Büyükçekmece TÜYAP teleferik hattı

Büyükçekmece TÜYAP teleferik hattı

Yıllardır İstanbul’un gündeminde olan eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın teleferik projelerinden biri hayata geçiriliyor. Büyükçekmece Sahili ile TÜYAP arasında yapılacak teleferik hattı projesinin ihalesi yapıldı. 

Büyükçekmece Sahili-TÜYAP teleferik hattı için düğmeye basıldı!

Yıllardır İstanbul’un gündeminde olan eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın teleferik projelerinden biri hayata geçiriliyor. Büyükçekmece Sahili ile TÜYAP arasında yapılacak teleferik hattı projesinin ihalesi yapıldı. 

Büyükçekmece'den TÜYAP'a teleferik!

AK Parti İlçe Başkanlığı'nın davetlisi olarak Büyükçekmece'ye gelen Kadir Topbaş, Büyükçekmece sahilinden TÜYAP'a bir teleferik çalışması yaptıklarını açıkladı.

Büyükçekmece TÜYAP Aktarma Alanı imar planı askıda!

İstanbul Büyükçekmece ilçesi TÜYAP Aktarma Alanı imar planı bugün askıya çıkarıldı...

Büyükçekmece'de 28.7 milyon TL'ye satılık arsa!

T.C. Büyükçekmece 2. (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu, Büyükçekmece Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. TÜYAP Kongre Merkezi karşısındaki, 5.752 metrekare yüzölçümlü arsanın satış bedeli 28 milyon 762 bin 950 TL olarak belirlendi.

Büyükçekmece Belediye Meclisi'nin 2. oturumu gerçekleşti!

Büyükçekmece Belediye Meclisi'nin Eylül ayı ikinci oturumu TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Belediye Başkan Vekili Coşkun Tanış başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında gündemdeki 3 madde görüşülerek karara bağlandı.

Tekirdağ Büyükşehir EMITT 2016'da yerini aldı!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan ve İstanbul Büyükçekmece Tüyap Fuar Merkezinde gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT'teki yerini aldı.

Büyükçekmece Toskana Orizzonte ulaşım!

Büyükçekmece Toskana Orizzonte ulaşım bilgilerine göre proje, Tüyap metrobüs durağına 6.8 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Toplam 187 villa ve 16 mağazanın yer aldığı proje 450 bin metrekare inşaat alanından oluşuyor.

Büyükçekmece Toskana Orizzonte fiyatları!

Büyükçekmece Toskana Orizzonte fiyatları 625 bin dolardan başlangıç gösteriyor. İlk etap konut teslimlerinin bu yıl eylül ayında yapılması planlanan proje Tüyap metrobüs durağına 6.8 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Büyükçekmece Manesol Tüyap Otel Nisan sonunda açılıyor!

Area İnşaat'ın Büyükçekmece Çakmaklı Mahallesi'nde hayata geçirdiği Manesol Tüyap Otel projesi, önümüzdeki Nisan ayının sonunda açılacak. Proje 170 oda ve 340 yatak kapasiteli olarak planlandı...

Bakırköy Beylikdüzü metro hattında son durum ne?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş İstanbul Metrosu’na Bakırköy - Avcılar - Esenyurt - Beylikdüzü - Büyükçekmece (TÜYAP) Metro Hattı'nın ekleneceğini bildirmişti. Peki Bakırköy Beylikdüzü metro hattında son durum ne?

Büyükçekmece Dizdariye Kapalı Salı Pazarı güzergahı değişecek mi?

Büyükçekmece Belediyesi'nin Şubat ayı birinci oturumu TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleşti. Toplantıda gündem ait 6 madde ve ek 1 madde görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.

Büyükçekmece'ye termal otel inşa edilecek!

TÜBİTAK'ın yaklaşık 7 yıl süren araştırmaları sonucunda Büyükçekmece TÜYAP Fuar Merkezi'nden Çakmaklı'ya uzanan arazilerde termal su bulunduğunu söyleyen Başkan Akgün, tesis için planlama çalışmalarının yapıldığını anlattı.

Hasan Akgün: Mimaroba'yı teleferikle TÜYAP Fuar Merkezi'ne bağlayacağız!

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Akgün, "Kentimizi eğitim üssü ve turizm cenneti olacak şekilde planlıyoruz. Mimaroba'yı teleferikle TÜYAP Fuar Merkezi'ne bağlayacak projelerimizi hazırladık " dedi.

Büyükçekmece TÜYAP teleferik hattı

Büyükçekmece TÜYAP teleferik hattı Büyükçekmece TÜYAP teleferik hattı

İstanbul'un trafiğine çözüm bulmak adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen 10 teleferik projesinden biri olan Büyükçekmece Sahili-TÜYAP teleferik hattı için düğmeye basıldı. 

Sözcü Gazetesi'nden Özlem Güvemli'nin haberine göre, Metro İstanbul A.Ş tarafından 6 Mart 2018'de “Hizmet Alımı” ihalesi gerçekleştirildi. Tahmini bedeli 112 bin 500 lira olan ihaleye 3 teklif geldi. İhaleyi 80 bin lira teklif sunan Ankaralı firma Ser-Se Teleferik Lokantacılık Gıda İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazandı.

Firma ile 12 Mart 2018'de imzalar atıldı.  Ser-Se Teleferik İstanbul'da daha önce Pierre Loti, Rumelihisarı, Boğaziçi ve Çamlıca teleferik projelerini çizmişti.

8 DAKİKAYA İNECEK
Büyükçekmece Sahil- TÜYAP teleferik hattı 2,5 kilometre 2 istasyondan oluşacak. Hat tamamlandığında Büyükçekmece ile Tüyap arası 8 dakikaya düşürülecek. İBB'ye ait teleferik projelerinden biri olan Büyükçekmece Sahili-TÜYAP hattı...