büyük istanbul depremi nereleri etkileyecek 2020

büyük istanbul depremi nereleri etkileyecek 2020

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, İBB Şubat ayı meclis toplantısında Avcılardaki binaların depreme karşı güçlendirilebilmesi için imar planı değişikliği talep etmişti, ancak konu gündeme gelmedi...

Depremden en çok bu ilçeler etkilenecek!

Jeofizik yüksek mühendisi Prof. Övgün Ahmet Ercan, İstanbul'da kilometrekareye 2 bin 576 kişi düştüğünü belirterek, "Birim alana düşen kişi yoğunluğu yüksek olması, yapıların yüzde 70’nin dayanıksız olması, ölüm ile yaralıların artmasına, kurtarmacılığın başarısızlığına neden olacaktır" dedi...

AKUT'un gündemi büyük Marmara depremi!

25. Yıl Kutlamaları adı altında basın toplantısı gerçekleştiren AKUT, beklenen “Büyük Marmara Depremi”ni gündeme taşıdı. 

Büyük İstanbul depremi beklenenin üstünde hasara neden olacak!

Beklenen İstanbul depremine ilişkin kısa süre önce yapılan resmi açıklamalar, Türkiye’nin en büyük şehrinde yaşayan milyonlarca insanın tedbir alınmaması sebebiyle yaklaşan bir felaketle karşı karşıya olduğuna dikkat çekiyor. 

Büyük İstanbul Otogarı’nda kiralar 5 bin ile 15 bin TL arasında!

Büyük İstanbul Otogarı’nı 9 Eylül 2019’da İBB devraldı. Büyük İstanbul Otogarı İşletme Müdürü Fahrettin Beşli, otogardaki kiralara ilişkin konuştu.

Büyük İstanbul depremi için dikkat çeken açıklama!

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, bölgedeki tektonik hareketliliklere ve İstanbul depremine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı. Övgün Ahmet Ercan, İstanbul depremi için tarih verdi.

İstanbul'un en büyük sorunu: Depreme hazırlık!

İzmir depreminin ardından beklenen büyük İstanbul depremi yeniden gündeme geldii. İstanbul depremi denince akıllara Kanal İstanbul projesi geliyor. Uğur Dündar, "Türkiye'nin bir numaralı devlet+yerel yönetim projesi, Kanal İstanbul değil, depreme hazırlık olmalıdır" diyor. 

Büyük İstanbul depremi senaryosu: 48 bin ağır hasarlı bina!

İzmir’i yıkan deprem dikkatleri tekrar büyük deprem riski bulunan İstanbul’a çekti. İBB’nin yaptığı son çalışmalara göre İstanbul’da olası bir depremde 100 binlerce bina orta ve üstü hasar görecek. 48 bin bina ise ağır hasar görecek. 

Büyük İstanbul depremi: Hangi uzman ne diyor?

Yıllardır tartışılan büyük İstanbul depremi, son zamanların da en çok konuşulan konusu arasında yer alıyor. Peki uzmanlar büyük İstanbul depremi için ne diyor?

Büyük İstanbul depreminde 48 bin bina ağır hasar görecek!

İstanbul Deprem Çalıştayı Aralık 2019 raporu yayınlandı. Çalıştaydaki açıklamaların paylaşıldığı raporda, olası büyük İstanbul depreminde İstanbul'un tahmini olarak karşılacağı hasarlara da yer verildi...

Büyük İstanbul depremi senaryosu: 47 bin bina yıkılacak!

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, büyük İstanbul depremi hakkında açıklamalarda bulundu. Kadıoğlu, "Yeni senaryoya göre 47 bin bina yıkılması öngörülüyor. Afet olmadan önce 47 bin bina yıkılıp yeniden yapılmalı" dedi...

İstanbul depremi için 'Büyük İstanbul Planı' hazırlıyoruz!

Depreme karşı hazırlıklara başladıklarını söyleyen İçişleri Bakanı Soylu, "Olası büyük İstanbul depremi için büyük İstanbul planı hazırlıyoruz." dedi.

Büyük İstanbul Tüneli ihalesi 2020'de yapılacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Yap-işlet-devret modeli ile gerçekleştireceğimiz Büyük İstanbul Tüneli Projesi ihalesini bu yıl yapmayı planlıyoruz." dedi...

İstanbul büyük depreme hazır mı? 

TMMOB İMO İstanbul Şubesi Başkanı, TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Sekreteri ve Prof. Dr. Bekir Sami Kocazeybek büyük İstanbul depremi hakkında konuştu. Peki bir deprem şehri olan İstanbul, beklenen bu büyük depreme ne kadar hazır?  

Büyük İstanbul Tüneli’nin etüt çalışmaları tamamlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya’dan sonra boğazın altından geçip ’Büyük İstanbul Tüneli’nin etüt çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

büyük istanbul depremi nereleri etkileyecek 2020 Haberi

büyük istanbul depremi nereleri etkileyecek 2020

1999'daki 17 Ağustos depreminde onlarca bina yıkılan İstanbul Avcılar'da yaşayan vatandaşlar korku içinde yaşamlarını sürdürüyor. 21 yılda ilçede  yenilenmeyi bekleyen ve riskli evlerde oturan yüzlerce aile bulunuyor. Uzmanların 5 ile 10 yıl içinde olmasını bekledikleri büyük depremden en çok etkilenmesi öngörülen ilçelerden biri olarak Avcılar belirtiliyor.

Sözcü Gazetesi'nden Hande Zeyrek 'in haberine göre, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şubat ayı meclis toplantısında ilçedeki binaların depreme karşı güçlendirilebilmesi için imar planı değişikliği talep etti. Ancak, çoğunluğu AKP'nin oluşturduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konu gündeme gelmedi. Buna hem ilçe halkı hem de Belediye Başkanı Turan Hançerli tepki gösterdi. Avcılar'da imar yetkisi yerel belediyeye verilmediği için deprem riski altındaki yüzlerce binada yenileme yapılmıyor.

EVLER NEDEN YENİLENEMİYOR? 

Avcılar'da 1999 depremi sonrası değişen...