05 / 07 / 2022

Çanakkale Yenice

Çanakkale Yenice

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde çıkan orman yangınına 30 araç, bir helikopter ve amfibik uçakla müdahale ediliyor.

Çanakkale Yenice'nin kentsel dönüşüm planı mecliste!

Çanakkale'nin Yenice ilçesindeki riskli yapılar ve bölgedeki kentsel dönüşüm planının uygulanması meclis gündemine taşındı. CHP'li Ceylan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Bülent Turan: Arsalarınızı satmayın!

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale Yenice Kalkım beldesinde açıklamada bulundu. Turan, “Arsalarınızı satmayın, tarımdan vazgeçmeyin. Artık köyden kente değil, kentten köye göç başladı” diye konuştu.

Yenice Devlet Hastanesi inşaatı devam ediyor!

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde hastane inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

THK Çanakkale Yenice'de kat payı karşılığı inşaat yaptıracak!

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı, Çanakkale'nin Yenice İlçesi, Cumhuriyet (Kurtuluş) Mahallesi'nde kat payı karşılığı inşaat yaptırıyor. İhalesi 11 Nisan'da gerçekleşecek.

Çanakkale CVK Maden İşletmeleri'ne ÇED gerekli değildir kararı verildi!

Çanakkale’nin Yenice ilçesi Karaaydın Köyü mevkiinde yapılması planlanan ve “ÇED gerekli değildir” kararı verilen CVK Maden İşletmelerine ait kurşun-çinko-bakır-gümüş-demir ocağı için kapasite artırımının ayrıntıları da ortaya çıkmaya devam ediyor.

Çanakkale Çırpılar Köyü'ndeki termik santral projesi protesto edildi!

Çanakkale Yenice'ye bağlı Çırpılar Köyü'nde kurulması planlanan termik santrale, yöre halkının tepkisi sürerken, 65 köy muhtarı 'Kazdağları'nda Termik Santral İstemiyoruz' adlı metni imzalayarak Ankara'da yetkili makamlara sundu.

Çanakkale Yenice'de kaldırımlara döşeme çalışmaları sürüyor!

Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde sokaklara 5 bin metrekare kilit parke taşı döşeme çalışmaları belediyece sürdürülüyor.

Çanakkale'ye 6 yeni 112 acil istasyonu yapılacak!

Sağlık Bakanlığı tarafından Çanakkale’nin Ezine, Lapseki, Yenice-Kalkım, Gelibolu-Evreşe ilçeleri ile Merkez Barbaros Mahallesi ve Esenler Mahallesi’ne 112 Acil istasyonu yapılacak.

Çanakkale'de altı noktaya sağlık kompleksi yapılacak!

Sağlık Bakanlığı tarafından Çanakkale’nin Ezine, Lapseki, Yenice-Kalkım, Gelibolu-Evreşe ilçeleri ile Merkez Barbaros Mahallesi ve Esenler Mahallesi’ne 112 Acil istasyonu yapılacak.

Çanakkale'nin köylerine sağlık evleri inşa edilecek!

Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale’nin köylerine yapılması planlanan sağlık Evleri hakkında bilgi verdi. Turan, Sağlık Evlerinin yapımına Ayvacık ve Yenice’de başlanacağını söyledi.

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe otoyolu projesi halk toplantısı 28 Mayıs'ta!

Çanakkale Çan, Gelibolu, Lapseki, Yenice ilçelerinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe 1. ve 2. Kesim Otoyolu projesi ile ilgili halk toplantısı 28 Mayıs'ta düzenlenecek.

Yenice'de Kazdağ Göknar Otel açıldı!

Çanakkale Yukarı Yenice Mahallesi kenarındaki Kazdağları Ormanları bitişiğinde, Yenice Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak halkın hizmetine tanıtım günü ile sunulan 82 yatak kapasiteli Kazdağ Göknar Otel’in tanıtımı büyük ilgi gördü...

Çanakkale Yenice'de orman yangını çıktı!

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde çıkan orman yangınına 30 araç, bir helikopter ve amfibik uçakla müdahale ediliyor.

Çanakkale Yenice Haberi

Çanakkale YeniceÇanakkale Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Karasuçam köyü yakınlarında ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına müdahale etmek için Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ileÇanakkale Orman İşletme Şefliğinden 30 araç, bölgeye sevk edildi.


Bir helikopter ile amfibik uçağın da katıldığı söndürme çalışmaları, saatteki hızı 65-70 kilometreye ulaşan lodos nedeniyle güçlükle yapılıyor.


Yetkililer, Gönen ilçesi sınırına doğru ilerleyen yangının, enerji nakil hattından kaynaklandığını...