Büyükada heliport

Büyükada heliport

Son dönemlerde fayton tartışmalarıyla sık sık gündeme gelen İstanbul Büyükada'ya helikopter iniş alanı inşa edilecek.

Nidapark Küçükyalı Büyükada nerede?

Nidapark Küçükyalı Büyükada nerede sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. İşte Nidapark Küçükyalı Büyükada nerede sorusunun yanıtı ve proje detayları...

Nidapark Küçükyalı Büyükada fiyat!

Nidapark Küçükyalı Büyükada fiyat bilgisi haberimizde yer alıyor. İşte Nidapark Küçükyalı Büyükada fiyat bilgisi ve proje detayları...

Nidapark Küçükyalı Büyükada satışta!

Nidapark Küçükyalı'nın yeni etabı Büyükada satışa çıktı. Projede yüzde 10 indirim imkanı sağlanıyor.

Büyükada'ya heliport geliyor!

Son dönemlerde fayton tartışmalarıyla sık sık gündeme gelen İstanbul Büyükada'ya helikopter iniş alanı inşa edilecek.

Büyükada Helikopter İniş Alanı 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli imar planı askıya çıktı!

İstanbul İli, Adalar İlçesi, Büyükada Helikopter İniş Alanı (Heliport), Teknik Altyapı Alanı ve İskele Amaçlı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı askıya çıktı.

Sinan Çetin’in Büyükada’daki villasında yıkım kararı!

Büyükada Meşrutiyet Mahallesi’nde bin 278 metrekarelik denize sıfır parsel üzerinde yer alan bitişik nizam iki tripleks villadan birinin sahibi olan yönetmen Sinan Çetin’in rıhtıma yaptırdığı setin usulsüz olduğu öğrenildi ve set için yıkım kararı alındı...

Sinan Çetin salgını fırsata çevirdi, Büyükada'ya duvar ördü!

Büyükada’da bulunan villasında usulsüz şekilde tadilat yaptırdığı iddia edilen Sinan Çetin, şimdi de evinin bitişiğinde bulunan yolu duvar ördürüp kapattığı öne sürüldü.

Büyükada Rum Yetimhanesi yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya!

1964 yılında kapısı kilitlenen Büyükada Rum Yetimhanesi'nde özellikle kış aylarında olumsuz hava koşullarının da etkisiyle tahribat artıyor. Çatısında çökmelerin olduğu tarihi yapı, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.

Ediz Hun'un Büyükada'daki evi müze olacak!

Usta oyuncu Ediz Hun, Büyükada’daki evinin gelecekte müzeye dönüştürülmesi için gereken yasal prosedürleri tamamladı... 

Hacı Zeynelabidin Tagiyev’in Büyükada’daki yalısı satışa çıktı!

Azerbaycanlı hayırsever işadamı Hacı Zeynelabidin Tagiyev’in Büyükada’da bulunan yalısı satılıyor. 300 yıllık tarihe sahip yalı için 17 milyon lira değer biçildi.

Hacı Zeynelabidin Tagiyev’in Büyükada’daki yalısı satışa çıktı! 

Azerbaycanlı hayırsever işadamı Hacı Zeynelabidin Tagiyev’in Büyükada’da yer alan yalısı satışa çıkarıldı. 17 milyon TL değer biçilen 300 senelik tarihi yapının pek çok alıcısının olduğu açıklandı.

Büyükada'daki Hacopulos Köşkü restore edilecek!

Büyükada'daki  en büyük köşklerinden olan, 150 yıllık Hacopulos Köşkü restore edilecek. Tarihi köşkün restorasyonu 18 Kasım 2021’e kadar bitirilmiş olacak. Köşk kaymakamlık binası olarak da kullanılıyor.

Büyükada Rum Yetimhanesi'nin çökme tehlikesi var!

Europa Nostra ve Avrupa Yatırım Bankası Büyükada Rum Yetimhanesi ile ilgili kapsamlı bir rapor yayımlandı. 

Büyükada heliport

Büyükada heliport Büyükada heliport

İstanbul Büyükada'ya helikopter iniş alanı inşa edilecek. Planlama alanı Adalar ilçesi kapsamında yer alan Büyükada – Nizam Mahallesi’nde yer alıyor.

Söz konusu planlama alanını oluşturan Helikopter İniş Alanı (Heliport), Teknik Altyapı Alanı ve İskele; Büyükada-Nizam Mahallesi’nin kuzeyinde, Adalar-Meşrutiyet, 29 pafta, 127 ada, 1 parselin kuzey cephesinde, kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında kalan alandan oluşuyor.

Söz konusu planlama alanını oluşturan Helikopter İniş Alanı (Heliport), Teknik Altyapı Alanı ve İskele; Büyükada- Nizam Mahallesi’nin kuzeyinde, Adalar-Meşrutiyet, 29 pafta, 127 ada, 1 parselin kuzey cephesinde, kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında kalan alandan meydana geliyor.

Helikopter pisti, kıyı alanının yetersizliği sebebiyle denizin üstüne yapılırken, Heliport'a deniz ulaşımını sağlayacak tekne indirme/bindirme iskelesi de inşa edilecek.

2 bin 331 metrekarelik alana yayılacak alanın yüzde 28'i helikopter iniş alanı (Heliport), yüzde 65'i...