02 / 07 / 2022

Burak Çelet

Burak Çelet

Dolar ve euroyla kira ödeyen perakendeci kur sabitlemesi yapmayan yabancı AVM'leri topa tuttu. Patronlar "Gelişme olmaması durumunda dükkânı kapatırız" diyor. AVM yönetimleri arasındaki kur tartışması ilk kez yerli-yabancı boyutuna taşındı.

Mahfi Eğilmez, Burak Arzova, Mustafa Sönmez... İşte ekonomistlerin yeni paketle ilgili yorumları

Ekonomistler Mahfi Eğilmez, Mustafa Sönmez ve Burak Arzova, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın açıkladığı yeni ekonomi paketini değerlendirdi.

Burak Group Turizm Emlak Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Burak Group Turizm Emlak Dış Ticaret Limited Şirketi Avcılar'da Buraq Nawfal M. Abu Rema tarafından kuruldu.

Burak Elmas'tan Kemerburgaz projesi açıklaması!

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas yaptığı açıklamada Kemerburgaz projesi hakkında bilgi verdi. İşte Burak Elmas'ın o açıklamaları...

Burak Elmas Beykoz Konakları'ndaki villasını sattı!

Galatasaray'ın 38. başkanı Burak Elmas Beykoz'da bulunan villasını 3 milyon dolara sattı.

Galatasaray’ın Riva projesinde fikir ayrılığı: Burak Elmas yeni yol haritasını çizecek!

Galatasaray'ın Riva projesinde fikir anlaşmazlıkları yaşanmaya başladı. Başkan Burak Elmas, 500 milyon Türk Lirası alıp süreci tamamlamayı hedeflerken bazı üyeler ise gelirin 1.5 milyar Türk Lirası olabileceğini ön görüyor.

Burak D İnşaat Oto Alım Satım Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Burak D İnşaat Oto Alım Satım Ve Dış Ticaret Limited Şirketi Sancaktepe’de 500 bin TL sermaye bedeli ile Murat Burak, Necati  Burak tarafından kuruldu.

Burak Demiralp, Emlak Konut GYO Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi oldu!

Burak Demiralp, Emlak Konut GYO Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaya başladı.

Al Burak Gayrimenkul Yatırım Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Al Burak Gayrimenkul Yatırım Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Beylikdüzü’nde 200 bin TL sermaye bedeli ile Abdelhafıd Akdı ve Ammar Saıd Darouıch  tarafından kuruldu.

Burak Elmas'tan Florya arazisi açıklaması!

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından Dursun Özbek, Florya araziyle ilgili "Yaptığınız operasyonun Galatasaray'a neye mal olduğunu başkan gelsin açıklasın" dedi. Özbek'e yanıt veren başkan Burak Elmas ise, Florya arazisindeki son durumu anlattı.

Fahriye Evcen-Burak Özçivit Bodrum'dan villa aldı!

Bodrum Gümüşlük'te çıkan yangınlar nedeniyle çok etkilenen Fahriye Evcen'e kayıtsız kalamayan Burak Özçivit eşi için Bodrum Gündoğan'da yeni villa aldı. Özçivit villa için 15 milyon TL ödedi.

Fahriye Evcen-Burak Özçivit Bodrum'da arazi arıyor!

Bir süredir Bodrum'da bulunan Fahriye Evcen ve Burak Özçivit'in villa inşaatı için arazi baktığı iddia edildi.

Burak Yılmaz Bodrum'dan ev aldı!

Başarılı futbolcu Burak Yılmaz Bodrum'da gayrimenkul yatırımlarını hızlandırdı. A Milli Futbol Takımı yıldızı Yılmaz son olarak Bodrum'dan ev aldı.

Burak Özçivit yeni villası için 25 milyon TL'yi gözden çıkardı!

Kuruluş Osman dizisinde başrol oyuncusu olan, ayrıca reklam filmlerinde de sık sık boy gösteren Burak Özçivit, gayrimenkule olan yatırımlarına tam gaz devam ediyor. Ünlü oyuncu, Bodrum Turgutreis’te villa arayışına girdi. 

Burak Çelet Haberi

Burak Çelet

Perakendecilerle alışveriş merkezi (AVM) yönetimleri arasındaki kur tartışması ilk kez yerli-yabancı boyutuna taşındı. Dövizle kira ödeyen perakendeciler, kurdaki artışın etkisiyle euro ve doları sabitlemeyen bazı yabancı sermayeli alışveriş merkezlerini (AVM) topa tuttu. Roman Giyim'in sahibi Turgut Toplusoy, yerli sermaye sahibi birçok AVM'nin kuru sabitlediğini, ancak bünyesinde onlarca AVM'nin yönetimini yapan Ece Türkiye ve Multi Development'ın indirim yapmakta direndiğini söyledi. 


GEREKİRSE DÜKKâNI KAPATIRIZ 

Toplusoy, hazır giyimde üretim maliyetlerinin de arttığını belirterek, kira artışlarının kendilerini zorladığını ifade etti. "Kuru sabitlemezler, indirim yapmazlarsa herkes 'Allahaısmarladık' der, dükkânı kapatırız" diyen Toplusoy, şöyle konuştu: "Nakit akışını sağlamak için indirim yapıyoruz. Geçen yıl 46 mağazamız vardı. Bu yıl 39'a düşürdük. Kuru sabitlemeyen AVM'de mağaza kapatır, daha uygun yerlerde açarız." 


SORUN FON ŞİRKETLERİNDE 

Orka Group Genel Koordinatörü Osman Arar ise...