti!

Muğla Milas'ta bulunan Mazı Köyü’nün eşsiz koyu Molla İbrahim Koyu’nda beton yapılaşma bu kadarına pes dedirtti.

Olimpos imar planlarına tepki: Kaçak yapılaşma yasallaşacak!

Antalya'nın Kumluca ilçesindeki köklü tarihe ve eşsiz doğaya sahip Olimpos için hazırlanan imar planlarıyla ilgili konuşan Antalya Kent İzleme Platformu, "Bu uygulama kaçak yapılaşmaları yasallaştırmaktan ibaret bir düzenlemedir" dedi

Fatih Portakal’ın çiftliğinde kaçak yapıya rastlanmadı!

Gazeteci Fatih Portakal'ın eşi Armağan Portakal'ın İzmir Seferihisar'daki çiftliğinde kaçak yapılaşma olduğu yönündeki iddiası üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan incelemede kaçak yapıya rastlanmadı.

Muğla'da kaçak yapılaşmayla mücadelede drone ile denetim yapılıyor!

Muğla Bodrum'da başlatılan "Kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği" çalışmaları kapsamında drone ile denetimler yapılıyor.

Anamur Dragon Çayı'nda kaçak yapılaşma arttı!

Mersin'in Anamur Dragon Çayı üzerinde bulunan Alaköprü Barajı, Hidroelektrik Santrali, kirlilik ve civarında yer alan gecekondu baraka yapılaşmalar nedeniyle yok oldu.

Bodrum’da belalı kaçak yapılaşma sorunu!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’daki belalı kaçak yapılaşma sorununu anlattı. Aras, kaçak yapılaşmayla mücadele içinde olduklarını açıkladı.

Bursa'da kaçak yapıya havadan takip!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kaçak yapılaşma ile mücadelede kararlılıkla çalışacaklarını söyledi.

bodrumda kaçak yapılaşma

bodrumda kaçak yapılaşma bodrumda kaçak yapılaşma

Kaçak yapılara yargı kalkanı… Bodrum-Torba sahil şeridinde 4 bine yakın bina için yıkım kararı çıktı. İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurarak süreci tıkadı.


Ege’deki kaçak ve çarpık yapılaşmayı bitirme operasyonuna vatandaş-belediye-mahkeme işbirliğiyle engel… Başbakan  Erdoğan, geçen yıl bayram tatilini geçirdiği Muğla’da incelemelerde bulunmuş,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na “Talana engel olun” talimatı vermişti. Oluşturulan özel ekip, üç ay boyunca tüm sahil şeridini gezerek kaçak yapıları tek tek belirledi. 3 bin 946 yapı hakkında yıkım kararı çıkarttı. 


'BÜTÇEMİZ YOK' BAHANESİ 


Bakanlık, bina sahiplerine üç ay süre; belediyelere de “Yıkım işlerinden sorumlusunuz” talimatı verdi. Belediyeler, “Bütçemiz yok” bahanesiyle kılını kıpırdatmadı. 


ÇEVRECİLER TEPKİ GÖSTERDİ  


Geri adım atmayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, belediyeler için ‘yıkım bütçesi’ hazırladı, “Bu parayı başka hiçbir projede kullanamazsınız” dedi. Bina sahipleri sürenin dolmasına kısa bir...